Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
32 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest Invader Zim.Nowa lepsza Unitra 01.10.2066 by Invader Zim
Po raz pierwszy od kilku dekad społeczeństwo dało wyraz swemu niezadowoleniu i wysunęło względem najwyższych władz... żądania! Nieobeznani z realiami panującymi w Wielkiej Rzeczypospolitej mogliby powiedzieć, że przyczyną afery i całego rozgardiaszu (...)

Pomnik 17.06.2066 by Invader Zim
W czwartek w godzinach popołudniowych zdziwionym oczom mieszkańców Poznania ukazała się dziwna postać sunąca przez centrum miasta. Telefon informacji miejskiej był głuchy na rozpaczliwe próby nawiązania kontaktu, zaczęły więc mnożyć się rozmaite teor (...)

Pechowy IV Korpus 11.07.2063 by Invader Zim
O prawdziwym pechu może mówić IV Korpus Inwazyjny stacjonujący przy granicy z Birmą, gdyż znów fisakiem zakończyły się zorganizowane przez jego dowództwo manewry antyterrorystyczne. Dodajmy, że jest to już kolejna klęska po awarii [Ocenzurowane przez (...)

Mojżesz znów atakuje 28.03.2063 by Invader Zim
W sobotę na międzyplanetarnym festiwalu filmowym w Sopocie (brały w nim udział również filmy twórców z Marsa i Wenus oraz dokument o pracy w placówce granicznej na Plutonie) miała miejsce długo wyczekiwana premiera megaprodukcji "Mojżesz II - zemsta (...)

Gazownik 27.12.2062 by Invader Zim
W godzinach porannych w niewielkiej miejscowości na południu Powiatu Czeskiego o mały włos nie doszło do prawdziwej tragedii. Zamaskowany napastnik dokonał ataku na miejscową szkołę publiczną. Z chaotycznych zeznań naocznych świadków udało się us (...)

Raport mniejszości 22.01.2061 by Invader Zim
Ministerstwo Finansów Gwatemali opublikowało dziesięcioletnią prognozę rozwoju kraju, którą ekonomiści z Wielkopolskiego Banku Światowego uznają jednak za troszkę zbyt optymistyczną. Z dokumentu jasno wynika jednak, że do roku 2070 Gwatemala osiągnie (...)

Liberia tonie 11.03.2060 by Invader Zim
Zaostrza się kryzys jednego z państw – filarów Unii Afrykańskiej, Liberii. Do tej pory Liberia była, po Zimbabwe, jednym z najbogatszych państw Unii, w przeciwieństwie do pozostałych członków jej gospodarka miała „zdrowe korzenie”, gdyż opierała s (...)

Liga Mistrzów 22.12.2059 by Invader Zim
Rozgrywki Ligi Mistrzów znów dostarczają nam wiele emocji gromadząc setki milionów widzów przed telewizorami. W tym sezonie drużyny jak zwykle wykazały się innowacyjnością, a organizator rozgrywek, PZPN, jak zwykle nie nadążył z pracami legislacyjnym (...)

Konstytucja musi odejść! 02.12.2059 by Invader Zim
Ultranaczelnikiści w natarciu? Na pewno jeden z nich, zasiadający w Radzie Najwyższej od 2041 roku, którego w kuluarach nazywają Panem Prezesem. Od czasu gdy większość w Radzie uzyskali Naczelnikiści, Ultranaczelnikiści przeszli do swego rod (...)

Operacja SO zakończona sukcesem 18.11.2059 by Invader Zim
Nastały ciężkie czasy dla służb kontrolujących Madagaskar Reality Show, a wszystko za sprawą śledztwa przeprowadzonego przez agentów Ministerstwa Informacji, przebywających na Madagaskarze z kilkudniową misją kontrolno – weryfikacyjną o kryptonimie S (...)

NIKT nic nie wie 06.11.2059 by Invader Zim
- Nie! Nie tak panie ministrze! Bardziej nerwowo, proszę się nerwowo rozglądać dookoła! O tak, pięknie… nie machać do policjanta! To pański wróg! Tymi słowy rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę szkolenia kadry administracyjnej WRP. Czego doty (...)

IV rozbiór! 28.09.2059 by Invader Zim
Takiej sensacji na Polskim Dalekim Wschodzie nie było od czasu zbiorowej histerii zwanej tajemniczo wojną polsko-japońską. Rankiem, gdy każdy szanujący się obywatel WRP śpi lub właśnie zaczyna dochodzić do siebie po wieczornej dawce [ocenzurowane p (...)

Kurczak Wszechrzeczy 14.07.2059 by Invader Zim
Wczoraj z hukiem zakończyła się Wielka Debata Na Miarę Wielkiej, organizowana przez TVN 72, przy współpracy TVP 8 i tygodnika Wyprost. Zaproszeni najwybitniejsi przedstawiciele nauk ścisłych i humanistycznych dyskutowali nad istotą fenomenu informacj (...)

Surfuj z Führerem! 01.06.2059 by Invader Zim
Obywatelu! Jeśli jesteś zapalonym polnecistą, szukasz wyzwań, znudziły się standardowe przeglądarki w stylu Polnet Exporter czy Filharmonia i co najważniejsze jesteś wyrozumiały dla ekscesów niektórych mniejszości etnicznych w WRP, produkt niszowej f (...)

Pandemia w Espanii 13.05.2059 by Invader Zim
- Mówiłem, że to się tak skończy no i wykraka... no i miałem rację! - zwierza się anonimowy analityk Ministerstwa Narodu. Powodem jego troski jest Prowincja Espania, gdzie dwa dni temu stwierdzono pierwszy przypadek świńskiego kataru u człowiek (...)

Nasza cierpliwość się kończy! 18.03.2059 by Invader Zim
Takie słowa, zapewne nieświadomie, wypłynęły z ust birmańskiego ministra wojny. Owo indywiduum piastujące urząd państwowy często posługuje się takim językiem, którego adresatami są tym razem żołnierze IV Korpusu Inwazyjnego, a dokładniej obsada ku (...)

Zamach 12.02.2059 by Invader Zim
Mieszkańcy cichego i spokojnego Magadanu przez ostatnie lata żyli w niemal całkowitym zapomnieniu. Wielkie wydarzenia rozgrywały się w Macierzy, Ameryce Północnej, nawet w Afryce. Jedynie nieliczni pensjonariusze tamtejszego zakładu psychiatryczne (...)

Betonowy szantaż 08.01.2059 by Invader Zim
Skandal na forum ONWRP! Po raz pierwszy w historii Organizacja skrytykowała Radę Najwyższą (bo nikt nie śmiałby skrytykować Naczelnika) za brak reakcji na „bezczelne i zuchwałe zachowanie obywateli WRP ukraińskiego pochodzenia wobec mieszkańców Pro (...)

Dola(r) szpiega. 31.12.2058 by Invader Zim
- No tak... Hmm... No tak, to musiało się w końcu stać. – nasz anonimowy rozmówca z Ministerstwa Dobrobytu niczemu się już nie dziwi. Wszystko zaczęło się dwa dni temu, gdy Centralna Imperialna Agencja Wywiadowcza Republiki Ghany wydała oficja (...)

Wzgórze Bankowe 26.12.2058 by Invader Zim
Władze WRP zaniepokojone kryzysem gospodarczym w Prowincji Palestyna, a co za tym idzie wzrostem napięć społecznych, przychyliły się do prośby gubernatora prowincji Szmula Ciechanowera zezwalając na przeprowadzenie akcji NO TO PiPA (Nareszcie Otwar (...)

Bezkompromisowo Przyjazne Państwo 24.11.2058 by Invader Zim
Od pewnego czasu w WRP, a dokładniej w samym jej centrum, Macierzy, mają miejsce niepokojące wydarzenia. W wyniku niekorzystnego układu planet w Układzie Słonecznym, Księżyc znalazł się pod wyjątkową presją grawitacji Marsa, co z kolei wpłynęło na mó (...)

Akcja Znicz 2058 zakończona 09.11.2058 by Invader Zim
Akcja „Znicz” w Prowincji Boliwia zakończyła się wielkim hukiem. Jak co roku do tytanicznych zmagań stanęły tam boliwijskie partyzantki i lokalna policja. - To już taka tradycja – mówi komendant główny policji w La Paz, Mieczysław Zapatero – Partyza (...)

Eksperci! Kochajcie Naczelnika! 20.09.2058 by Invader Zim
Od czasu śmierci I Naczelnika, gdy świat zastanawiał się „dlaczego On to zrobił?” Macierz cieszyła się stabilizacją, ładem i porządkiem na scenie politycznej. Jednakże „to musiało się kiedyś skończyć” jak przewidywał pan Zenon z Podhala i niestety mi (...)

CCCP w imię nauki 10.09.2058 by Invader Zim
Dziś rano nastąpiło długo wyczekiwane uruchomienie urządzenia, które można nazwać arcydziełem myśli inżynieryjnej, CCCP. Nazwany, dla utrudnienia, z angielska Circular Cat Collision Program to supernowoczesny akcelerator zderzeń cząsteczkowyc (...)

Birma Grozi 19.08.2058 by Invader Zim
Wiadomości o budowie w Prowincji Chińskiej dziwnej instalacji zelektryzowały region Dalekiego Wschodu! Pomiędzy Birmą, Laosem i Wietnamem doszło do ostrej wymiany not dyplomatycznych, a Birma zagroziła wręcz naruszeniem integralności terytorialnej La (...)

Upały pustoszą Wenus 05.07.2058 by Invader Zim
Od kiedy na Ziemi kontrolę nad pogodą przejęły systemy terraformacyjne, a w życie wszedł projekt �Pan Wicherek�, niesprzyjające warunki atmosferyczne trafiły na �mietnik historii. Najmłodsze pokolenie nie pamięta już klęsk żyw (...)

Spirit of war 17.06.2058 by Invader Zim
W minionym tygodniu nieustraszeni komandosi US army, przebywający na gościnnych manewrach w Polsce, dokonali pierwszego od wielu lat odkrycia etnologicznego (nie, nie chodzi o motyle). Przedzierając się przez najdziksze ostępy Amazonii 101 Dywizja po (...)

Kurnik Grozy 08.05.2058 by Invader Zim
„Potwór”, „Ludzkie błoto”, „Zdegenerowany pomiot społeczeństwa postmodernistycznego” to tylko nagłówki niektórych gazet opisujące przerażające zdarzenie, które wstrząsnęło opinią publiczną nie tylko w Macierzy ale i w najdalszych prowincjach kraju (...)

CWKS Legion 27.04.2058 by Invader Zim
Paryżewo było do niedawna małym, prowincjonalnym miasteczkiem nad Sekwaną u zachodnich rubieży WRP. Życie toczyło się tam leniwie, mieszkańcy nie interesowali się sprawami wielkiego świata odległego o 50 minut jazdy pociągiem na wschód. Lecz syt (...)

Teściowe muszą zaczekać 14.04.2058 by Invader Zim
Niespodziewany incydent zakłócił uroczystą inaugurację mistrzostw świata w rzucie teściową do wapna palonego odbywających się co 4 lata w powiecie radzyńskim w centralnej Macierzy. Mistrzostwa będące symbolem pojednania między kolejnymi pokoleniami t (...)

Świat Stojący Nad Grobem? 15.03.2058 by Invader Zim
Nagłówki wszystkich dzienników w USA alarmują: "Tysiące ofiar!", "Jedenasta plaga egipska!", "Atakują!" Lecz o co tyle krzyku? Z punktu widzenia obywatela WRP o rzecz prozaiczną, wręcz marginalną, mianowicie o atak biegunki. Z przeprowadzon (...)

Kapral Azor 28.02.2058 by Invader Zim
Do niecodziennego wydarzenia doszło wczoraj na granicy poligonu Burkina Faso I i podupadającego państewka Togo. W godzinach porannych pod bramę poligonu podszedł silnie uzbrojony oddział togijskiej armii. W jego skład weszły jednostki miotaczy dzid, (...)

Antykoncepcyjna Norwegia 24.02.2058 by Invader Zim
Norwegia, niewielki, wąski kraj leżący na zamarzniętej, mrocznej północy. Do tej pory znany był przede wszystkim z oferowania ostatnich zagranicznych wycieczek europejskich. Jest to też jeden z ostatnich skrawków planety, gdzie obywatele WRP potrzebu (...)

Naczelnik na Koperniku 06.04.2057 by Invader Zim
W minionym tygodniu Naczelnik Państwa Polskiego kontynuując swą podróż po bezkresach Polskiej Przestrzeni Kosmicznej odwiedził stację Kopernik II. Była to jego trzecia wizyta gospodarska od czasu rozpoczęcia urlopu. - Jesteśmy zaszczyceni i przeję (...)

Wakacje Naczelnika 13.03.2057 by Invader Zim
Naczelnik też człowiek i jak każdy obywatel WRP także i Jemu należą się czasem wakacje, szczególnie, ze sezon zimowy w pełni. Jednakże Naczelnik, świadom swej misji dziejowej i obowiązku jaki na nim spoczywa, postanowił dać kolejny przykład bezgranic (...)

Plan Marszałka 28.02.2057 by Invader Zim
Powszechnie wiadomo o ciążącym Wielkiej RP garbie budżetowym, który niczym nowotwór toczy polski system finansów publicznych. Całkowicie niezależni eksperci z Departamentu Nadwyżek Finansowych Ministerstwa Dobrobytu biją na alarm- jeśli ta tendencja (...)

Ford Fatah 05.02.2057 by Invader Zim
Stany Zjednoczone borykające się od kilkudziesięciu lat z kryzysem gospodarczym (co to jest kryzys gospodarczy pytaj w Ministerstwie Informacji) postanowiły odbudować swoją pozycję drugiego po Wielkiej Rzeczpospolitej supermocarstwa i zastąpić Norweg (...)

Sprzęt AGD. 30.07.2056 by Invader Zim
Ministerstwo Słusznych Kroków rozpoczęło bezprecedensowy projekt wykorzystania zasobów ludzkich z ośrodków geriatrycznych i domów spokojnej starości pod nazwą "Wesołe jest życie staruszka". Na zlecenie ministerstwa pracownicy Nowosądeckiego Medycz (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2073 www.wielkarzeczpospolita.net