Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
37 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest NaudiSS.Pakt Stabilizacyjny 15.02.2058 by NaudiSS
Rada Najwyższa podjęła konwencję o Światowym Pakcie Stabilizacyjnym według którego państwa-strony, niezależnie od położenia oraz wzajemnych stosunków zagranicznych, a także relacji z Wielką Rzeczpospolitą zostały włączone do grona sojuszników Polski, (...)

Służba celna wpadła do Paryża 12.02.2058 by NaudiSS
Tragicznie mogło skończyć się awaryjne uziemienie Krążownika Straży Granicznej Polskiej Marynarki Gwiezdnej do którego doszło dziś o 5.12 czasu warszawskiego w Paryżu (Prowincja Francuska). To niewielkie i spokojne miasto położone 1600km na zachód od (...)

Rzecznik zdemaskowany! 12.01.2058 by NaudiSS
O Rzeczniku Praw Obywatelskich zapomnieliśmy na blisko 50lat. Tymczasem jego urząd nigdy nie został zlikwidowany a kolejne misje pokojowe Wielkiej Rzeczypospolitej poszerzyły zakres jego wpływów o nowych obywateli od Polskiej Afryki Południowej aż po (...)

Wkrótce startuje WOŚP 09.01.2058 by NaudiSS
Zbliża się 66 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miliony wolontatriuszy w całej Wielkiej Rzeczypospolitej będą przez dwa dni zbierać pieniądze od ludzi których przez bezwzględny dobrobyt spotkały życiowe trudności, zszarpane nerwy i prenum (...)

Prawybory w Ameryce 05.01.2058 by NaudiSS
Dziś w nocy czasu warszawskiego oczy Ameryki były skierowane na stan Iowa gdzie zgodnie z tradycją odbyły się pierwsze prawybory do urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych. Stan Iowa jest nazywany „amerykańską Ostrołęką” ze względu na wyjątkowo wysok (...)

Prowincja Brytyjska wita Naczelnika 03.06.2056 by NaudiSS
Dziś rano Naczelnik Państwa Polskiego przyleciał do Nowego Londynu. Marian S1600 w asyście 32 myśliwców F-82 z V Skrzydła Obrony Powietrznej WRP wylądował na lotnisku Okęcie Małe (dawniej Heathrow) o 10.30 czasu warszawskiego. Po ceremonii przywi (...)

Kochajcie dzieci swoje 21.05.2056 by NaudiSS
Nie należę do aktywistów blokujących Marszałkowską pod antywojennymi tablicami, raczej podzielam los tych którzy utykają w korku spiesząc się do pracy, na uczelnię albo do dziewczyny. Nie podnieca mnie raczej antybushowska nagonka i wyciąganie przy o (...)

Na wschodzie bez zmian 25.11.2055 by NaudiSS
Rosja byłego agenta KGB, Władimira Putina, w ostatniej chwili zawróciła z niebezpiecznie demokratycznej drogi. Na szczęście dla Kremla, masa nie poczuła powiewu wolności i z ulgą dla wszystkich podporządkowała się właściwej, silnej i bezkompromisowej (...)

Dni Betonu w Nowej Rosji 15.05.2055 by NaudiSS
Miliony wielbicieli i trzech staroruskich, wzięło udział w Światowych Dniach Betonu w Nowej Moskwie. Już od wczesnych godzin porannych, Plac Kościuszki zaczął zapełniać się betoniarkami. Począwszy od zabytkowych ciężarówek, przez betoniarki cabrio, w (...)

20. rocznica Wyzwolenia Kresów 14.10.2054 by NaudiSS
We Lwowie, Wilnie, Kamieńcu-Podolskim, Mińsku jak i w setkach innych miast Macierzy trwają obchody 20. rocznicy Wyzwolenia Kresów. Do Wilna przybył Naczelnik Państwa Polskiego, który 20 lat temu wydał rozkaz przekroczenia granicy wschodniej Dywizjom (...)

Bye, Bye Monotony 05.10.2054 by NaudiSS
Republika Południowej Afryki, o której mówi się w kategoriach strategicznego powiatu przyszłej Wielkiej Afryki Południowej, będzie pierwszym krajem wobec którego Ministerstwo Wojny zastosuje zupełnie nowy plan podboju. Czy to początek końca doktryny (...)

Fala pacyfizmu 30.09.2054 by NaudiSS
Gdy w Pałacu Naczelnika Państwa prezydent Panamy przekazywał Ministrowi Wojny dokumenty oddające pod rządy Wielkiej Rzeczypospolitej Kanał Panamski, w wielu Prowincjach trwały manifestacje potępiające politykę Agresywnej Obrony Granic. Bezpodstawność (...)

Chwalebna Kampania 25.09.2054 by NaudiSS
Tony kurzu opadły na dobre. W punktach informacyjnych, pojedyńcze grupki byłych żołnierzy Paktu Południowo Atlantyckiego dowiadują się po której stronie walczyli i gdzie można oddać broń. Ludność przesiedlona ze skażonych terenów zdaje się być zadowo (...)

CAR: Wojna w Palestynie 19.09.2054 by NaudiSS
Centralne Archiwa Rządowe to miliardy petabajtów danych i tysiące kilometrów regałów pełnych dokumentów, przy automatyce pozwalającej na zatrudnienie jednego stróża nocnego. Szybko można dojść do wniosku, że napis na Gmachu Głównym CAR "Jeśli czegoś (...)

Głos z Ministerstwa 15.09.2054 by NaudiSS
Panie Ministrze, dlaczego oficjalne informacje na temat działań zbrojnych w Afryce podawane są dopiero dziś? - Wie Pan, to doskonałe pytanie i myślę że jak najszybciej powinniśmy znaleźć na nie odpowiedź. Przyznam, że nie raz myślałem o tym w czas (...)

In NIKE we trust 03.09.2054 by NaudiSS
Pomoc humanitarna Wielkiej Rzeczypospolitej okazuje się wciąż nie wystarczająca by zaspokoić wszystkie potrzeby, pogrążonych w głębokim kryzysie Stanów Zjednoczonych. Obawiając się katastrofy gospodarczej, rząd USA sięga więc po najbardziej drastyczn (...)

Polonez Newton 01.09.2054 by NaudiSS
Po długich miesiącach niepewności, NeoTech i FSO zaprezentował pierwszy na świecie, prototypowy model pojazdu wykorzystującego zjawisko antygrawitacji. Potwierdziły się w ten sposób liczne doniesienia o okiełznaniu tej, jeszcze niedawno futurystyczne (...)

I Wojna Totalna 07.08.2054 by NaudiSS
Wystąpienie Naczelnika Państwa Polskiego, wygłoszone w Warszawie, dnia 7 Sierpnia 2054 roku. Obywatele Wielkiej Rzeczypospolitej, Siostry i Bracia Sojuszu Obojga Narodów, Żołnierze polskich frontów całego Globu. Nie minęło wiele czasu od Wielkiego (...)

Sztywny Mikołaj 12.12.2053 by NaudiSS
Najpierw seria skandali, proces i w końcu zabójstwo. Kariera Św. Mikołaja zakończyła się rok temu, kiedy został on zastrzelony w Prowincji Północnej. Rezydent, obecnie już nieistniejącej, moskiewskiej mafii oddał do Mikołaja dwa strzały, kiedy ten wy (...)

Co u Faraona? 18.11.2053 by NaudiSS
Ogromne poruszenie w świecie nauki wywołały opublikowane przez Polską Kompanię Archeologiczną zdjęcia zrobione w jednym z grobowców, w Dolinie Królów (Powiat Dolnego Nilu). "Ciężko nam oficjalnie interpretować to znalezisko... uważamy, że najlepie (...)

Konflikt w PAK 26.10.2053 by NaudiSS
Sektor Polskiej Agencji Kosmicznej w Polskiej Prowincji Chińskiej został pozbwiony praw do dalszych badań planety Wenus na czas nieokreślony (Od roku 2043 Wenus oficjalnie należy do Polskiej Przestrzeni Kosmicznej) Agencja Bezpieczeństwa PPK ma zamia (...)

Pan Donald w kosmosie 18.10.2053 by NaudiSS
Pierwsze restauracje znanej na całym świecie (obecnie również wszechświecie) sieci Pan Donald zostały otwarte poza obszarem Ziemi. Na stacji orbitalnej "Pan Twardowski" otworzono aż trzy lokale, tak by w każdej części tego giganta (około 2000 stałych (...)

Dwie Wieże 10.06.2053 by NaudiSS
Przeszło pół wieku po wielkiej tragedii jaka rozegrała się nad Manhattanem, dziś do użytku oddany został nowy kompleks World Trade Center II. Dwie 174 piętrowe wieże stanęły dokładnie na miejscu swych poprzedniczek. Uwagę zwraca ich nietypowe zwieńcz (...)

Polonez Imperator 04.06.2053 by NaudiSS
Z żerańskiej fabryki samochodów wyjechał pierwszy model nowego, sztandarowego modelu koncernu FSO - Daimler - Chrysler: Polonez Imperator. Ten prawdziwy potwór wyposażony w 1400 konny silnik rozpędza się do "setki" w niecałe 3 sekundy! Blokada prędko (...)

Boże chroń króla! 28.04.2053 by NaudiSS
Prawdopodobnie wielu z Was, Polaków, myśli o Anglii w kategoriach drugorzędnego państewka. Prawdą jest, że nie możemy równać się potędze i chwale Wielkiej Rzeczypospolitej, jednak ostatnie lata dowiodły, że Zjednoczone Królestwo stojąc wiernie przy W (...)

Arabski kocioł 02.04.2053 by NaudiSS
Po bezwarunkowej kapitulacji Algierii kolejne państwo arabskie przyjmuje jednoznacznie agresywną postawę wobec Wielkiej Rzeczypospolitej. Tym razem jest to Libia, która wypowiedziała Polsce wojnę dziś rano. Libijska telewizja od świtu transmituje zmo (...)

Animarines 05.02.2053 by NaudiSS
Rząd amerykański zakończył ostatnie testy nowych jednostek piechoty o kryptonimie SniperCat. Choć to nie pierwsza jednostka typu Animal w US-Army, to jednak jedyny tak spektakularny pokaz genetycznej modyfikacji zwierząt do celów wojskowych. Psy trop (...)

Paryż wyzwolony! 14.01.2053 by NaudiSS
Potencjał Wehrmachtu topnieje wraz z kolejnymi falami huraganowych ataków Wojska Polskiego. Po zajęciu Bonn i doszczętnym zniszczeniu Frankfurtu morale niemieckich żołnierzy spadło niemal do zera. Mimo to na południu Rzeszy zaciekle bronią się doboro (...)

Inwazja na Hiszpanię 14.01.2053 by NaudiSS
Woda była wzburzona, a poranek chłodny. Daleki wiatr z północy znalazł tu chyba jedyne wejście, przez które mógł się dostać do Europy, by szaleć w niej bazkarnie. Cieśnina - szeroka i nieprzyjemna, kłamliwie rysowana przez podręczną e-mapę jako strum (...)

Maroko w ogniu 13.01.2053 by NaudiSS
Po tygodniu ofensywy na froncie europejskim, z Polskiej Afryki Północnej ruszyło poprzez piaski Algierii w stronę niemieckiego Landu Maroko 14 Polskich Ciężkich Dywizji Pancernych. Dystans 500 kilometrów czołgi pokonały w rekordowym czasie 3 godzin. (...)

Skarb Busha 07.01.2053 by NaudiSS
Centralne Archiwum Rządowe odtajniło kolejne, nieznane dotąd akta dotyczące doniosłych wydarzeń historycznych. Historycy od lat spierają się, co było główną przyczyną wielu wojen, które prowadziły Stany Zjednoczone w latach 2002 - 2009, pod przywództ (...)

III WOJNA ŚWIATOWA! 06.01.2053 by NaudiSS
6 stycznia 2053 roku zaczął się inaczej niż zwykle... Od rana wszystkie stacje radiowe i telewizyjne na świecie nadawały przemówienie Naczelnika Państwa Polskiego, oto jego fragment: "Z dniem dzisiejszym Najjaśniejsza Rzeczpospolita w imieniu w (...)

Święty Mikołaj Zamordowany 06.12.2052 by NaudiSS
Wczoraj po południu w Prowincji Północnej został zamordowany Święty Mikołaj. Według ustaleń Policji mordercą jest mężczyzna w wieku 35-40 lat, ubrany w kurtkę barwy ciemnej i ciemno-brązową czapkę uszatkę. Morderca-psychopata zostawił swoje zdjęcie z (...)

Oś Zła 28.11.2052 by NaudiSS
Wczoraj po południu Rzesza Niemiecka zerwała rozmowy prowadzone z Polską Delegacją Wojenną w Paryżu. W Japonii, państwie od lat uzależnionym od Rzeszy Niemieckiej, większa część armii pod dowódctwem Karla Hausnemanna i Toshiko Nayamy - przywódcy N (...)

Fiat 126p ME 21.11.2052 by NaudiSS
Legendarny Fiat 126p powraca do łask! Monster Truck, Fiata robi furorę na polskich i amerykańskich torach. Fiat 196p ME zwyciężył ogólnoświatowe GrandPrix w Warszawie prześcigając takie maszyny jak Forda BigFoot'a, czy Poloneza 4x4 Mamuta! W tym "gig (...)

Koniec Burkina Faso? 17.11.2052 by NaudiSS
Około godziny 15:03 czasu warszawskiego potężny wstrząs rozniósł się po kuli ziemskiej, a grzmot obiegł ją czterokrotnie. Wstępne informacje pochodzące od władz były mało jasne i chaotyczne. "Coś potężnie pierd***eło!" rzucił zdenerwowany Wiceministe (...)

Inspektorzy z Burkina Faso 15.11.2052 by NaudiSS
Burkina Faso, której flota zbliża się już do Polskiej Strefy Morskiej, zapowiedziało że może jeszcze odwołać inwazję jeżeli Naczelnik Państwa Polskiego natychmiast zgodzi się na przybycie burkińskich inspektorów do miejsc w Wielkiej Rzeczypospolitej, (...)

Konflikt pokoleń 14.11.2052 by NaudiSS
Polscy naukowcy z Instytutu Rozwoju Narodowego alarmują, że wciąż poszerza się przepaść między pokoleniem dzisiejszych 80, 90 latków, a grupą dzisiejszej młodzieży, a nawet ludzi w średnim wieku. Przyczyną tego niepokojącego zjawiska jest zapewne pam (...)

Wojna Polsko - Izraelska 29.10.2052 by NaudiSS
Jest godzina 5:30 nad ranem czasu warszawskiego. Piękny wschód słońca nad Morzem Śródziemnym jak codzień rzuca oślepiające światło na okna w Tel-Awiw. Poranny odpływ u wybrzeży Izraela na ułamek sekundy odsłania ledwie widoczne ciemne kształty, które (...)

Ujarzmić Piorun 25.10.2052 by NaudiSS
Gdy kilkana�cie lat temu, na Państwowej Akademii Nauk, rozpoczęto badnia nad przewidywalno�cią warunków meteorologicznych nikt nie spodziewał się, że badania te zostaną wkrótce objęte naj�ci�lejszą tajemnicą wojskową IV Rz (...)

Egipt woła o pomoc! 21.10.2052 by NaudiSS
Nieuzasadniona, bestialska przemoc wobec ludności cywilnej, fanatyczne niszczenie dorobku kultury Egiptu oraz zablokowanie i znacjonalizowanie Kanału Sueskiego. Oto najcięższe grzechy "narodu wybranego", który niecałe dwa miesiące temu wypowiedział w (...)

Prawdziwe oblicze Frontu Niemieckiego 17.09.2052 by NaudiSS
12 Września 2052 roku polską 17. Kompanię Strzelców Podhalańskich stacjonującą w południowych Alpach Niemieckich, zaatakował Oddział Piechoty Górskiej SS. Z pośród 48 polskich Żołnierzy przeżyło 14. Poniżej przedstawiamy fragment z dziennika prowadzo (...)

Liga Polskich Rodzin 17.09.2052 by NaudiSS
Dzięki pomocy naszego człowieka z Centralnego Archiwum Rządowego w nasze ręce trafiły unikalne materiały na temat niezapomnianego ugrupowania "Liga Polskich Rodzin". O tej pseudo-partii politycznej chodzą już legendy, niektórzy twierdzą nawet, że par (...)

Powódź w Niemczech 04.09.2052 by NaudiSS
Powódź we wschodnim Vaterland, paraliżujuje niemiecką obronę! Nasze jednostki inżynieryjnie zdążyły zabezpieczyć zajęte miasta, a z Okręgu Pomorskiego przetransportowano wojskowe łodzie patrolowe. Dywizje Piechoty Wehrmachtu wraz z 18 Dywizją Pancern (...)

Nowe jednostki bojowe 04.09.2052 by NaudiSS
Ministerstwo Wojny oficjalnie podało, że zakończono wszystkie testy nowych Bojowych Maszyn Kroczących typu Mech. Prace nad stworzeniem tych jednostek zaczęto w roku 2046 na polecenie Rady Najwyższej i mówi się, że ich priorytetowym polem do działań m (...)

Osama Ibn Laden zdemaskowany! 03.09.2052 by NaudiSS
Centralne Archiwum Rządowe, które przejęło wszystkie ocalałe archiwa Kanadastanu podało do informacji niezwykłe fakty dotyczące nie żyjącego już, największego terrorysty wszechczasów - Osamy ibn Ladena. Jego akta są na tyle bulwersujące, że możemy pr (...)

Berlin - Nareszcie spokojnie 30.08.2052 by NaudiSS
Ulice Berlina powoli zapełniają się ludźmi. Jedni niepewnie, spoglądając na stacjonujące w mieście Wojskowe Służby Bezpieczeństwa, przemykają "przytulając" się do ścian budynków, inni z opuszczonymi głowami, jakby bojąc się spojrzeć na Polskich Żołni (...)

Dziś Monachium, jutro Paryż! 27.08.2052 by NaudiSS
Na froncie południowym powódź nie jest tak odczuwalna jak na północy Vaterlandu, a Armia Polska walczy z piekielną skutecznością, zbliżając się do przedmieść Monachium. Hasło "Wodzu prowadź na Paryż!" skandują Polacy w każdej Prowincji. Duch Patrioty (...)

Agresor - Kriegsmarine 11.08.2052 by NaudiSS
Po wypłynięciu z portów w Norfolk i Portland, Polska Flota Wojenna ruszyła by przerzucić większą część armii z terenu byłego Kanadastanu na wybrzeża Europy. Lotniskowce: ORP Gdańsk oraz ORP Matka, kilkanaście transportowców armii wraz z dziesiątkami (...)

Polskie Korpusy w Berlinie 10.08.2052 by NaudiSS
Po dwóch tygodniach oblężenia, II Korpus Inwazyjny wraz z Armią "Odra", wkroczył na ulice Berlina. Mieszkańcy, zza powybijanych, najczęściej zabitych deskami okien, spoglądali jak czołgi, artyleria, wozy pancerne oraz tysiące żołnierzy, niczym Bogowi (...)

Koniec wojny kwestią dni 28.07.2052 by NaudiSS
Pełnym sukcesem zakończyła się koordynacja polsko-amerykańskich działań kontrofensywnych na terenie Kanadastanu. Ostatnie zorganizowane grupy militarne wroga, znajdują się na pograniczu Alaski i w ciągu najbliżych dni zostaną całkowicie wyeliminowane (...)

Trwa oblężenie Berlina 27.07.2052 by NaudiSS
Od ponad tygodnia trwa oblężenie Berlina przez Wojsko Polskie. Wykrwawiające się miasto raz po raz szturmowane jest przez II Korpus Inwazyjny, jednak na razie bezskutecznie. Tymczasem kolejne Polskie Dywizje podchodzą pod Monachium, zaś do Wolnego Mi (...)

Faszyści atakują z kosmosu! 09.07.2052 by NaudiSS
Najnowsze doniesienia z frontu potwierdzają niewiarygodną hipotezę o pochodzeniu najeźdźców. "To są cholerni faszyści... To wojsko Rzeszy Niemieckiej!" Wołają nasi piloci. Fuhrer kategorycznie zaprzeczył, powołując się na pakt o nieagresjii i n (...)

Korespondencja wojenna z USA 05.07.2052 by NaudiSS
Siły Kanadastanu szacowane są na około 140 Dywizji Piechoty oraz 60 Dywizji Pancernych, wyposażonych w B76 Platinumdość przestarzały sowiecki arsenał. Czołgi T-92, czołgi lekkie T-48 "Juri" oraz mobline wyrzutnie rakiet R8, wspomagane Muzłumańskimi N (...)

Afryka Uspokojona! 29.06.2052 by NaudiSS
Wczoraj w nocy, na wysokości 14.000m nad miasto Mbandaka, centrum Kotliny Kongo nadleciała Polska Eskadra Myśliwców F-58 mająca na celu ochronę bombowca B-82 "Orzeł" (jedyny typ samolotu na świecie zdolny przenosić ładunki termojądrowe). Zrzucona o (...)

USA w stanie wojny! 29.06.2052 by NaudiSS
Dzisiejszej nocy, Kanadastan dokonał aktu agresjii wobec narodu Stanów Zjednoczonych. W zamachu na Biały Dom zginął Prezydent wraz z najbliższą rodziną, oraz 36 pracowników domu prezydenckiego. Godzina ataku uchroniła przed niechybną śmiercią wielu w (...)

Nieznany najeźdźca atakuje! 26.06.2052 by NaudiSS
Atak! Podczas przegrupowania Polskiej Gwardii Gwiezdnej, około 3 tysiące rakiet nieznanej konstrukcji zostało wystrzelonych w kierunku Kosmicznej Stacji Dokującej Kopernik. System obronny nie wytrzymał tak niespodziewanej mocy udrzeniowej i o godz. 1 (...)

Starcia w kosmosie 23.06.2052 by NaudiSS
Dwa myśliwce kosmiczne typu Kopernik M-2 zostały zniszczone na obszarze Polskiej Przestrzeni Kosmicznej. Początkowa teza mówiąca o pociskach wystrzelonych z Ziemi w kierunku Stratosfery została natychmiast odrzucona przez Instytut Badań Kosmicznych i (...)

Akta Andrzeja Leppera 18.06.2052 by NaudiSS
Pod budynkiem Centralnego Archiwum Rządowego od rana panowało zamieszanie. Gigantyczna budowla o wysokości 515m ukrywa dodatkowo pod powierzchnią, 20 poziomowe Archiwum Wojskowe o łącznej powierzchni około 10 km kwadratowych. W CAR pracuje około 80.0 (...)

Zabawka przyszłych mam 14.02.2052 by NaudiSS
Polski Koncern NeoTech, stworzył pierwszą zabawkę w opracowanym przez siebie systemie X-Real (eXtreme Reality). Premiera tego dzieła odbyła się na Światowych Targach NanoTechnologii w Poznaniu. Już teraz przyszłe matki mogą zobaczyć jak poradzą sobi (...)

Zjednoczenie Cypru kwestią czasu 19.01.2052 by NaudiSS
Resztki wojsk tureckich stacjonujących na wschodzie Cypru nie mają drogi odwrotu. Lotniskowiec ORP Matka II który przypłynął z Bazy strategicznej na Teneryfie chroni flotylla 23 okrętów zabezpieczających. Z 20 platform startowych wznosi się w powietr (...)

Krzywa wieża w Nowym Jorku? 10.01.2052 by NaudiSS
World Trade Center II, który w roku 2033 stał się oddziałem Głównego Centrum Finansów Światowych w Warszawie, musi zostać przebudowany z powodu odchyleń od pionu sięgających nawet 10 metrów. Choć jej potencjał jest nieporównywalnie mniejszy od Polski (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net