head
liner

UZBROJENIE SKRZYDŁA OBRONY POWIETRZNEJ

W związku z oczywistym obowiązkiem tajemnicy wojskowej, tylko mała część uzbrojenia Wojska Polskiego może być przedstawiona szerokiej opinii publicznej. Dlatego też opisy wszystkich ściśle tajnych projektów i jednostek wojskowych zostały pominięte na Oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Wojny. Za utrudnienia przepraszamy i przypominamy: dociekliwość albo zdrowie - wybór należy do Ciebie.

 

 

Niewidzialny Myśliwiec Przechwytujący klasy Bociek

bociekBoćki to najnowszy cud techniki wojskowej. Samoloty te są niewidzialne nie tylko dla radarów, ale również dla ludzkiego oka! Ich piloci to nieustraszeni ryzykanci, którzy nie wiedzą co to stres i w głębokim poważaniu mają fakt, że cała aparatura z samolotem włącznie jest niewidoczna. W chwili obecnej w służbie polskiej armii jest około 8 000 "Boćków" co jednak trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż ciężko jest zliczyć coś, czego nie widać. Wiadomo jednak o 250 sztukach zamówionych na początku 2054 roku. Do tej pory "Boćki" wsławiły się operacjami bojowymi m. in. podczas I Wojny Totalnej oraz walk z Bardzo Rewolucyjną Armią Ludowo Wyzwoleńczą Która Wyzwoli Chiny A Może Nawet Okolice.

 

Helikopter Szturmowy Huzar VII

huzarPodstawowy helikopter bojowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Konstrukcja opracowana w roku 2043 z powodzeniem służy do dziś z niewielkimi tylko usprawnieniami. Helikopter wsławił się wieloma brawurowymi akcjami nad terytorium nieprzyjaciela. Typowym przykładem misji, w jakich biorą udział helikoptery Huzar VII, jest zdobywanie miast wroga poprzez zajęcie samego centrum. Zazwyczaj ostrzelane już przez wroga i płonące Huzary lądują awaryjnie wbijając się w budynki i niszcząc zabudowę, zaś obsadzeni w nich żołnierze dopełniają dzieła zniszczenia. Zdarzało się, że do bazy wracały maszyny przypominające sito, a mimo to były wciąż sprawne.

 

Super Transportowiec Marian IX

marianMariany są największymi samolotami transportowymi na świecie. Konstruktorzy upierają się, że gdyby rozmontować Wieżę Eiffla, to bez problemu można by ją przetransportować jednym Super Transportowcem Marian IX. Rozpiętość skrzydeł Mariana wynosi oszamiające 388 m, długość 298, a wysokość 119 m. Każdy z jego czterech dwunastoprzepływowych silników odrzutowych produkuje 2295 kN ciągu dzięki czemu prędkość minimalna wynosi 500 km/h. Mimo swoich przerażających gabarytów wprawny lotnik potrafi sprawić, że Marian IX poruszał się będzie z wdziękiem i lekkością, nawet pod ostrzałem wroga.

 

Super Kooperacyjny Odrzutowiec Star Kościuszko

kosciuszkoModel samolotu ukośnego startu, zaprojektowany przez Instytut Fizyki i Lotnictwa Obronnego w Warszawie. Po raz pierwszy zaprezentowany na Targach Wojskowych, 31 marca 2054 roku. Maszyna zbudowana jest na podzespołach samolotu zwiadowczego Orlik II, który jest na standardowym wyposażeniu polskiej armii. Uzbrojenie Kościuszki stanowią dwie taktyczne głowice nuklearne, 12 bomb karbidowych i 6 rakiet powietrze-ziemia typu Jan Paweł. Samolot jest doskonale przystosowany do walki w trudnym terenie, głównie górzystym. Do jego zalet należy zaliczyć możliwość zawiśnięcia w powietrzu na ponad dwie godziny i prowadzenie ciągłego ognia przez około 50 minut.

 

Przechwytujący samolot myśliwski Bielik IV

bielikPrototypowy model oblatany został w roku 2053 na lotnisku fabrycznym Grudziądzkich Zakładów Lotniczych. "Bielik" był pierwszym samolotem bojowym z elektronicznym układem sztucznej inteligencji i sterowania falami mózgowymi. Po pierwszych testach próbnych i wysoko zadowalających wynikach, Polskie Siły Powietrzne zamówiły od razu kilkadziesiąt nowych maszyn. Misje wykonywane przez Bieliki są w większości ściśle tajne, jednakże wiadomo, że mają zastosowanie w akcjach w górnych warstwach atmosfery podczas eliminacji wrogich satelitów. Widywano je też podczas ćwiczeń na poligonie wojskowym Burkina Faso.

 

B-89 Jastrząb

jastrzabPolski bombowiec, produkowany od 2052 roku, przystosowany do przenoszenia ładunków termojądrowych, wykorzystywany przez V Polski Korpus Inwazyjny. Konstrukcja Jastrzębia została oparta na polskim bombowcu poprzedniej generacji - B-82 Orzeł. Dzięki całkowitej modernizacji kadłuba, zapewniona została o wiele większa ładowność, przy zachowaniu rewolucyjnego zasięgu 25.000km. 8 głowic termojądrowych oraz 3 pojazdy rozpoznania postatomowego, będące na wyposażeniu bombowca to siła zdolna całkowicie zlikwidować obszar o powierzchni pół miliona kilometrów kwadratowych.

 

liner