Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
21 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest Red_81.Problematyczny telefon 10.04.2071 by Red_81
Dowcipy z przywar innych nacji są standardem pod każdą szerokością geograficzną. Śmiejemy się na przykład z pijaństwa Rosjan, braku poczucia humoru Niemców czy skąpstwa Szkotów. Starsi czytelnicy portalu www.wielkarzeczpospolita.net pamiętają zapewne (...)

Epidemiczna demokracja 28.03.2070 by Red_81
Kolejny już tydzień z oddali obserwujemy, jak nasi bracia zza oceanu walczą z dziwną i nie do końca zbadaną epidemią. Patrząc jak załamuje się amerykański system ochrony zdrowia, niektórzy zastanawiają się, jak poradziłby sobie z tym problemem kraj, (...)

Zwycięska porażka 24.06.2068 by Red_81
Oglądanie jakiejkolwiek imprezy sportowej, na której występuje reprezentacja Macierzy, od lat pozbawione jest choćby cienia emocji. I tak wiadomo kto wygra, jedyną niewiadomą jest to, jak ogromna będzie przewaga naszych Orłów i kto dostąpi zaszczytu (...)

Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności 27.12.2067 by Red_81
Okrągłe rocznice to czas sprzyjający różnego rodzaju przemyśleniom i podsumowaniom. Nic więc dziwnego, że fakt iż oto znajdujemy się w okolicach pięćdziesiątej rocznicy sławetnego Świniobicia, skłania wielu do rozmyślań nad historią naszej Najjaśniej (...)

Biuro Ochrony Naczelnika 26.08.2067 by Red_81
Jechałem sobie w czwartkowy wieczór ulicami Warszawy. Mimo późnej pory ruch był całkiem spory. Otworzyłem okno. Omiotła mnie fala przyjemnego, krystalicznie czystego powietrza. Jakie to szczęście, że wszystkie samochody w naszym kraju są już w pełni (...)

Reparacje wojenne 14.08.2067 by Red_81
Dobrobyt i wszechogarniająca szczęśliwość. To jedna strona Wielkiej Rzeczypospolitej. Jest też jednak i druga, która spędza sen z oczu ekonomistom – garb budżetowy, rosnące oszczędności i nadmiar właściwie wszystkiego. Ktoś wyuczony na podręcznikach (...)

Szczyt G1 09.07.2067 by Red_81
Nuda, nuda. Nic się nie dzieje. Tak można by podsumować niemal każdy szczyt grupy "G1 + reszta", skupiającej Wielką Rzeczpospolitą i te państwa, których przedstawicieli stać akurat na przelecenie połowy świata, by choć przez chwilę spotkać się z Nacz (...)

27:1 09.03.2067 by Red_81
Miało być widowisko? I było. Choć pewnie nie do końca o czymś takim myśleli widzowie zgromadzeni na Stadionie Narodowym (a właściwie Stadionie im. Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej). I pomyśleć, że jeszcze kilka dni temu tego meczu miało w ogóle nie (...)

Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej 02.02.2067 by Red_81
Jesteśmy świadkami czegoś pięknego. Zapierającego dech w piersiach. Niepowtarzalnego. A gdy uczestniczy się w czymś takim, chce się być blisko. Jak najbliżej. W samym centrum. No, chyba oczywiście, że chodzi o narodziny supernowej. Wtedy lepiej się l (...)

Betonowe brzozy na Jowiszu 05.12.2066 by Red_81
Życie jest pełne niespodzianek. Czytając przegląd prasy dotyczący ostatniej gospodarskiej wizyty Naczelnika i czołowych przedstawicieli Wielkiej Rzeczypospolitej na Jowiszu, człowiek spodziewałby się zachwytu, wielkiego zachwytu i domieszki oszałamia (...)

Intronizacja 19.11.2066 by Red_81
Ludzki umysł to wspaniała sprawa. Nie da sie go ogarnąć. Nawet umysłem drugiego człowieka. Ilekroć myślisz, że nic cię już nie zaskoczy, twój sąsiad zawsze udowodni ci, w jak ciężkim byłeś błędzie. I tak też było dziś, gdy miliardy ludzi na całym świ (...)

Pislamskie zakazy 05.09.2066 by Red_81
Religia to dziwna sprawa, dzięki której w przeszłości ludzie, którzy bez niej mogliby siedzieć spokojnie przy jednym stole i dzielić się wspólną strawą, toczyli niekończące się serie wojen o to, kto bardziej miłuje swojego boga i ogólnie który bóg je (...)

Apel poległych 24.07.2066 by Red_81
Czytać, czy nie czytać - oto jest pytanie, które od kilkunastu dni zadaje sobie cała Wielka Rzeczpospolita. I gdyby zadać je w jakimkolwiek innym czasie, odpowiedź byłaby jasna. Teraz jednak pytanie nie dotyczy książek, lecz czegoś innego. Apelu. Ape (...)

Nowy wymiar Światowych Dni Młodzieży 11.07.2066 by Red_81
Mniej więcej dwa tygodnie pozostały do największego niesportowego wydarzenia masowego roku 2066. Już bowiem w drugiej połowie lipca w Krakowie odbędą się Światowe Dni Młodzieży Wielkiej Rzeczypospolitej, na której młodzi ludzie z całego wszechświata (...)

Kredyt muszelkowy 25.06.2066 by Red_81
Bierz kredyt zawsze w walucie, w której zarabiasz. Tę zasadę zna każde dziecko w Wielkiej Rzeczpospolitej. Każde zna, ale nie każde rozumie. Bo choć ta część o walucie jest jasna jak słońce, to jak dziecku urodzonemu i wychowanemu w czasach wszechoga (...)

Przenajlepsza Zmiana w mediach 05.06.2066 by Red_81
Wieczór jak co dzień. Człowiek nieco zmęczony po partyjce golfa ze znajomymi, rejsie jachtem z nową sekretarką, oraz rodzinnym kilkugodzinnym wypadzie prywatnym odrzutowcem do Rodzinnego Parku Rozrywki Bolka i Lolka w Bielsku-Białej, chciałby odsapną (...)

Problematyczny rating 15.05.2066 by Red_81
No i stało się. Od kilku dni nie mówiło się o niczym innym. Nawet Polwizja, stojący na najwyższym poziomie artystycznym konkurs piosenek wykonywanych w lokalnych językach zamieszkujących Wielką Rzeczpospolitą narodów, nie miała szans na przebicie się (...)

Kompromis Ludzi Pokoju 03.05.2066 by Red_81
Ostatni artykuł o Togo nieco mnie natchnął. Nasza planeta pełna jest nadal ludów, których zwyczaje są tak różne od naszych. I to nie trzeba w ich poszukiwaniu przekraczać granic naszej Ojczyzny. W jej granicach jest ich bowiem również wiele. I dobrze (...)

Grupa kolesi przy kawie 28.04.2066 by Red_81
Kryzys, kryzysu, kryzysowi, kryzys, kryzysem, kryzysie, kryzysie! Jedno słowo odmieniane we wszystkich możliwych przypadkach. Jakie to szczęście, że w języku polskim mamy ich tylko siedem. W języku węgierskim, używanym nadal jako język pomocniczy prz (...)

Rodzina 500 minus 23.04.2066 by Red_81
"Stało się, stało się, to co miało się stać. Dopiero 1 kwietnia, nosz niemiecki zakręt mać" - podśpiewują radośnie od początku miesiąca miliony Obywateli Wielkiej Rzeczypospolitej. Oto bowiem w końcu ruszył najbardziej wyczekiwany program społeczny o (...)

Długa droga 16.04.2066 by Red_81
Poznań, sobotnie przedpołudnie. W Sali Wielkiej poznańskiego ratusza na skromnej uroczystości zbiera się niewielkie grono gości. Kilku urzędników państwowych, grupka duchownych najprzeróżniejszych wyznań, paru reporterów. Ot, taka niewielka uroczysto (...)

Madagaskarski przeciek? 10.04.2066 by Red_81
Agenci Ministerstwa Informacji znani są ze swojej nienagannej kultury podczas wykonywania czynności służbowych. Zawsze uprzejmie pukają do drzwi podejrzanego zanim wysadzą je miniaturowymi ładunkami jądrowymi. Nigdy nie zapominają otworzyć drzwi czar (...)

Świat według szamanów 07.04.2066 by Red_81
Jakież mamy szczęście, że żyjemy w Wielkiej Rzeczypospolitej. To niby oczywiste, ale ciesząc się na co dzień tym co nas otacza, zaczynamy przyjmować to jako normalność i przestajemy doceniać. Dlatego warto czasem spojrzeć poza granice najbardziej cyw (...)

Demokracja? Nie dziękuję. 03.04.2066 by Red_81
Szok. Szok i niedowierzanie. Te uczucia towarzyszył wielu mieszkańcom Wielkiej Rzeczypospolitej, obserwującym to co działo się w kraju w ostatnich kilku miesiącach i dzieje się z resztą nadal. I tylko ów szok może tłumaczyć redakcję Wielkiej.net z ta (...)

Poprawiacze historii 28.11.2065 by Red_81
To zadziwiające, jak wielki skok wykonał gatunek homo sapiens w czasie, który z punktu widzenia wszechświata trwał krócej niż mrugnięcie okiem. Jeszcze niedawno nasi przodkowie, przepasani kawałkiem skóry marzyli jedynie, by w najbliższym czasie nie (...)

My name is Dootha. Andrew Dootha 05.10.2065 by Red_81
Radość, duma, entuzjazm, a kilku przypadkach także i... jakby to nazwać, żeby nie zdeprawować czytającej to młodzieży... szczęśliwy finał. Wszystko to towarzyszyło w Stanach Zjednoczonych relacjom z wizyty prezydenta tego państwa na sesji Organizacji (...)

Obywatel CZAS 13.05.2065 by Red_81
Są w życiu każdego człowieka takie chwile, gdy oczy przekazują do mózgu co widzą, uszy co słyszą, a mózg ów, po zebraniu tego wszystkiego do kupy, zapala w głowie wielką czerwoną lampkę z napisem: „Coś tu, urwał nać, nie gra”. Na przykład gdy w Madag (...)

Czarna dziura 22.02.2065 by Red_81
Dupa, dupa, po trzykroć dupa. Tak, wiemy – na prezentującym tak niebywale wysoki poziom portalu jak www.wielkarzeczpospolita.net, tego typu słowa mogą szokować, ale pewne fakty trzeba określać uczciwie. A efekty walki z przytłaczającym całą gospodar (...)

Salwadorska Komisja Wyborcza 21.11.2064 by Red_81
„M jak Miłość. Trzecie pokolenie”, „Taniec z Gwiazdami, sezon 253”, czy „Madagaskar Reality Show”- te programy niezmiennie od wielu tygodni okupowały pierwsze miejsca w kategorii najchętniej oglądanych przez Polaków. Nic więc dziwnego, że w końcu nad (...)

Emocje, emocje, emocje 16.06.2064 by Red_81
Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Czuje to chyba każdy prawdziwy mężczyzna zasiadający przez swoim domowym kinem 9D i włączający kanał sportowy. W tym roku emocje będą zaś jeszcze większe, jako że w rozpoczętych kilka dni temu Mistrzostwach Świata (...)

Poczting 21.01.2064 by Red_81
Stany Zjednoczone to wspaniały i fascynujący kraj. Gdy człowiekowi już wydaje się, że nic go w życiu nie zadziwi, rzeczywistość „mejd in juesej” funduje mu solidny cios obuchem w potylice. Tak też było i ostatnio, gdy osoby śledzące życie w kraju nas (...)

Wywrotowe pomysły 13.11.2063 by Red_81
Zagraniczne kraje to wspaniałe zjawisko. Ludzie wierzący powinni dziękować za nie Bogu. Niewierzący – Naturze i Historii. Zaś każdy prawowierny syn swojej Ojczyzny powinien dodatkowo wielbić Naczelnika, za to że pozwolił owym zagranicznym krainom nad (...)

OFErmy 22.10.2063 by Red_81
Czy pamięta ktoś jeszcze „Reksia”, „Misia Uszatka”, czy „Bolka i Lolka”? Bajki, które obok zapewniania rozrywki najmłodszym, spełniały też role edukacyjną odeszły w końcu XX wieku w cień, ustępując miejsca bajkom innym – kolorowym, dynamicznym, ale z (...)

Antychemiczna interwencja 10.09.2063 by Red_81
Od kilku dni cały świat czeka na wybuch kolejnej wojny. Choć słowo „wojna” to być może za wiele – przedstawiciele Ministerstwa Wojny wolą mówić raczej o operacji wojskowej o ograniczonym zasięgu. Ale po kolei. W ostatnich tygodniach Obywatele Wie (...)

Sejmie, wróć!!! 14.02.2063 by Red_81
„Sejmie, wróć!!!”. Każdy, kto w ostatnich dniach, przechadzając się po ulicach polskich miast, widział to hasło wypisane na murach, musiał się solidnie zastanawiać, czy przypadkiem ta odrobina życiodajnego płynu, który wydestylował wczoraj w piwnicy (...)

Trzeba się było nie ubezpieczać 29.12.2062 by Red_81
Światem rządzi kilka naprawdę prostych zasad, które każdy z nas zna intuicyjnie od urodzenia lub też uczy się ich już za pierwszym razem, gdy tylko ma z nimi styczność. Na przykład: „Nigdy nie pij na czas z Rosjanami” czy „Przed zapięciem rozporka up (...)

Kosztow(n)a wpadka 24.12.2062 by Red_81
Wstyd z powodu działań polskiej firmy – to uczucie nawet w czystej teorii powinno być obce każdemu Obywatelowi naszego kraju. I do wczoraj było. Niestety w ciągu kilkunastu ostatnich godzin musieliśmy nie tylko nadgonić solidnie teorię, ale i przerob (...)

Twarzowielkoksiążka? 06.11.2062 by Red_81
Fuzje i połączenia są w świecie gospodarki czymś normalnym. Silniejsi przejmują słabszych, a słabsi łączą się, by wspólnie dawać odpór silniejszym. Tak już jest skonstruowany świat i wiadomości o tego typu zdarzeniach nie powinny chyba nikogo dziwić. (...)

Szelf Zimbabwiański 04.11.2062 by Red_81
Szok i niedowierzanie w skalę, z jaką uderzyła natura. Te odczucia towarzyszyły wszystkim, którzy czytali ostatnio o tym, co stało się z Zimbabwe, bez względu na rasę, religię czy miejsce zamieszkania. Choć może nie... miejsce zamieszkania miało pewn (...)

WielkaRzeczpospolita.net znowu nadaje 01.11.2062 by Red_81
O niczym innym nie mówiło się od dwóch tygodni. W piekarni, megamarkecie, komunikacji miejskiej, czy sklepie termojądrowymi farelkami – serwis www.wielkarzeczpospolita.net nie działa! Na nic zdawały się rozpaczliwe telefony na numery alarmowe, czy te (...)

Golden Amber 21.08.2062 by Red_81
"O tempora, o mores!" zakrzykują jak jeden mąż Obywatele Najjaśniejszej Wielkiej Rzeczypospolitej, słuchając najnowszych doniesień z kraju. Ostatnie dni pokazały, że nie można już ufać nikomu, a co najgorsze, nasze państwo jest wobec tego bezradne. (...)

Przejęzyczenie 03.06.2062 by Red_81
Wczoraj nad ranem cały Świat, który przez ostatnie kilkadziesiąt godzin stał na skraju wojny, odetchnął z ulgą. Byłaby to wojna niezwykła, bo choć ostatnimi czasy trudno by wymienić choć jeden rok, w którym Najjaśniejsza Wielka Rzeczpospolita nie pro (...)

Poczta WielkoPolska w natarciu 06.04.2062 by Red_81
Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia to dwa okresy w których urzędy pocztowe przeżywają największe oblężenie. Mogłoby się wydawać, że wraz z upływem czasu i rozwojem technologii, coś tak anachronicznego, jak tradycyjna poczta, powinno przejść do la (...)

Segregacja prysznicowa 02.08.2061 by Red_81
I kto by pomyślał, że jedna, krótka informacja z odległej Prowincji Urugwaj może wywołać takie poruszenie w całym kraju? I nie chodzi tu bynajmniej o tę pozytywną i widoczna gołym okiem reakcję męskiej części populacji na informację o połączeniu piłk (...)

Raport Młynarza 29.07.2061 by Red_81
Na ten dzień czekało wielu z nas. Niektórym w międzyczasie zdążyło się na skroniach kilka pierwszych siwych włosów pojawić. Sześć lat z niewielkim okładem. Tyle trzeba było, by komisja Jerzego Młynarza, ministra w kancelarii Naczelnika, przedstawiła (...)

Garb budżetowy - kolejne starcie 29.07.2061 by Red_81
Na nic zdaje się zaklinanie rzeczywistości. Na nic pokazywanie pomiętych kartek papieru ze słupkami przygotowanym zaledwie kwartał temu przez GUS. Prawda jest okrutna i trzeba spojrzeć jej prosto w oczy – Wielka Rzeczpospolita stoi na skraju kryzysu (...)

Głos prostego gwardzisty 13.04.2061 by Red_81
Nie pokazały tego ogólnoświatowe telewizje. Relacji trudno doszukać się w prasie. Jednak w polnecie nic nie ginie i raz do niego wpuszczone, żyje własnym życiem już po wsze czasy. Czy się to komuś podoba, czy nie. Nawet jeżeli tym kimś jest Ministers (...)

No pasaran 23.03.2061 by Red_81
Afryka, Ameryka Północna, Mars, Moskwa. Obecny konflikt rozlewa się na coraz to nowe obszary Najjaśniejszej Wielkiej Rzeczypospolitej. Dziś w godzinach porannych wojna dotarła także na kolejny kontynent. Jak informują nasze źródła w Ministerstwie (...)

Przerażony kongresmen 04.11.2060 by Red_81
Wydarzenia łódzkie z Madagaskar Reality Show odbiły się echem na całym świecie. Wyjątkiem nie były tu również Stany Zjednoczone, w których od kilkunastu dni nie mówi się o niczym innym, jak tylko o, wzorowanym na madagaskarskim, ataku na siedzibę par (...)

Obrońcy makaronu z sosem 04.08.2060 by Red_81
Do gorszących scen doszło dziś przed Pałacem Naczelnikowskim. To widzieli chyba wszyscy mający jako taki kontakt ze światem. Żeby jednak zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi trzeba, obok schłodzonej połówki na dobry początek, cofnąć się nieco w czas (...)

Boskie widowisko 21.01.2060 by Red_81
Piłka nożna w wydaniu reprezentacji Macierzy. Temat ten zaczyna być już nudny. Wciąż bowiem słychać albo o wspaniałych jej sukcesach, które przejadły się już wszystkim lata całe temu, albo też o rozpaczliwych próbach wprowadzenia takich zmian w przep (...)

Reportaż ze wschodu, cz. II 30.11.2059 by Red_81
Ciąg dalszy Do salonu przywołały mnie podniesione głosy. Obraz śnieżył, a po kilku chwilach zamiast znanych aktorów, na ekranie pojawił się niski, umiarkowanie urodziwy mężczyzna o wzroście siedzącego psa, owinięty w dziwny pomarańczowy ręcznik. P (...)

Reportaż ze wschodu, cz. I 26.11.2059 by Red_81
Świat wygląda wspaniale z okien pociągu. Oczywiście pod warunkiem, że nie jedzie się jednym z tych bezdusznych hiperekspresów, które drogę z Poznania do Pekinu potrafią pokonać w mniej niż trzy godziny. Na szczęście jednak PKP Retro ma w swojej oferc (...)

Zza gór wyszło słońce 21.11.2059 by Red_81
Bardzo zmienił się świat przez ostatnie lata. Gdziekolwiek stawała stopa żołnierza polskiego nastawało Państwo Polskie. A z owym żołnierzem nadchodzili architekci, inżynierowi, lekarze, nauczyciele i cała masa przedstawicieli innych zawodów, dzięki k (...)

Niespokojny Magadan 09.11.2059 by Red_81
Dziwne znaki na niebie zawsze były traktowane jako zapowiedź jakiś dziwnych i przeważnie niezbyt przyjemnych wydarzeń. Oczywiście zawsze znajdowali się ludzie, próbujący racjonalnie wyjaśnić, że to czy owo, co właśnie można zaobserwować na niebie, to (...)

Może jeszcze da się to oglądać 04.11.2059 by Red_81
Niemal cała Macierz zamarła w oczekiwaniu, gdy na ekranie pojawiła się twarz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z wielu otwartych okien dały się słyszeć gwizdy, a także pewna dotycząca Związku przyśpiewka, która jednoczy kibiców w całej Macierzy (...)

Co się stało z galaretkami 31.10.2059 by Red_81
Jak zapewne czytelnicy serwisu www.wielkarzeczpospolita.net wiedzą, w ostatnich dniach odnotowano dziwne zjawisko zniknięcia Mgławicy Kraba. Jest to o tyle ważne, że właśnie stamtąd pochodziły dziwne galaretkowate, krzemowe istoty, z którymi od miesi (...)

Krab, a sprawa Konstytucji 25.10.2059 by Red_81
24.10.2059. To był całkiem ciekawy dzień. Choć jeszcze rano nikt nie przypuszczałby jak bardzo. A wszystko zaczęło się w godzinach rannych, gdy w budynku przy ulicy Chwały i Potęgi Oręża Polskiego 211-310 zebrał się Trybunał Konstytucyjny Wielkiej Rz (...)

Z pamiętnika polskiego polnauty 01.09.2059 by Red_81
Polnet jest wspaniały. Można w nim znaleźć wszystko. Od przepisu na zbudowanie przydomowego akceleratora cząstek, do wyjaśnienia dlaczego wzrost populacji pingwina królewskiego na Falklandach powoduje przyśpieszenie jełczenia masła na stole pani Goźd (...)

Dozwolone od lat osiemnastu 26.04.2059 by Red_81
Pisaliśmy już o naszych problemach z przyrostem naturalnym. Dawne to były jednak czasy i, Naczelnikowi niech będą dzięki, słusznie już minione. Dziś jednak podobny problem nękać zaczął naszych Braci Mniejszych. Amerykanów. Tam jednak sprawa nie jest (...)

Copyright? Alright! 23.09.2058 by Red_81
Wszystko musi się kiedyś skończyć. I wszystko wskazuje na to, że tym razem koniec przychodzi na programy, strony polnetowe i całą gamę innych utworów udostępnianych na wolnych licencjach. Moda może była i ciekawa, jednak nie przetrwała w warunkach ws (...)

Santo Subito! 27.07.2058 by Red_81
Ta chwila musiała nadejść i wiedział o tym każdy, kto 12 lipca 2055 roku nieprzytomnym wzrokiem i z uczuciem ogarniającej go totalnej pustki odczytywał wiadomość, która sprawiała, że dzień ten na stałe zapisał się jako najczarniejszy w całej historii (...)

Zagrożona impreza 24.06.2058 by Red_81
Cały czas trwają emocjonuje związane ze zbliżającym się EURO 2058, ale myśli włodarzy polskiego sportu zaprzątają już przygotowania do kolejnej wielkiej imprezy. Rok temu poruszenie, zdziwienie, a nawet szok, wywołała informacja, że kolejne Mistrzost (...)

Umorzone wierzytelności 25.02.2058 by Red_81
Od dziesięcioleci już, dokładniej rzecz biorąc od początków Wielkiej Rzeczpospolitej, jednym z największych zmartwień ludzkości było zminimalizowanie skutków wszechogarniającego nas dobrobytu. Sposobów wymyślano setki, tysiące czy też i setki tysięcy (...)

Pełnosprawni 08.02.2058 by Red_81
Już ponad trzy miesiące minęły od czasu, gdy publiczność Madagaskar Reality Show z niewiadomych przyczyn zadecydowała, że posadzeni na gorących krzesłach dwaj najbarwniejsi uczestnicy programu, opuścić będą musieli Dom Wielkiego Brata VI kadencji. Na (...)

Sztandar wyprowadzić 01.04.2057 by Red_81
Są dni, które pamięta się całe życie. Dzień promocji na oficera V Polskiego Korpusu Inwazyjnego, oglądanie z całą rodziną jak pierwszy Polak stawia stopę na Plutonie. 31 marca zdecydowanie będzie właśnie jednym z tych dni dla wszystkich Obywateli Wie (...)

Orzeł wylądował 18.03.2057 by Red_81
Ostatnie niedzielne popołudnie nie było w żaden sposób nadzwyczajne. Miliony widzów jak zwykle zasiadły przed telewizorami i z umiarkowanym zainteresowaniem oglądały kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo w Norwegii (to taki mał (...)

Kłopotliwa przesyłka 02.03.2057 by Red_81
Wiadomosci z głębokiej prowincji. Cała Kambodża nadal żyje wydarzeniami, które kilka dni temu opisała prasa w Phnom Penh. Wietnamskie służby specjalne prowadzą szeroko zakrojone sledztwo, a wszyscy policjanci dostali rozkaz zawieszenia dochodzeń w (...)

Czyja to kochanka? 08.02.2057 by Red_81
Dziś o północy na ekrany kin w Macierzy weszła nowa superprodukcja wytwórni Lubas Arts, potentata na filmowym rynku Wielkiej Rzeczpospolitej. Tym razem reżyser, Andżelina Wajda, podjęła się ekranizacji romantycznego dramatu kostiumowego z początków n (...)

Los emeryta 28.12.2056 by Red_81
Nadal nie wiadomo czy do skutku dojdzie, zapowiadana na marzec, obniżka rent i emerytur. Wszystkiemu winne są nieporozumienia między Ministerstwem Słusznych Kroków, które dąży do obniżki, a Ministerstwem Dobrobytu, które swój upór w przeciwstawianiu (...)

Bezpieczny powrót 27.12.2056 by Red_81
Skończyły się Święta Bożego Narodzenia. Jak co roku miliony Obywateli rozpoczęły powracać do swoich domów. Jak więc co roku drogówka rozpoczęła akcję "Bezpieczny Powrót". - To taka tradycja – tłumaczy starszy posterunkowy Krawężnik z nowohuckiej (...)

McBurek z dostawą 25.12.2056 by Red_81
Daleki Wschód nie przestanie chyba nas zaskakiwać. W ostatnich dniach gazety w Wielkiej Rzeczypospolitej pełne były opisów zdarzenia, do którego doszło na dworcu w Pusan, w zbuntowanej polskiej Prowincji Nowa Korea. Jak donieśli korespondenci Wielko (...)

Niewidzialny wróg? 13.12.2056 by Red_81
Gdy wczoraj wieczorem ubrana na czarno postać wysiadła z Poloneza Imperatora na rejestracjach Ministerstwa Informacji przed Ministerstwem Wojny, trzymając pokaźnych rozmiarów tajemniczą walizkę, w umysłach części pracowników Ministerstwa zaczęło kieł (...)

Korpus w Natarciu 29.11.2056 by Red_81
Siedzimy z tyłu. Z przodu pilot krzyczy: „Prawo 6, lewo 3, hopa, prosto, lewo 5, nie ciąć!”. Kierowca kilkoma szybkimi ruchami reaguje na komendy pilota. W ułamku sekundy kilkaset ton stali wchodzi w zakręt i bez utraty prędkości mknie dalej. Po wewn (...)

Ryk 26.11.2056 by Red_81
Ryk oburzenia, wściekłości i rozpaczy przetoczył się dziś nad ranem przez całą Wielką Rzeczpospolitą. Zaczęło się o 4.58 na Sachalinie. O 5.06 odpowiedziała stolica Prowincji Wschodniej. Kwadrans po piątej, od uwalniającej się z setek tysięcy gar (...)

Wszechchińczycy w odwrocie 13.11.2056 by Red_81
Kilkuminutowy ostrzał pociskami niekonwencjonalnymi klasy orbita-ziemia wystrzeliwanymi z bombowców planetarnych klasy Szerszeń, a następnie ciężka piechota ruszająca do szturmu z hasłami Naczelnik, Honor i Ojczyzna wypisanymi na sztandarach. Oto co (...)

Pandy 09.11.2056 by Red_81
Już za kilka dni we wszystkich prowincjach Wielkiej Rzeczypospolitej odbędą się wybory samorządowe. Miliony ludzi odliczają godziny do chwili, gdy będą mogli spełnić swój obywatelski obowiązek. Inne miliony nadal dniem i nocą myślą na kogo zagłosować (...)

Polska Legia Cudzoziemska 02.11.2056 by Red_81
IV Polski Korpus Inwazyjny stacjonujący na północy, przy granicy z Prowincją Wschodnią, II Korpus na południu, w Prowincji Chińskiej, V Polski Korpus Inwazyjny pomiędzy nimi, w każdej chwili gotowy wbić się klinem pomiędzy Chiny a Koreę, dziesiątki m (...)

Spotkanie rodzinne 29.10.2056 by Red_81
Początkowo setki, następnie tysiące, a w ostatnich godzinach setki tysięcy uciekinierów przedzierało się przez góry południowych Chin, by dotrzeć do bezpiecznych baz II Korpusu stacjonującego w Tybecie. Polscy żołnierze nigdy w podobnych sytuacjach n (...)

Rozkaz... 28.10.2056 by Red_81
„Polskie Korpusy Inwazyjne w natarciu”, „Nieprzyjaciel ucieka przed uderzeniem PKI”, „PKI znów gromi” – takie tytuły wiadomości pojawiały się podczas każdego konfliktu zbrojnego. Dlatego kiedy prowadzącym programy informacyjne w całej Wielkiej Rzeczy (...)

Sobieskie w Prowincji Wschodniej 27.10.2056 by Red_81
Pewne rzeczy dzieją się całkiem naturalnie. Po prostu sprawy toczą się w ten a nie inny sposób. Dzień w dzień, miesiąc w miesiąc, rok w rok. Dlatego kiedy rzeczy nagle w dziwny, niewyjaśniony sposób zaczynają iść inną niż utartą tradycyjną ścieżką, m (...)

Kłopotliwy Daleki Wschód 25.10.2056 by Red_81
W czasie gdy większość Obywateli Wielkiej Rzeczypospolitej nadal miała problemy ze zrozumieniem tego co się stało, a ci którzy zrozumieli zadawali sobie usilnie pytanie, jak mogło dojść do tego, że nasza Ojczyzna wyhodowała pod swoją powierzchnią coś (...)

Czwarta Japonia 24.10.2056 by Red_81
Zaciekawienie i niedowierzanie przeradzające się z każdą minutą w szok – to uczucia, które towarzyszyły oglądającym materiał przesłany do katarskiej telewizji Al Jazeera, od 50 lat pozostającej w dziwny sposób najlepiej poinformowaną, obok TVP8, tele (...)

Znowu Chiny? 22.10.2056 by Red_81
Nie ustają spekulacje na temat sprawców ostatnich incydentów w rejonie Dalekiego Wschodu. Po zestrzeleniu polskiego krążownika gwiezdnego i porwaniu polskich robotników budowlanych z terenu Morza Japońskiego, pojawiła się także seria ataków na polski (...)

Uprowadzeni robotnicy 20.10.2056 by Red_81
Gdy trzy miesiące temu ogłaszano plany budowy w miejscu Japonii podmorskiego kurortu turystycznego wielu przewidywało, że realizacja inwestycji może napotkać na problemy, jednak nikt nie przypuszczał, że takie będą ich przyczyny. - To był zwykły r (...)

Trafiony krążownik 18.10.2056 by Red_81
To był piękny poranek. Schodzący z wachty członkowie załogi ORP „Isaak B. Asimov” patrzyli się na pełne gwiazd niebo, a zastępujący ich marynarze na wyłaniające się zza planety Słońce. Chwilę później miejsce Słońca i innych gwiazd zajął oślepiający b (...)

Własne mieszkanie 02.10.2056 by Red_81
Rynek nieruchomości Wielkiej Rzeczpospolitej kolejny miesiąc z rzędu wprawia w osłupienie analityków. Gdy już wydaje się już, że ceny mieszkań muszą się w końcu zatrzymać, te nic sobie z tego nie robiąc nadal... spadają. - Ręce, kurka wodna, opada (...)

55 lat Polskiej Wikipedii 30.09.2056 by Red_81
Gromkie sto lat śpiewane przez setki tysięcy gardeł, a następnie kilkaset tysięcy palców stukających w klawiatury – tak w dużym skrócie wyglądała uroczystość 55 urodzin Polskiej Wikipedii, połączona ze świętowaniem przekroczenia przez nią 300 miliard (...)

Historia w Banknotach 27.09.2056 by Red_81
Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczkami, pary i osoby samotne – dziś przed budynkiem Narodowego Banku Polskiego przy Alei Agresywnej Obrony Granic 560-624 w Warszawie zebrali się reprezentanci wszystkich grup wiekowych i zawodowych naszej Wielkiej (...)

Maturalny test 17.09.2056 by Red_81
Ministerstwo Informacji jest nieomylne. To niezaprzeczalna część naszej rzeczywistości. Są oczywiście jednostki twierdzące, że jest inaczej. Ale są też ludzi twierdzący, że Ziemia jest płaska, a Słońce i inne planety krążą dookoła niej lub, że piwo p (...)

Szczyt 06.09.2056 by Red_81
Dziś w Nowym Radomiu rozpoczął się doroczny szczyt grupy G2, czyli najsilniej rozwiniętych gospodarczo państw naszego globu. Ze względu na protesty licznych państw*, twierdzących, że to im należy się zaszczytne miano drugiego najbardziej rozwiniętego (...)

Igrzyska Prapolskie 04.09.2056 by Red_81
Dziś w Mińsku dobiegły końca V Igrzyska Miast Prapolskich. Dziesiątki zespołów, tysiące zawodników, miliony widzów, niekończące się emocje – to wszystko było udziałem tych, którzy w ostatnich dniach odwiedzili obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji im. W (...)

Powrót Polarnej 23.08.2056 by Red_81
Dziś rano na ulicach Warszawy odbyła się parada, podczas której mieszkańcy stolicy mieli okazję po raz pierwszy na żywo ujrzeć najnowszą broń Korpusów. Z oczywistych względów przemarsz odbywał się w dość mało dynamicznym tempie, jednak dzięki temu O (...)

I Brygada Polarna w Akcji 19.08.2056 by Red_81
W 6 dniu "wyścigu do bieguna", w chwili kiedy całość zaczynała właśnie wyglądać interesująco, niespodziewanie nastąpił zwrot sytuacji. A wszystko ku niezadowoleniu szefów TVP8, którzy z tej okazji otworzyli kolejny tematyczny program: "TVP8 Rąbanka" (...)

Inwazja na biegun 14.08.2056 by Red_81
Rzadko zdarza się, żeby informacje o amerykańskiej armii pojawiały się w ogólnopolskich mediach. W każdym razie w dziale innym niż "ciekawostki". Wczoraj wieczorem jednak redaktorzy wszystkich gazet w Wielkiej Rzeczpospolitej, decydując o tym co znaj (...)

Duma z PZPNu 26.07.2056 by Red_81
Stało się. To o czym niektórzy szeptali dziś stało się faktem. Przedstawiciele najwyższych władz Wielkiej Rzeczypospolitej w asyście agentów Ministerstwa Informacji weszli nad ranem do siedziby Polskiego Związku Piłki Nożnej. A wszystko z powodu bile (...)

Eh ta młodzież... 24.07.2056 by Red_81
Tłumy gapiów przybyły dziś do Zoo w Koluszkach, żeby obejrzeć najnowszego lokatora wybiegu dla... wybiegu dla... no właśnie – tu pojawił się pewien problem. - No nie wiemy jak go nazwać – przyznaje dyrektor zoo Eugeniusz Jeleń. - Początkowo naukow (...)

Zagraniczne wakacje 22.07.2056 by Red_81
Irak, Polska Ameryka Wschodnia – Wielka Rzeczpospolita cały czas się rozrasta, powodując tym radość swych Obywateli i wręcz euforię tych, którzy tymi Obywatelami właśnie zostali. Jest jednak pewna grupa osób, której proces ten jest nie w smak i każda (...)

Manewruj razem z V PKI 04.07.2056 by Red_81
Wielkie obszary na których ludzie żyją w szczęściu i dobrobycie, granice którym nie zagraża nikt poza falami emigrantów gotowych na wszystko by znaleźć się po tej właściwej ich stronie – to właśnie Nasza Ojczyzna roku 2056. Jednak to, że nikt nam nie (...)

US Navy w Londynie 13.06.2056 by Red_81
Fatalna kondycja amerykańskiej marynarki wojennej od dawna nie była dla nikogo tajemnicą. Większość ludzi wiąże tę sytuację z żałosną kondycją amerykańskiej gospodarki, choć sami amerykanie wolą zrzucać wszystko na złośliwość historii, wyrażającą się (...)

Przeoczone konklawe 22.05.2056 by Red_81
Przedwczorajsze informacje o wizycie Jana Pawła IV w Krakowie wywołały pewne poruszenie, ba nawet zdziwienie, wśród części Obywateli. W wielu szynkach i gospodach (a w pewnych peryferyjnych częściach Wielkiej Rzeczpospolitej nawet w pubach) do późnej (...)

Długi majowy... 26.04.2056 by Red_81
W najbliższy weekend w całym kraju rozpoczyna się kolejna odsłona wydarzenia pod nazwą Najdłuższy Weekend Nowożytnego Świata. Od czasu powstania Wielkiej Rzeczypospolitej majowy weekend prawie co roku wydłużał się, aby kilka lat temu osiągnąć swoje d (...)

Berecikowy dekret 26.12.2055 by Red_81
Do tej pory mówiono o tym tylko po cichu i w kuluarach ministerialnych gabinetów. Od kilku dni problem sta? si? jednak tematem publicznej debaty z udzia?em najwybitniejszych znawców dziedziny. Ubywa nas. W ci?gu ostatniego roku Obywateli Wielkiej Rze (...)

Przegląd chińskiej prasy 01.10.2055 by Red_81
Wielu Obywateli zastanawiało się, czy bezczelność samozwańczych władz Chińskich w ich drwieniu z Majestatu Najjaśniejszej może być jeszcze większa. Może. Lektura porannych wydań „rządowej” prasy chińskiej nie pozostawia cienia wątpliwości. - (...)

Antypolskie Chiny 24.09.2055 by Red_81
Powołanie Bardzo Rewolucyjnej Armii Ludowo Wyzwoleńczej Która Wyzwoli Chiny A Może Nawet Bliskie Okolice, powstanie Tymczasowego Rządu Odrodzenia Ludowego, jawna chęć secesji... i miesiąc milczenia polskich władz. Oto obraz sytuacji w Prowincji Chińs (...)

Amerykański piłkarski poker 10.07.2055 by Red_81
Na palcach jednej ręki można policzyć dziedziny życia, które w Stanach Zjednoczonych nie padły i nie leżą twarzą w błocie. Do wyjątków tych nie należy też sport. Jeżeli ktoś miał jeszcze w tej kwestii chociaż cień wątpliwości, wydarzenia ostatnich ty (...)

Zmora naukowców 30.06.2055 by Red_81
„Nierozwiązywalne” - to słowo było najczęściej powtarzane w ostatnich dniach w siedzibie Wielkorzeczpospolitańskiej Akademii Nauk. Osiwiali nagle, biegający z obłędem w oczach profesorowie, luminarze polskiej nauki wgapiający się w geście całkowitej (...)

Antysmrodek 19.06.2055 by Red_81
Opublikowany miesiąc temu specjalny raport Ministerstwa Wojny o stanie sił zbrojnych naszego amerykańskiego sojusznika w niczym prawie nie zaskoczył. Sprzęt pamiętający zabawę w irackiej piaskownicy z przełomu wieków, poziom inteligencji kadry oficer (...)

Operacja Dziewica 13.06.2055 by Red_81
Pół roku. Przez tyle czasu jedynym określeniem na służbę żołnierzy w garnizonach nowoprzyłączonych terenów Ameryki Południowej była „nuda”... ... do wczoraj. Wczoraj o godzinie 18.37 nad plażami Republiki Wysp Dziewiczych rozległ się huk lecący (...)

Ogórkowa wyspa 16.05.2055 by Red_81
„Polska od Grenlandii po przylądek Horn i od Nowej Gwinei, poprzez kontynent Eurazjatycki aż do Alaski, a na każdym kilometrze kwadratowym tego terenu Obywatele czujący się z każdym dniem coraz bardziej Polakami” – takie myśli na pewno przechodzą prz (...)

Wczesna emerytura 04.04.2055 by Red_81
Stwierdzenie, że Wielka Rzeczpospolita jest państwem dobrobytu byłoby stwierdzeniem równie banalnym i oczywistym jak to, że Ziemia krąży dookoła Słońca, Francuzi to idioci czy to, że pierwiastkiem kwadratowym z 2471184 jest 1572. Takie rzeczy po pros (...)

Krzewienie kultury 14.03.2055 by Red_81
Minęło już kilka miesięcy od momentu, w którym Wielka Rzeczpospolita wzięła pod swoje opiekuńcze skrzydła większą część południowej półkuli naszego globu. Większość nowych Obywateli naszej Ojczyzny zdążyło przez ten czas przyzwyczaić się do myśli, że (...)

Muzyczne talenty 13.02.2055 by Red_81
Kilka dni temu zakończył się w Warszawie kolejny Przegląd Piosenki Amatorskiej. Piękne, czyste głosy, perfekcyjne wyczucie rytmu, ambitne teksty - to była norma. I prawdopodobnie nie byłoby o czym pisać, gdyby nie pewne wyjątki. - Matko jedyna. - (...)

Naród z Serwisem, Serwis z Narodem 31.01.2055 by Red_81
Trwająca kilkanaście dni przeprowadzka serwisu i redakcji WielkiejRzeczpospolitej dobiegła nareszcie końca. To co ukazało się oczom zgromadzonych na uroczyści z okazji wznowienia pracy przez serwis potrafiło wielu zebranym odebrać mowę. Nowy budynek (...)

Operacja Roman 24.01.2055 by Red_81
Hiperfortece Sobieski, niewidoczne gołym okiem Boćki, transportery Żółw Błotny - to tylko przykłady uzbrojenia jakim dysponuje wojsko Wielkiej Rzeczypospolitej. Nasza armia jest najliczniejsza, najnowocześniejsza i najpotężniejsza na całym globie. Al (...)

A My?! 16.12.2054 by Red_81
Świat po I Wojnie Totalnej - obraz doskonałości i szczęścia możnaby rzec. Nie wszędzie jednak ludzie myślą podobnie. Co więcej - są na świecie takie miejsca gdzie nowy kształt i porządek naszego świata wywołuje złość, furię i chęć jak najszybszej jeg (...)

Człowiek z betonu 29.11.2054 by Red_81
Dziś na rynku wydawniczym pojawiła się nowa, zapowiadana i oczekiwana od pewnego czasu, pozycja. Już wczoraj, od późnych godzin nocnych pod księgarniami w całym kraju ustawiały się kolejki ludzi chcących jak najszybciej dostać w swoje ręce "Człowieka (...)

Amerykański sen 28.09.2054 by Red_81
Kłopoty gospodarcze USA są powszechnie znane. W obliczu tego problemu bezradna okazała się nawet cała potęga gospodarcza Wielkiej Rzeczypospolitej. Kwadryliony dolarów wpompowywane ostatnio w amerykańską gospodarkę nie tylko nie zakończyły trwającego (...)

Moda Patriotyczna 26.08.2054 by Red_81
Kilka dni temu na ulicach głównych miast Wielkiej Rzeczypospolitej pojawiły się tajemnicze plakaty o treści: "Dziewczyno! Bądź Patriotką! Ściągnij bluzkę!". Dziś na bilboardach pojawiła się pełna wersja plakatu opatrzona powyższym zdjęciem, a rzeczni (...)

Ghana ustabilizowana 19.08.2054 by Red_81
Kilka dni temu w ramach akcji "Globalne Wyzwolenie" oddziały Wielkiej Rzeczpospolitej wylądowały w Ghanie. Ministerstwo Wojny poinformowało, że bezpośrednią przyczyną ataku akurat na Ghane było posiadanie przez ten kraj potężnego arsenału broni masow (...)

Liga wystartuje! 18.08.2054 by Red_81
Mimo szalejącej wojny władze Polsko-Europejskiej Unii Piłkarskiej zdecydowały, że rozgrywki Ligi Mistrzów rozpoczną się w wyznaczonym terminie. Wśród faworytów tegorocznej edycji wymienia się takie uznane potęgi polskiej (czyli także i światowej) pił (...)

Swiat wedlug George'a 09.07.2054 by Red_81
Nad głowami bijącego w Stanach rekordy popularności (a i u nas mającego pewną oglądalność) serialu komediowego "Świat według George'a" zaczęły zbierać się czarne chmury. Duet George (klon pewnego amerykańskiego prezydenta sprzed 50 lat) i Billy (szym (...)

Żona dla Eskimosa 09.07.2054 by Red_81
W ostatnich latach dał się zauważyć drastyczny spadek liczby zawieranych małżeństw na Grenlandii. Jak wynikało z raportu Ministerstwa Narodu, w tym protektoracie Wielkiej Rzeczypospolitej na jedną kobietę przypadało 12 mężczyzn. Aby zapobiec katas (...)

Modna Nostalgia 03.06.2054 by Red_81
Przechodnie przechadzający się ulicami największych miast Wielkiej Rzeczypospolitej byli w ostatnich tygodniach świadkami dość niecodziennych zdarzeń. Otóż w wielu miejscach przed sklepami stały, ciągnące się nawet po kilka kilometrów, kolejki. Niekt (...)

Nowy Kryzys Kubański 12.05.2054 by Red_81
Już od dłuższego czasu widoczny był stały spadek poparcia dla władz USA. Wielu obserwatorów życia politycznego od dawna oczekiwało na jakiś stanowczy ruch Administracji w celu poprawy notowań. Dużo mówiło się, że jakaś szybka, zwycięska wojna mogłaby (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2073 www.wielkarzeczpospolita.net