Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
26 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest gladwik.Polski Polityk Synkretyczny 01.09.2061 by gladwik
Konstruktorzy z WAT ogłosili właśnie zakończenie prac nad modelem nowej, zupełnie rewolucyjnej broni, w którą wkrótce zostaną wyposażone Polskie Korpusy Inwazyjne. PPS-61, bo o nim mowa, to zupełnie nowatorski typ broni, będący kompletną i niepowtarz (...)

Stado porwało tornado! 25.07.2061 by gladwik
Na Podhalu (Środkowa Macierz) doszło do poważnego incydentu. Stado owiec pana Mariusza Gąsienicy porwało trąbę powietrzną, która była efektem wielomiesięcznej pracy "Pana Wicherka". Jej niespodziewany brak może spowodować długotrwałe zawieszenie całe (...)

Norweska wojna 23.07.2061 by gladwik
Strzały, wybuchy, huki i eksplozje. To wszystko na ulicach norweskich miast. Zdezorientowani obywatele biegają wzdłuż eksplodujących w rytm norweskiego hymnu narodowego witryn sklepowych. Padają strzały, padają zabici... Scenariusz filmu akcji? Ni (...)

Obywatel czyta - część 5 22.07.2061 by gladwik
Tym razem nasz wybór padł na książkę „Czwórka” Kena Foulette'a, znanego twórcy powieści sensacyjnych z prowincji francuskiej. Jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa, dla każdego, kto interesuje się historią najnowszą, a kto wiedzę na temat dz (...)

Wybory nielegalne 21.07.2061 by gladwik
Miliony telewidzów śledziły z zapartym tchem sądową batalię, która toczyła się przed madagaskarskim Trybunałem Konstytucyjnym. Wczoraj sędziowie trybunału w końcu ogłosili wyrok w ważnej sprawie, jaką są na Madagaskarze wybory parlamentarne. Przyp (...)

Sprzedana piłka 16.07.2061 by gladwik
- Ustawianie meczów jest jednym z głównych priorytetów kameruńskiej prezydencji w UA - takie zdanie wygłosił minister ds. wszystkiego z Kamerunu, Adam Girroe, po spotkaniu z przewodniczący Afrykańskiego Stowarzyszenia Sportowego. Minister się nie (...)

Obywatel czyta - część 4 14.07.2061 by gladwik
Po krótkiej przerwie, spowodowanej urlopami, na które udali się ministerialni krytycy literaccy, wznawiamy akcję „Obywatel czyta”. Dziś prezentujemy wam, obywatelki i obywatele, najnowszy bestseller, który szturmem zdobywa rynek wydawniczy w Polsce. (...)

Przejedzenie 08.07.2061 by gladwik
ONWRP alarmuje: Prowincji Nowa Korea, zwłaszcza jej północnej części, grozi klęska urodzaju. Już od kilku miesięcy pojawiały się niepotwierdzone informacje, jakoby tegoroczna łagodna zima, zastosowanie nowych kombajnów Ursusa oraz wprowadzenie opraco (...)

Nowy statek Greenpeace 06.07.2061 by gladwik
W jednej z Norweskich stoczni zwodowano właśnie nowy statek znanej organizacji (tfu! - przyp. red.) ekologicznej - Greenpeace. Tęczowy Wojownik VIII, bo tak brzmi nazwa jednostki, ma przejąć funkcję jednostki flagowej od swojego wysłużonego poprzedni (...)

Nowy przywódca - nowe priorytety 18.06.2061 by gladwik
„Na czele znanej organizacji terrorystyczne Al-Kaida doszło ostatnio do zmian.” - ogłosił podsekretarz Ministerstwa Informacji ds. światowego terroryzmu. Al-Kaida, albo Al-Qaeda, to powstała w latach '80 XX wieku islamistyczna organizacja ter (...)

Bodzio-meblarz 17.06.2061 by gladwik
Trwają poszukiwania groźnego zamachowca, który terroryzuje sklepy meblarskie. Niezidentyfikowany mężczyzna dokonał już siedmiu zamachów w rozsianych po całej Polsce sklepach meblowych Bodzio. Terrorysta, którego ataki cechuje bezwzględna precyzja (...)

Kalisz: Trybunał Stanu dla Naczelnika 16.06.2061 by gladwik
Kontrowersyjną decyzję podjęli członkowie rady miejskiej w Kaliszu, która na wniosek powołanej dwa miesiące temu komisji, przegłosowała wniosek o postawieniu Naczelnika Państwa Polskiego przed Trybunałem Stanu. Miejska komisja śledcza ds. uchybień (...)

Madagaskarskie wybory 30.05.2061 by gladwik
Wszyscy pamiętamy bestialstwo, którego dopuściły się Republikańskie Oddziały Uderzeniowe, gdy 2 marca ostrzelały bezbronny Madagaskar. Zniszczenie wyspy, a następnie wykorzystanie jej do celów bojowych spowodowały, że przez pewien czas popularny M (...)

Koniec z kwiatami 26.05.2061 by gladwik
Zbliżają się wakacje, a co przed nimi idzie, koniec roku szkolnego. Nauczyciele, dla których wakacje również są czasem wypoczynku i powrotu do pełni władz umysłowych, drżą jednak na samą myśl o ostatnim dniu szkoły. - Panie - mówi pani Irena, nauc (...)

El hormigón 24.05.2061 by gladwik
Prowincja Espania. Dotychczas uznawana za jedną z najspokojniejszych w całej WRP. Nikt nie spodziewał się, że dojdzie w niej do tak drastycznych wydarzeń. Bogactwo kulturowe tej polskiej krainy znane jest wszystkim. Walki byków, Tomatina w Walencj (...)

Zadeptane miasto 22.05.2061 by gladwik
Skandal w Prowincji Chińskiej! Jedna z głównych atrakcji turystycznych Pekinu - Zakazane Miasto - padła ofiarą komercjalizacji. Jeden z lokalnych dzienników, „Głos Pekiński”, opublikował zdjęcia ze zorganizowanej dla bogaczy imprezy, która odbyła (...)

Persona nie grata 20.05.2061 by gladwik
Przedstawiciel prasowy Festiwalu Filmowego w Kołobrzegu, kontynuującego tradycje podupadłego Festiwalu w Cannes, ogłosił, że Wawrzyniec Holbek Tryr, używający pseudonimu Lars z Trzyrzowic, będzie niemile widziany na salach kinowych Festiwalu. Decy (...)

Obywatel czyta - tydzień 3 20.05.2061 by gladwik
Kolejnym arcydziełem światowej klasy, o którym wspomnimy w ramach akcji szerzenia kultury czytania wśród obywateli Najjaśniejszej Rzeczypospolitej będzie reportaż „Prezydent” napisany przez wybitnego polskiego pisarza i reportażystę, nieżyjącego już (...)

Zamknięcie 14.05.2061 by gladwik
- Być może decyzja, którą kilka dni temu podjąłem jest drastyczna, ale zapewniam, ze nie można było inaczej się w tej sytuacji zachować - zapewniał wczoraj na konferencji prasowej dowódca Policji gen. Śledzik. Chodzi o głośną sprawę zamknięcia sta (...)

Królewskie wesele 29.04.2061 by gladwik
W Suazi nastał wielki dzień. Następca tronu - książę Mswati wziął dziś rytualny ślub z kozą. - Zaślubiny ze zwierzęciem są w naszej tradycji ważnym elementem - tłumaczył minister ds. kultu i tradycji małego afrykańskiego państewka - mają zapewnić (...)

A jednak zwyciężyliśmy 25.04.2061 by gladwik
Minęły dwa tygodnie od podpisania traktatu z Bangkoku, a Polacy wciąż nie mogą pogodzić się z niepełnym zwycięstwem, jak niektórzy nazywają wynik ostatniej wojny. A jednak opublikowany przez Główny Urząd Statystyki Totalnej raport o stanie polskiej g (...)

Nowa lepsza edukacja 22.04.2061 by gladwik
Jak donosi nasz korespondent z Moskwy nowe władze ludowe, które rozpoczęły budowę państwa powszechnego socjalizmu, zajęły się właśnie reformą edukacji. - Edukacja jest podstawą wychowania dobrego obywatela Państwa Radzieckiego! - grzmiał na kolejn (...)

Niepodległa muzyka 15.04.2061 by gladwik
Płyta „Politycznie niepoprawni”, to ewenement w dziejach muzyki. Wydawcą krążka jest nowopowstała Niepodległa Afroamerykańska Prowincja Ontario (Independent African American Province of Ontario), a głównym wykonawcą jej prezydent Martin L. K. Tupac F (...)

Ogień w Warszawie 10.04.2061 by gladwik
Na odbudowywanym Krakowskim Przedmieściu, jak również w innych reprezentacyjnych częściach Warszawy, pojawiły się dziś z rana tłumy niezadowolonych obywateli. Ludzie przyszli szczególnie licznie pod Pałac Naczelnikowski, niosąc ze sobą pochodnie, (...)

Za mały stanik 09.04.2061 by gladwik
Powołane do życia zupełnie niedawno Żeńskie Korpusy Walki Bezpośredniej, składające się z kilkudziesięciu tysięcy służących w całym Wojsku Polskim kobiet, przeprowadziły w Boliwii operację "Biustonosz". Jak wyjaśnia hetman polna Bożena Widłoróg, k (...)

Konferencja 07.04.2061 by gladwik
Jak podają wszystkie światowe media w stolicy Tajlandii, Bangkoku, rozpoczęła się konferencja pokojowa, która ma zakończyć wojnę między WRP, a antypolską koalicja afrykańską. Wojna ta, nazywana już przez historyków i polityków światową wojną o wpływy (...)

Wojna prawa 03.04.2061 by gladwik
Na specjalnym posiedzeniu Rady Najwyższej z udziałem Naczelnika Państwa Polskiego, przewodniczący Rady zgłosił wniosek, by w związku z ostatnimi wydarzeniami politycznymi dokonać korekty Ustawy Zasadniczej. Wniosek poparty przez wszystkich członków (...)

Zawieszenie broni 03.04.2061 by gladwik
Korespondencja reportera ZBC News (Zimbabwe Broadcasting Corporation), Rogera Gabore, nadana dzisiaj w całym Zimbabwe: - Znajduję się właśnie na plaży dawnego Mozambiku, obecnie funkcjonującego na mapach ROU i Ministerstwa Spraw Swoistych jako "St (...)

Czerwone maki na Montevideo 31.03.2061 by gladwik
Trwające w różnych częściach kraju walki, spowodowały, że w kolejnych prowincjach wybuchają zamieszki. W Moskwie szaleje komunistyczna rewolucja, w Atlantydawicach tłumy żądają powołania dyktatora mody, Egipcjanie domagają się grzanek i palą post (...)

Niech żyje Wołomin! 26.03.2061 by gladwik
Obywatele! Naczelnik żyje! Ta radosna wiadomość wprowadza każdego Polaka w euforię, a każdego zdradzieckiego afrykańskiego nacjonalistę przyprawia o bóle głowy, biegunkę, dreszcze, wymioty, gorączkę, krwotoki i drżenie rąk. Jak się okazało polski kon (...)

Zmierzch bogów 26.03.2061 by gladwik
Tragiczna wiadomość wstrząsnęła całym cywilizowanym światem. Warszawa, centrum światowej gospodarki, kultury, innowacyjności i wielu innych dziedzin, bez których ludzkość szybko powróciłaby do jaskiń, legła w gruzach. Bestialski atak wojsk kosmicznyc (...)

Zemsta 19.03.2061 by gladwik
W odpowiedzi na zniszczenie trzy dni temu zapasów paliwa rakietowego dowództwo PMG podjęło decyzję o zrównaniu z ziemią stolicy zimbabweńskiej Nowej Fundlandii – St. John’s. Dzisiaj w nocy (godz. 2:30) Krążownik Galeon II „Kłuszyn 1610” Armii Księżyc (...)

Kosmiczna bitwa 16.03.2061 by gladwik
„PMG starła się z zimbabweńskimi jednostkami RAKIETA. Wynik bitwy jest niepewny.” – brzmiał lakoniczny komunikat szefa sztabu PMG, który wczoraj w nocy obiegł wszystkie portale informacyjne. Dziś mamy już na ten temat nieco więcej wiadomości. Wczo (...)

101 w Toronto 12.03.2061 by gladwik
Jednostki amerykańskie podjęły wczoraj próbę odbicia z rąk antypolskiej koalicji Toronto. Na stolicę Niepodległej Afroamerykańskiej Prowincji Ontario została zrzucona elitarna 101 Dywizja Powietrzno-Desantowa. Słynny Airborne ze względu na poczynione (...)

USA w odwrocie 10.03.2061 by gladwik
Dwa dni temu mieliśmy pierwsze doniesienia o amerykańskimi ataku na graniczne posterunki w zimbabweńskiej Nowej Fundlandii. Jak się okazało przeprowadzona przez amerykańskich marines akcji zakończyła się pełną klęską. - Żołnierze ROU odparli atak (...)

Na Luandę 06.03.2061 by gladwik
PKI święcą pierwsze niewątpliwe sukcesy w najnowsze wojnie. Angola, która zdradziecko przyłączyła się do zimbabweńskiego spisku przeciwko Wielkiej Rzeczypospolitej, poczuła żelazne uderzenie naszych walecznych elitarnych jednostek. Dziś nad ranem (...)

Dalsze doniesienia z frontu 01.03.2061 by gladwik
Dalsze doniesienia z frontu Ministerstwo Wojny poinformowało, że na granicy Zambii i Prowincji Równikowej ROU zaatakowało z miernym skutkiem jednostki Pomocniczego Korpusu Obrony Granic, wspieranych przez kilka batalionów piechoty atomowej II PKI. (...)

A więc wojna! 01.03.2061 by gladwik
- Obywatele! Prosimy o zachowanie spokoju! Przypominamy, Wojsko Polskie jest niezwyciężone, nie macie się czym martwić! – słyszymy zapewnienia Ministra Wojny, który właśnie opuścił specjalne posiedzenie połączonych Sztabów PKI, któremu przewodniczył (...)

Coup de Zimbabwe 28.02.2061 by gladwik
Napięcie między WRP, a naszym dawnym sojusznikiem, Zimbabwe, jest coraz większe. Wczoraj o godzinie 23:50 czasu warszawskiego, w Harare, na specjalnej konferencji prasowej, Minister Spraw Swoistych Zimbabwe ogłosił, że podległe mu jednostki Specjalne (...)

Już nie bratnia 26.02.2061 by gladwik
Cały Naród Polski czuje, że napluto mu w twarz! Jeszcze tydzień temu Polacy wraz z obywatelami Zimbabwe świętowali zakończenie wojny z nazizmem. Jeszcze wczoraj czarny mieszkaniec Zimbabwe był dla nas, jeśli nie bratem, to przynajmniej dalszym kuzyn (...)

Stalowe Ptaki na Malcie 21.02.2061 by gladwik
Wiadomość z ostatniej chwili: Na Malcie (terytorium autonomiczne Prowincji Espania) wylądowały dwa Stalowe Ptaki, zimbabweńskie wielozadaniowe myśliwce szturmowe. Ich piloci poprosili miejscowego przedstawiciela Ministerstwa Informacji o azyl poli (...)

RAKIETA wystartowała 17.02.2061 by gladwik
Wszyscy zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że jedyną formacją kosmiczną na świecie (a może i we Wszechświecie) jest Polska Marynarka Gwiezdna. Któż z nas nie słyszał nigdy o dzielnych marynarzach i ich paliwie rakietowym? Czy ktokolwiek widział dziecko (...)

Bo liczy się wielkość 14.02.2061 by gladwik
Bratnia Republika Zimbabwe od dłuższego czasu zmagała się z poważanym problemem, jakim był brak odpowiedniej floty wojennej. - Nasze państwo miało problem - tłumaczy doradca z dowództwa Republikańskich Oddziałów Uderzeniowych, który pragnie zacho (...)

Panama zamknie kanał 01.02.2061 by gladwik
- Ale kanał – ciśnie się na usta na wieść o planach rządu Panamy, by zamknąć inżynieryjny cud techniki jakim jest bez wątpienia Kanał Panamski. Przypomnijmy po krótce historię tego strategicznego obiektu. Pomysłodawcą budowy kanału był Francuz Fe (...)

Norweskie złoto 24.01.2061 by gladwik
Stało się. Norwegia wyprzedziła Polskę w eksporcie. Jak na razie jedynie łosi, ale, jak zapewnia premier Sven Hanson, to dopiero początek. Założona pół roku temu spółka „Rogacze import-eksport” z siedzibą w Narwiku od początku swojego istnienia by (...)

Wójt ucieka 18.01.2061 by gladwik
Gmina Tunis, w Polskiej Wielkiej Afryce Północnej, zdawałoby się, że od czasu wprowadzenia na tych ziemiach administracji polskiej nic ciekawego już się tutaj nie wydarzy. Nic bardziej mylnego. Pierwsze problemy pojawiły się już pod koniec grudnia (...)

Kłopotliwa prezydencja 08.01.2061 by gladwik
Kolejne kłopoty ma, ubiegająca się o światowe znaczenie, Unia Afrykańska. Tym razem problem stanowi objęcie tak zwanej prezydencji (forma przywództwa obowiązująca w unijnych strukturach) przez Angolę. Zgodnie z przyjętym przez Unię Traktatem Monro (...)

Przeciek 10.12.2060 by gladwik
Świat, od dłuższego czasu zajęty nie wiadomo czym, obiegły znienacka pewne bardzo poufne dokumenty. Popularny polnetowy portal przecieki-bez(o)pieki.pl ujawnił setki stron na wpół prywatnych rozmów pracowników MI, które demaskują kulisy pracy najlepi (...)

Awantura o probówki 01.11.2060 by gladwik
Prawie wszyscy w Polsce zdążyliśmy się przyzwyczaić do najwyższego standardu służby zdrowia. Opłacane przez nas składki na NFZ gwarantują usługi od tak podstawowych jak co miesięczna operacja plastyczna po tak ekstrawaganckie, jak wejście do lekarza (...)

Nobel przyznany 10.10.2060 by gladwik
Wczoraj, około południa, komitet Stortingu (norweski parlament) ogłosił nazwisko tegorocznego zdobywcy pokojowej nagrody Nobla. W tym roku komitet postawił nie na kontrowersję a na solidność i nikogo nie zadziwił przyznając Nagrodę Nobla Naczelnikowi (...)

Wybory w Nowej Afryce Południowej 23.09.2060 by gladwik
Podczas, gdy na całej Antarktyce słychać jeszcze strzały, cywilni urzędnicy Zimbabwe podjęli się niecodziennego zadania - organizacji wyborów. Zadanie było o tyle łatwe, że w samym Zimbabwe żadna elekcja nie została nigdy przeprowadzona w normalnych (...)

Nóż w plecach 17.09.2060 by gladwik
Jak donosi wojskowy wywiad, polskie pospolite ruszenie zajmuje kolejne miasta afrykańskiego Mali, jedno za drugim. Pułkownik John Mbomba przemawia właśnie do swoich żołnierzy, którzy od dwóch dni przebywają w Senegalu, przy granicy z Mali, gdzie Repu (...)

Przekręt Autostrada 30.08.2060 by gladwik
Takiej afery najstarsi górale nie pamiętają. Trzy dni temu, niespodziewana inspekcja przeprowadzona przez zaalarmowanych przez anonimowego informatora agentów Ministerstwa Informacji wykazała potworne nieprawidłowości, do jakich doszło podczas bud (...)

Z Ptakiem, czy bez? Hańba! 21.08.2060 by gladwik
Hańba! Tak wszystkie media określają wydarzenia, do których doszło w Prowincji Okupacyjnej Unii Afrykańskiej, okupowanej obecnie przez wojska Zimbabwe. Chodzi o usiłowania miejscowych władz, by odsłonić tablicę poświęconą żołnierzom Zimbabweńskim nio (...)

Koniec wojny? 18.08.2060 by gladwik
Wygląda na to, że wojna domowa wreszcie została zakończona. Jak to możliwe? Czyżby wreszcie do akcji wkroczyła zbrojna pięść PKI? Zdecydowano się na naloty atomowe Tybetu? Nie! Za całość akcji kończącej wojnę, odpowiada grupa wysoko wykwalifikowa (...)

Wojna z faszyzmem 24.07.2060 by gladwik
Oczy Polski i reszty świata, były zwrócone tylko na wydarzenia krajowe ostatniego miesiąca. Tymczasem, na dawnym Biegunie Południowym, obecnie w Nowej Afryce Południowej, trwa walka z niedobitkami faszyzmu. Przypomnijmy w skrócie sytuację: Nasz s (...)

Wojny polsko-polskiej ciąg dalszy 19.07.2060 by gladwik
Kolejne doniesienia z frontu (i nie tylko) wydają się wskazywać, że sytuacja w kraju zmierza w coraz dziwniejszym kierunku. Zły Bliźniak po przegraniu bitwy, obwołał się, mimo wszystko, moralnym zwycięzcą (ach, jakież to polskie!) starcia. Ogłosił (...)

Walna bitwa 16.06.2060 by gladwik
Buntownicy z prowincji Chińskiej postanowili pójść na konfrontację z WRP! Przed tygodniem do kancelarii Naczelnika wpłynęła odezwa w której Zły Bliźniak wzywa Warszawę do stawienia czoła zwolennikom reinkarnacji. Zgodnie z przekazanymi nam przez Min (...)

Buntownicy znów atakują 04.06.2060 by gladwik
Po tym, jak buntownicy opanowali praktycznie całą Prowincję Aralu oraz zajęli Kraków wojska Radziejowskiego znowu dają o sobie znać. Tym razem ucierpiała Polska Flota Kaspijska. 30 maja polski garnizon w Aktau, na terenie Prowincji Moskiewskiej, o (...)

Steel Bird down 01.06.2060 by gladwik
Niedawno nasz sojusznik, bratnia Republika Zimbabwe, rozpoczął kolonizację dawnej Antarktydy, obecnie Nowej Afryki Południowej. Około tygodnia temu, w rejonie Lodowca Szelfowego Rossa doszło do strącenia Zimbabweńskiej maszyny Stalowy Ptak (Steel Bir (...)

Nowa Afryka Południowa 22.05.2060 by gladwik
Nasz sojusznik, bratnia Republika Zimbabwe, zajął nowe terytorium na południu Kuli Ziemskiej. Od wczoraj siódmym kontynentem nie jest już Antarktyda, a Nowa Afryka Południowa. Tydzień temu prezydent Zimbabwe, na wniosek parlamentu, ogłosił inkorpo (...)

Problemy z afro 18.05.2060 by gladwik
Po tym jak dwa miesiące temu w poważne problemy wpadła Liberia kolejne gospodarki UA zdają się zbliżać ku nieuchronnemu utonięciu. Wyniki kontroli, jakich dokonała Komisja Afrykańska w kilku z najbogatszych państw Unii, na których gospodarkach opiera (...)

Chaos ze wschodu 12.05.2060 by gladwik
- To, co wam przekażemy może was zszokować, ale zapewniamy, że rząd polski nie ponosi za to odpowiedzialności - uprzedził przed konferencją prasową Minister Informacji. Jak się okazuje jeden z przywódców tybetańskiego buntu nie żyje. - Wiedziel (...)

USA sprzedaje Nową Fundlandię 28.04.2060 by gladwik
Strategiczny partner WRP w Afryce - Zimbabwe - zdecydował się wspomóc naszego bliskiego sojusznika w Ameryce. Dzisiejszego dnia rząd Zimbabwe odkupił od USA Nową Fundlandię - dużą wyspę u wschodnich wybrzeży dawnej Kanady. Zimbabwe zapłaciło za w (...)

Goodbye Zambia 08.04.2060 by gladwik
Dziś rano ROU przekroczyły granicę Zambii, a rząd w Harare ogłosił włączenie terenów dawnej Zambii do Zimbabwe jako Prowincja Zambia. Brutalna aneksja? Raczej kolonizacja niezamieszkanych terenów. Kilka dni temu afroparlament wprowadził restrykcyj (...)

Hieronim Radziejowski - sylwetka buntownika 05.04.2060 by gladwik
Na specjalnej konferencji prasowej Ministerstwa Informacji i Pałacu Naczelnikowskiego najwyższe władze IV RP przedstawiły pokrótce zgromadzonym dziennikarzom niektóre fakty z utajnionych w styczniu tego roku akt byłego hetmana Hieronima Radziejowskie (...)

Walki w rejonie Aralu!!! 02.04.2060 by gladwik
O cholera! - tak sprawę komentuje minister informacji, który nigdy w żaden sposób nie popierał PBWK. -Jeśli to dywersja, winni zostaną surowo ukarani. A jeśli tylko głupi żart... no wiedzą państwo.. za głupotę kary są nieco niższe. Bo kraj nasz ma (...)

I Zjazd PBWK 28.03.2060 by gladwik
Wczoraj w Waszyngtonie odbył się I Zjazd PBWK. Pierwszy i ostatni. Dlaczego? Mianowicie członkowie Partii (w liczbie dwóch) podjęli decyzję o... rozwiązaniu Partii. Wszystkim zapadnie w pamięć powiedziane łamiącym się ze wzruszenia i smutku głosem (...)

Wieści z Gaborone 25.03.2060 by gladwik
Minęło ponad półtora miesiąca od zajęcia Gaborone przez wojska ROU. I co? Porównując to, co było tu jeszcze miesiąc temu do tego co jest teraz, trudno nie przypomnieć sobie zmian, jakie zachodziły na ziemiach jeszcze nie tak dawno temu zajmowany (...)

Powrót opozycji? 14.03.2060 by gladwik
Zapomniana dawno przez media i świat Partia Bulwiastych Wyznawców Księżyca ogłosiła, że zamierza zorganizować pierwszy krajowy zjazd PBWK w Waszyngtonie (przypomnijmy, że w USA bulwiaści cały czas działają jako legalna partia - przyp. red.). Pytany n (...)

Bunt mundurowych w Delhi 05.03.2060 by gladwik
Delhijscy policjanci, strażacy i, co najstraszniejsze, żołnierze, wypowiedzieli posłuszeństwo władzy żądając wprowadzenia wcześniejszych emerytur. Przedstawiciel mundurowych - mjr Wiesław Konewka tłumaczy żądania dość mętnie: - Wszystko wskazuj (...)

Zgrzyty w UA 08.02.2060 by gladwik
Tak niedawno powstała a już ma kłopoty wewnętrzne. Mowa oczywiście o UA. Po niedawnych rewelacjach w Polskiej Afryce Południowej przyszły na kolejne starcia, tym razem w sąsiedniej Botswanie. Jak zapewne pamiętamy do Botswany uciekły zbuntowane w (...)

Niespokojne południe 27.01.2060 by gladwik
Spokojna prowincja RP - Polska Afryka Południowa. Kilka dni temu pojawiły się jednak nieoficjalne informacje, że wysłany z oddziałów Radziejowskiego oficer wylądował w Janowie (dawny Johannesburg) i udał się na tajne rozmowy z prezydentem miasta. Tak (...)

Zmiany za sterem Łodzi 23.01.2060 by gladwik
Szalejące po terenie całej WRP zmiany dotknęły teraz miasto Łódź. Do buntu Radziejowskiego, zamieszek na wschodzie i reinkarnacji I Naczelnika należy dołączyć kolejne wydarzenie. Kilka dni temu Naczelnik osobiście ogłosił, że rozpatrzy wniosek lud (...)

Afrykańskie aspiracje 10.01.2060 by gladwik
Jesteśmy oburzeni! - Tak skomentował król Norwegii kolejne odrzucenie norweskiego wniosku o przyjecie naszego europejskiego sąsiada do Unii Afrykańskiej. Norwegia chciała by wejść w szeregi nowej organizacji z kilku powodów. Tak sprawę tłumaczył m (...)

Unia Afrykańska 08.12.2059 by gladwik
Od dziś na arenie politycznej świata pojawił się nowy gracz - Unia Afrykańska. Organizacja ta, z założenia związek gospodarczo-polityczny, powstała w celu rozwoju państw Afryki. Dziś rano prezydenci 18 krajów Afryki podpisali porozumienie, zgodnie z (...)

Afera hazardowa 27.10.2059 by gladwik
Członek Loży Ekspertów zamieszany w dziwny interes! Kryzys dyplomatyczny miedzy Norwegią a WRP! Agenci MI aresztujący PREMIERA! Skandal nad skandale! Takie nagłówki krzyczą z pierwszych stron gazet całej WRP. I nie bez przyczyny, takiej afery nie (...)

Zabójczy stadion 04.08.2059 by gladwik
Gubernator prowincji francuskiej, Mikołaj Sarkoziak (z pochodzenia francuz, jego nazwisko brzmi na prawdę Sarkozy i jest dalekim krewnym dawnego prezydenta tego kraju) zasłabł w czasie dżogingu (dawna pisownia jogging). - Przyczynę zasłabnięcia g (...)

Gwiezdni piraci 16.04.2059 by gladwik
Podczas gdy większość żołnierzy PMG bierze udział w walkach w odległej Mgławicy Kraba, najbliższa Ziemi przestrzeń kosmiczna pozostała praktycznie bez obrony. Latające między Ziemią, Księżycem a Marsem statki polskiej floty handlowej mają ostatnio po (...)

Ofiara 09.04.2059 by gladwik
Wśród żołnierzy PMG żałoba. 8 kwietnia 2059 na posterunku bohaterską śmierć poniósł sierżant Maciej Bauer, żołnierz 3 eskadry bombowców orbitalnych, Armii Księżyc. Oddział poległego brał udział w blokadzie Mgławicy Kraba. Z wstępnych ustaleń po (...)

I znów ruszyliśmy tą drogą 23.02.2059 by gladwik
ostrzeżenie: Czytanie niniejszego artykułu, przedstawiającego pewną ciekawostkę może spowodować stałe zaburzenia zdrowia psychicznego i/lub wywołać ataki padaczki. Radzimy, jeśli nie masz silnych nerwów odpuść sobie ciąg dalszy! "Gdzie jesteśmy? G (...)

Nowy człowiek 14.02.2059 by gladwik
Sójkowski wstał od biurka. O 16 miał przyjść ten kandydat na członka partii, a już była 15:50. W bunkrze nie było widać jaka jest pora dnia. Wszyscy patrzyli z tego powodu cały czas na zegarki i żyli bardzo punktualnie. Kiedy wszedł do pokoju nazywa (...)

Ażebyś się nie najadł piachu 04.12.2058 by gladwik
Od dłuższego czasu nie było wiadomym co dzieje się w blokowanej przez nasze dzielne oddziały PMG Mgławicy Kraba. Niektórzy obywatele przypuszczali nawet, że nie ma żadnych kosmitów, a całość była tylko operacją przeprowadzoną dla niewiadomych celów p (...)

Nie ma to jak starzy przyjaciele 12.11.2058 by gladwik
Kilka dni temu w Polnecie zaczął funkcjonować nowy portal, który już pierwszego dnia przyciągnął rzesze użytkowników (według danych jego założycieli ok. miliona polnautów). Czym jest nowy serwis, dlaczego powstał, komu ma służyć? Portal nosi wd (...)

Święto zmarłych 02.11.2058 by gladwik
1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia obywatele w całej Polsce wspominają swoich nieżyjących już bliskich. Każdy znajduje chwilę, aby wyjść na cmentarz, zapalić znicz, powspominać. Jednak nie tylko zwykli obywatele obchodzą to święto. (...)

Toni straci pracę? 01.10.2058 by gladwik
U naszego północnego sąsiada nastąpił kryzys gospodarczy. 16 września na Norweskiej Giełdzie Narodowej odnotowano największy spadek wartości akcji od ponad 20 lat. Przyczyny krachu nie są do końca znane, ale może to mieć związek z niedawnymi problema (...)

Nigdy więcej 24.05.2058 by gladwik
Rankiem 18 maja byliśmy świadkami skuteczności naszych służb specjalnych. Pięciu uzbrojonych agentów MI wyprowadziło z jednego z warszawskich szpitali tajemniczego pracownika kotłowni. Wiesław G. jest podejrzany o bezczeszczenie symboli WRP. Na tr (...)

Zatruli się wodą? 11.05.2058 by gladwik
W Sachalinku Jużnym w Prowincji Wschodniej na Sachalinie, pod koniec kwietnia kilku uczniów 6 klasy podstawówki trafiło do cementowni po tym jak zauważono u nich objawy zbetonienia. Jak się okazało w ich ciałach znaleziono ślady cementu, kruszywa i i (...)

Katastrofa na morzu 18.03.2058 by gladwik
Dnia 3 marca na wodach Morza Północnego, polski okręt transportowy OWRP Kujawiak, klasy Mewa, z załadunkiem wyposażenia dla bazy Marynarki Wojennej WRP w Pćwini (dawne Ipswich) uderzył w ponad stuletnią platformę przeciwlotniczą, na której, do moment (...)

Tarcza znowu będzie działać? 03.03.2058 by gladwik
Impas w sprawie rozmów polsko-amerykańskich na temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Jak podaje nasz informator sprawa wciąż jest niejasna. Kilka dni temu na konferencji prasowej Ministerstwa Wojny rzecznik prasowy podał, że USA stara się o w (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2072 www.wielkarzeczpospolita.net