Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
43 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Ogórkowa wyspa
:: wydarzenia :: 16.05.2055 by Red_81


Tradycje są stare jak świat - czas na wykonanie rodem z XXI wieku...

„Polska od Grenlandii po przylądek Horn i od Nowej Gwinei, poprzez kontynent Eurazjatycki aż do Alaski, a na każdym kilometrze kwadratowym tego terenu Obywatele czujący się z każdym dniem coraz bardziej Polakami” – takie myśli na pewno przechodzą przez myśl kierownikom programu PPZNOKP (choć są one na pewno zatruwane przez świadomość, że mimo kilkunastu obław policyjnych i stosowania najnowszych technik kryminalistycznych twórca owego skrótu nadal pozostaje nieuchwytny). Wspólne czytanie „Ogniem i Mieczem” w lepiankach pośrodku buszu, czy zastępowanie podczas największych plemiennych uroczystości tradycyjnych tańców szamanów przez fragmenty polskich baletów to jednak nic w porównaniu z tym, jak przyjął się inny polski zwyczaj – biesiadowanie. Sukces w krzewieniu tego akurat elementu naszej kultury był tak wielki, że zaczął wręcz wymagać interwencji państwa.

- Polski przemysł jest niezwykle elastyczny, - wyjaśnia Minister Dobrobytu - dlatego zapewnienie płynnych dostaw najbardziej rozpowszechnionego polskiego napitku nie było problemem. Ale wiadomo przecież, że napitek to jedno, a właściwe zakąszanie to drugie – równie ważne zagadnienie. A na tak drastyczny wzrost popytu nie byliśmy przygotowani. W związku z tym postanowiliśmy rozpocząć jedną z większych inwestycji ostatnich lat. Zlokalizujemy ją na pewnej wyspie, która wydaje nam się do tego szczególnie predysponowana...

Nawet najstarsi Sachalińczycy nie pamiętają, od kiedy na ich wyspie hoduje się ogórki. Do tej jednak pory była to hodowla prymitywna i wyjątkowo mało wydajna. To ma się jednak szybko zmienić. W pierwszym etapie częściowo zniwelowane zostaną góry w środkowej części wyspy. Na ich terenie powstaną tarasowe pola ogórkowe. Następnie większa część wyspy zostanie przykryta gigantyczną szklarniową konstrukcją.

- Tak właściwie to nigdy jeszcze nie zmienialiśmy całej prowincji w jedną wielką szklarnie - mówi architekt z firmy NeoTech, głównego wykonawcy inwestycji - Ale właśnie dla takich wyzwań kocham tę robotę. Poza tym cel jest tak szczytny... będę mógł o tym wnukom opowiadać... – dodaje ze łzami wzruszenia w oczach.

W ramach pomocy z funduszy strukturalnych na rzecz rozwoju terenów wiejskich całość inwestycji sfinansuje Wielka Rzeczpospolita. Szacuje się, że dzięki temu garb budżetowy uda się zmniejszyć o 0,3-0,4%!
W północnej części wyspy, gdzie istnieje o wiele bardziej rozwinięta infrastruktura, powstać ma Sachaliński Okręg Kiszeniowy. Tutejsze ogórki mają być kiszone według sekretnych, staropolskich receptur. Mimo że pod główną kiszeniownią kopane są dopiero fundamenty, firma Ogórek i Ogórek spółka z ogórkową odpowiedzialnością ma już zamówienia z całego świata (głównie z Macierzy i wschodnich prowincji, ale i „nowoukulturalniane” prowincje nie pozostają w tyle). Wszyscy będą jednak musieli poczekać, bowiem pierwszy transport kiszonych ogórków, jak nakazuje stary ogórkowy zwyczaj, przeznaczony jest dla samego Naczelnika.

Na tym jednak nie kończą się plany władz wyspy. W późniejszym terminie wybudowany będzie Ogórkowy Ośrodek Rozwojowo-Badawczy, opracowywujący nowe sposoby zastosowania ogórka w życiu codziennym, oraz Akademia Ogórkowa, w której studenci z całego świata zgłębiać będą tajniki szlachetnej sztuki uprawy i kiszenia ogórków, a Ministerstwo Wojny zasygnalizowało zainteresowanie rozpoczęciem na wyspie badań nad militarnym zastosowaniem sachalińskiej odmiany Ogórka Bojowego (pewne oddalenie od cywilizacji sprawiło, że na wyspie sztuka wojenna poszła nieco innym torem niż w reszcie świata). Jest też pomysł otworzenia niewielkiej gorzelni. Ten pomysł ma jednak swoich przeciwników.

- No nie wiem. - mówi pan Czesław, wysłannik polskiego lobby spirytusowego - Jak pierwszy raz wypiłem pięćdziesiątkę tego ich destylatu z ogórków to po trzech dniach obudziłem się na statku u wybrzeży Prowincji Indyjskiej w stroju naczelnika wioski z Zimbabwe.

Niezależnie od tego już za kilka miesięcy na stołach w całej Wielkiej Rzeczpospolitej pojawią się najlepsze ogórki. Połączenie nowoczesnych technik uprawy i wielusetletnich tradycji w dziedzinie kiszenia. Od tej pory konsumpcja kiszonych ogórków będzie nie tylko przyjemnością, ale i PATRIOTYCZNYM OBOWIĄZKIEM!

by Red_81

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:9.6 | oddanych głosów:10)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

kisic!! (2)
wazny temat! 10 za czujnosc!! :) >>
| ALBERT 16.5.2060 11:17:40
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii wydarzenia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net