Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
30 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 3545 wypowiedzi w 15 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

10 ostatnich postów obywatela ixer

Temat: SPAMghetti | 13.06.2071, 21:31 |


ixer

Nefarius:
Macer, pamiętaj jeszcze żeby się odpowiednio ubrać do picia z ixerem. Jak kiedyś się spotkaliśmy w Londynie to był oburzony moimi dziadowskimi butami xD


Wydaje mi się że przesadzasz. Chociaż to już było dawno i już mogę nie pamiętać bo pamięć mam krótką od tego ginu całego. No i skoro sam twierdzisz że były dziadowskie, to pewnie takie właśnie były


Xiądz Biskup:
Uważaj Macer. Ixer będzie bardzo sympatyczny, będzie polewał gin, albo cydr, by uśpić twoją czujność, pogadacie o pozornie błahych tematach, a rano zerwiesz się z łóżka, krzycząc WIELKA KA-BUM!


No i co mój szczwany plan ujawniasz? Ładnie to tak?


Macer:
Po brexicie niekoniecznie, ale po covidzie były. Bardzo uciążliwe.


Oj tak. A ja lecę właśnie do Polski wkrótce (i później z powrotem), i mnie dotkną i formalności polskie, i brytyjskie. Całą pandemię jak dotąd udało mi się przetrwać bez konieczności robienia żadnych testów, to teraz sobie nadrobię...


Semper paratus.
Temat: SPAMghetti | 05.06.2071, 18:57 |


ixer
Good afternoon.

Jeśli chodzi o te oddzielne krany do zimnej i gorącej wody, to są różne techniki radzenia sobie z tym. Ja swego czasu też miałem takie krany i najczęściej do mycia rąk korzystałem wyłącznie z tego gorącego, bo tam jednak trochę czasu musiało minąć zanim woda piekielnie gorąca zacznie lecieć, więc już do tego czasu zdążyłem umyć.

Oddzielne krany, zła hydraulika, wszechobecny grzyb i wilgoć, ogólna bylejakość - to wszystko prawda w Anglii, ale tylko w starym budownictwie. Jak znajdziesz coś co było wybudowane w 2010+ to powinno być już normalnie.

A gdzie teraz zamieszkujesz Macer? I zamierzasz na dłużej zostać w UK (nawet już nie wiem czy to teraz wolno czy nie wolno jak żeśmy wyszli z tej obrzydliwej Unii )? Jakbyś był kiedyś w stolicy i chciał się napić ginu (albo innych rzeczy) to daj znać .


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 11.04.2071, 17:38 |


ixer
"Z ochotą"...

Metadane artykułów (tytuł, data, autor, itd.) są w bazie MySQL. Natomiast treść z tego co pamiętam zapisuje się w plikach HTML, wraz z formatowaniem i linkami do ilustracji.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 09.04.2071, 0:16 |


ixer
Kopie zapasowe są robione i trzymane w bezpiecznym miejscu. Przy czym nie przydadzą się one za bardzo "jeśli ktoś będzie chciał to kiedyś poczytać", bo to by trzeba najpierw było serwis z tej kopii postawić na odpowiednim serwerze, czego zwykły śmiertelnik nie będzie umiał zrobić. Do poczytania to najlepiej by było artykuły wyeksportować gdzieś wraz z ilustracjami. Ale to jest kolejna rzecz której i tak nikt przecież nigdy nie zrobi, bo to dużo roboty i nikomu nie będzie się chciało.

To że WRP to trup to już wiadomo od dawna. Teraz dodatkowo trup już się nieźle rozkłada (niedziałający Flash to dopiero początek - będzie jeszcze gorzej!). Generalnie trupa wypada pochować w takiej sytuacji. Albo spalić. Albo utopić w morzu. Coś zrobić chyba trzeba.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 25.12.2070, 23:10 |


ixer
Sprawa jest prosta - modernizacja albo śmierć. W przypadku WRP zdecydowanie to drugie.

Wesołej kwarantanny.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 25.12.2070, 14:25 |


ixer

Nefarius:
Byłem przekonany że kończy się tylko wsparcie dla flasha. Czyli przeglądarki w ogóle już nie będą wyświetlać elementów zrobionych we flashu?


Flash od 12 stycznia 2021 będzie blokowany przez Adobe. We wszystkich przeglądarkach, które od stycznia również przestaną obsługiwać plugin Flash. Jedyna możliwość uruchomienia Flasha będzie jeśli ktoś będzie miał starą wersję przeglądarki, starą wersję pluginu Flasha, i zablokuje aktualizacje obu.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 21.09.2070, 0:09 |


ixer
Widać wyraźnie że znajomość matematyki w Narodzie kuleje, skoro za 5 domen po 85 zł i serwer za 120 zł razem wychodzi 200 zł...

Ja bym dał ile tam potrzeba, czy to 100, czy 200, czy więcej, gdyby tylko miało to jakiś sens. Ale nie dam i to ani grosza. Dlaczego? Bo nie warto. Wielka się skończyła dawno, dawno temu. A jeśli ktoś chce mnie przekonać że wcale nie i że można ją jeszcze ożywić, to zapraszam. Tylko najlepiej niech to zrobi w postaci odpowiedzenia na następujące 3 pytania:

1. Jak sprawić, żeby na Wielkiej znowu regularnie pojawiał się nowy content?
2. Jak zmodernizować serwis od strony techniczno-wizualnej? Bo niby pisze że rok 2070, a ja wyraźnie widzę lata 90 - pewne elementy już się nawet nie wyświetlają poprawnie w obecnych przeglądarkach.
3. Kto weźmie na siebie budowanie społeczności WRP w obecnej rzeczywistości?

Bez tych trzech rzeczy każda wydana złotówka to pieniądz zmarnowany. Już lepiej to wydać na pół litra, i w ten sposób uczcić pamięć WRP. A jeśli komuś chodzi o to tylko, żeby cień Wielkiej gdzieś tam istniał sobie zapomniany w otchłani sieci, żeby można sobie było od czasu do czasu wejść i się pogapić, to do tego nie jest potrzebne przecież ani 5 różnych domen, ani nawet płatny serwer. Przenieść na jakiś bezpłatny i już. Albo w ogóle skasować i niech w Web Archive będzie. A forum można równie dobrze zastąpić grupą na fejsbuku czy czymś takim.

Wielka kiedyś była wielka, i taką chcę ją pamiętać, a nie jako rozkładającego się trupa którego grupka fetyszystów ze skłonnościami nekrofilskimi na siłę nie da pochować.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 11.08.2070, 23:51 |


ixer

Nefarius:
A co tam w Anglii słychać? Pojawiły się jakieś zauważalne konsekwencje brexitu?


W Anglii mamy upały obecnie i ogólnie jest tak gorąco że nie idzie wytrzymać.

Konsekwencje zauważalne się nie pojawiły jak na razie. No może tylko to że już nie pokazują w telewizji tak często tej durnej mordy Nigela Farage'a, tak więc może paradoksalnie wyszedł nam ten Brexit na dobre.


Semper paratus.
Temat: Co zrobię, kiedy WRP przestanie istnieć | 11.08.2070, 21:51 |


ixer
Jak będziecie wybierać nagrobek to dajcie znać. Ważne żeby był z betonu.

A tak przy okazji, to co tam u was słychać? Jak tam życie idzie?


Semper paratus.
Temat: SPAMghetti | 07.04.2069, 16:02 |


ixer
A czyli że chcą żeby wszyscy przeszli na 10. Wydaje mi się że przejście z Win 7 na 10 jest mniej radykalnym posunięciem niż przejście z Win 7 na Ubuntu

To prawda, że Microsoft przestanie wydawać aktualizacje do 7 w przyszłym roku. Raczej większość instytucji będzie miała podobny problem.


Semper paratus.

Forum | Forum zawiera 3545 wypowiedzi w 15 tematach.

Obecni:(c) 2052-2071 www.wielkarzeczpospolita.net