Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja
WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP

 
SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
35 gości
 
FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!
 
TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy
 
 

 

 

 

 

 

Forum Obywatelskie

Forum zawiera 4537 wypowiedzi w 15 tematach.

 
Aby uczestniczyć w dyskusji na Forum, musisz się zalogować | Poradnik Forumowicza

Temat: Akcja: Obywatel czyta << Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12[ 13 ] 14 15 16 17 Dalej >>
01.09.2064, 16:21 |


Nikator
Jak chcecie pojęczeć i powieszać psy to proszę bardzo, znajdzie się tysiąc innych powodów oprócz przesyłek. Zawsze jest "ale". Nie dostaniecie w formie elektronicznej znakomitej większości książek. Nie ukrywajmy prawdy. Nie znajdziemy ich nie tylko w formie elektronicznej, a i na półkach księgarni. Pozostają antykwariaty, znajomi i portale typu aledrogo. Innymi słowy: żeby przeczytać trzeba jednak ruszyć tyłek Ixer albo kombinować z przesyłką XB.


Porucznik Polskiej Marynarki Gwiezdnej

Nikator: NOWI, STARZY... A gdzie mnie wpiszesz?
gladwik: Do starych. A do tego stetryczałych.

Basia o mnie: Przekornik.
01.09.2064, 18:33 |


Xiądz Biskup

Nikator:
Jak chcecie pojęczeć i powieszać psy to proszę bardzo, znajdzie się tysiąc innych powodów oprócz przesyłek. Zawsze jest "ale". Nie dostaniecie w formie elektronicznej znakomitej większości książek. Nie ukrywajmy prawdy. Nie znajdziemy ich nie tylko w formie elektronicznej, a i na półkach księgarni. Pozostają antykwariaty, znajomi i portale typu aledrogo. Innymi słowy: żeby przeczytać trzeba jednak ruszyć tyłek Ixer albo kombinować z przesyłką XB.Kombinuję, ale niekoniecznie z przesyłkami. Jak na razie idzie mi zupełnie nieźle. Do tej pory nie udało mi się znaleźć na czytnik tylko jednej sztuki Słowackiego.

⬚ ⬛ ⬜V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
01.09.2064, 20:18 |


ixer

Nikator:
Nie dostaniecie w formie elektronicznej znakomitej większości książek. Nie ukrywajmy prawdy. Nie znajdziemy ich nie tylko w formie elektronicznej, a i na półkach księgarni. Pozostają antykwariaty, znajomi i portale typu aledrogo.


Jeśli ktoś jest "hardkorowym" czytelnikiem to może i tak. Ja jestem taki bardziej "casual" i wystarczy mi to co jest dostępne.


Semper paratus.
01.09.2064, 20:55 |


Nefarius

Xiądz Biskup:
Do tej pory nie udało mi się znaleźć na czytnik tylko jednej sztuki Słowackiego.

⬚ ⬛ ⬜


Czyli udało Ci się znaleźć na czytnik książkę "Japonius Tyrannus" Jeroena Lamersa. Mógłbyś podesłać? Bo nie stać mnie na tę pozycję, a bardzo chciałbym ją przeczytać.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
01.09.2064, 23:07 |


Xiądz Biskup

Nefarius:

Xiądz Biskup:
Do tej pory nie udało mi się znaleźć na czytnik tylko jednej sztuki Słowackiego.

⬚ ⬛ ⬜


Czyli udało Ci się znaleźć na czytnik książkę "Japonius Tyrannus" Jeroena Lamersa. Mógłbyś podesłać? Bo nie stać mnie na tę pozycję, a bardzo chciałbym ją przeczytać.Nie udało, ale głownym powodem jest fakt, że nie szukałem, albowiem nie wiedziałem o jej istnieniu. Jaki format preferujesz i w jakim ma być języku?

⻨ ⻩ ⻪ ⻫ ⻬V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
01.09.2064, 23:42 |


Nefarius
.pdf a język angielski (bo polskiego wydania nie ma).


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
02.09.2064, 10:58 |


Xiądz Biskup

Nefarius:
.pdf a język angielski (bo polskiego wydania nie ma).Specjalizuję się w mobi i epub. Ywentualnie fb2, azw3, prc. Ale zobaczę, co da się zrobić.V Polski Korpus Inwazyjny „Lwy Macierzy” ~ vpki.net ~
`
02.09.2064, 11:54 |


Nefarius
Z tego co pamiętam epub można przekonwertować na pdf, więc nie musisz szukać pdf.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
08.11.2064, 18:35 |


Nefarius
Tytuł: Jakie piękne samobójstwo
Autor: Rafał Ziemkiewicz

Książka analizuje działania Polaków (czy raczej polskich elit) okresu Dwudziestolecia Międzywojennego. Ziemkiewicz pokazuje w niej jak Polskie elity niezbyt rozważnym prowadzeniem rządów nad odrodzonym Państwem Polskim skazały go na zagładę, a także jak podczas toczącej się już II Wojny Światowej dokonywały kolejnych decyzji pogrążających tylko losy Polaków. Jeżeli ktoś interesuje się historią to zdecydowanie powinien przeczytać tę książkę. Nie ma tu ślepego gloryfikowania II RP jakie można spotkać choćby w szkolnych podręcznikach do historii. Jest natomiast czysta, smutna analiza. Smutna podwójnie, bo widać w niej sporo analogii między II a III RP.

Ziemkiewicz podarował po jednym egzemplarzu tej książki każdemu posłowi obecnemu sejmu mając nadzieję, że może coś się z niej nauczą (a jest się czego nauczyć). Domyślam się, że była to akcja czysto promocyjna bo Ziemkiewicz musiał by być ostatnim idiotą gdyby wierzył, że książką można skruszyć beton z Wiejskiej. Nieprzychylni mu politycy (cześć przychylnych zresztą też) skrytykowała ową książkę zanim przeczytali choćby jedno zdanie, co całkiem dobrze o niej świadczy.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
08.11.2064, 18:46 |


Nefarius
[ostatnia modyfikacja 09.11.2064 1:22]

Tytuł: Kendo podstawy, filozofia i zasady walki
Autor: Jinichi Tokeshi

Co prawda książka jest przeznaczona przede wszystkim dla osób zaczynających trenować kendo i szersze grono czytelników się nią nie zainteresuje, ale skro ją przeczytałem to kilka słów o niej tu napiszę.

Mówiąc krótko jest to mała encyklopedia Kendo (japońskiej szermierki) przedstawiająca "z czym to się je". Oprócz świetnych obrazków i opisów technik, etykiety, sprzętu i wszystkiego co składa się dzisiejsze kendo znaleźć można tutaj także informacje o historii kendo i opisy legendarnych samurajów pokroju Miyamoto Musashiego czy Ito Ittosai Kagehisy.

Polecam każdemu kto rozważa rozpoczęcie trenowania kendo (do zobaczenia na następnych Mistrzostwach Polski).


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
09.11.2064, 0:41 |


Ambrose
Tytuł: Tajemna historia pana Musashiego
Autor: Jun'ichirō Tanizaki

Nawiązując do powyższego posta Nefariusa, serdecznie polecam książkę japońskiego mistrza słowa, Jun'ichirō Tanizakiego. Powieść, która posiada formę quasi-dzienników oraz quasi-materiałów źródłowych, można traktować jako zbeletryzowaną biografię wspomnianego Miyamoto Musashiego. Tanizaki bierze na warsztat legendę i krok po kroku, systematycznie, obnaża ją z mitu wielkości, czy raczej uzupełnia ten mit o typowo ludzkie przywary, które w opinii autora napędzają większość człowieczych działań. Wspaniała literatura psychologiczna.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły związane z lekturą, odsyłam do nieco dłuższego tekstu, jaki poświęciłem tej powieści na moim blogu:
http://tnij.org/15ncgfh


O, zgwałcić Naturę, zgwałcić Los, siebie zgwałcić i zgwałcić Boga Najwyższego!
10.10.2065, 14:25 |


313pechowiec
Kurcze. Przeczytałem kiedyś książkę, w której była alternatywna historia świata po drugiej wojnie światowej. Generalnie chodziło o to, że ZSRR przy zgodzie (chyba) Wlk. Brytanii i USA zajął sobie całe Niemcy i chyba nawet Francję. Za cholerę sobie nie mogę przypomnieć ani autora ani tytułu. Kojarzy może ktoś coś takiego?


"Nie ma nic trudniejszego niż walka zbrojna."
27.01.2066, 18:14 |


Jakub hrabia Owadowski
[ostatnia modyfikacja 27.01.2066 18:16]

"Rok 1984" Georgea Orwella? (pomyliłem się)


Do kraju tego...
...głupiego...
tęskno mi, Panie.
27.01.2066, 20:53 |


Macer
Może być ciekawe, z takich pozycji to tylko "Człowieka z wysokiego zamku" czytałem, ale to o tym jak Japończycy i Niemcy podbili USA - swoją drogą piękna sprawa czytać o Amerykanach płaszczących się przed Japończykami.


„Prawda już została ustalona, żadne fakty jej nie zmienią”
Kiedy widzę, kto uważa siebie za mądrego, to wolę już być tym głupim.
09.06.2066, 11:41 |


Avenraad
Na podstawie moich ostatnich lektur polecam:

"Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza" Roberta Wegnera. Naprawdę dają radę, według mnie biją na głowę "Pana Lodowego Ogrodu" na przykład.

Całego Neila Gaimana, naprawdę kawał dobrej - choć momentami nieco psychodelicznej - lektury.

"Łzy Diabła" Magdaleny Kozak - byłem naprawdę zachwycony, książkę czyta się jednym tchem.

Dodatkowo każda z tych pozycji literackich ma dużą przewagę nad taśmowo produkowanymi ostatnio powieściami - nieszablonowość i oryginalność fabuł, które miewają naprawdę epicki rozmach.

Nic w rodzaju: wstęp o słabym niedoświadczonym bohaterze któremu każdy dokopie, rozwinięcie o konkretnym adepcie zaczynającym być wymiataczem z piękną kochanką u boku, zakończenie o Iron Manie skrzyżowanym z Jamesem Bondem i Indianą Jonesem zdolnym zabić Supermana i Batmana na raz i to nawet z obiema dłońmi związanymi na plecach, z tabunem zachwycających piękności rozmieszczonych po haremach umieszczonych to tu, to tam.


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
05.09.2066, 10:33 |


Avenraad
Na podstawie moich ostatnich lektur nie polecam "Trylogii Czarnego Maga" Trudi Canavan. Nie wiem, co za diabeł mnie podkusił, żeby to przeczytać. Zmogłem do końca, ale naprawdę było ciężko: fabuła miałka i do bólu przewidywalna. Akcja słaba i niezbyt porywająca. Ogółem nuda.


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
05.09.2066, 16:51 |


Murky_Dun
To i ja się dołączę do polecających...
David Weber nie jest wybitnym pisarzem; nie ma co do tego wątpliwości, jednak jego serie książkowe są mocno wciągające."Choć nie raz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków to przecież tylko Polsce służę".
Józef Piłsudski
20.10.2066, 21:20 |


Nefarius
[ostatnia modyfikacja 20.10.2066 23:04]


Avenraad:

Nefarius:
"Z mgły zrodzony", Brandon SandersonPrzeczytałem, jednak tylko I tom - II mnie niestety znużył. Natomiast polecam "Elantris" tego samego autora - przeczytałem jednym tchem, a to sowita cegła.Skończyłem już cała trylogię. II tom rzeczywiście jest słaby pomimo wielu zwrotów akcji. Wszystko przez to, że jest tam za dużo polityki (a także za dużo pewnej cioty) Natomiast III tom jest świetny, chociaż nie tak super hiper ultra mega zajebisty jak I tom (no ale jakby się autor nie starał to II i III tom nie mogły być lepsze od I ze względu na zakończenie I). Tak czy inaczej warto przebrnąć przez II żeby móc przeczytać III.

Chciałbym teraz przeczytać trylogię Waxa i Wayne’a jako że akcja ma miejsce w uniwersum Zrodzonego z mgły. Ale chyba szybko do tego nie dojdzie.

Przeczytałem już jakieś 2/3 Elantris. Pewnie skończę w przyszłym tygodniu całość. Te 2/3 które już przeczytałem są bardzo dobre ale wymiękają przy trylogii Zrodzony z mgły. Choć na pewno jest lepsze niż sam II tom Zrodzonego. W obu tych książkach jest sporo polityki, ale ta polityka w Elantris jest dużo dynamiczniejsza (no i nie ma tam cioty) więc się lepiej czyta.

Lol, Jaka cegła? Przecież ma niecałe 650 stron. Droga królów - to jest cegła (960 stron o ile się nie mylę), a zbiera chyba największe pochwały spośród książek Sandersona i jest dopiero pierwszą z 10 książek które Sanderson ma napisać o tym samym uniwersum.

PS. Sanderson zapowiedział, że powstaną kolejne tomy Elantris


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)
21.10.2066, 8:41 |


Avenraad
Moje pojmowanie rozmiarowości książek jest zero-jedynkowe. Każda książka znacznie przekraczająca objętością pół tysiąca stron to według mnie cegła. Jeżeli natomiast chodzi o Sandersona, to chyba muszę zrobić drugie podejście do Koła Czasu Jordana. Sanderson napisał końcową trylogię tego cyklu. Czytałeś?


Jedno piwo to nie piwo,
a dwa piwa to pół piwa,
cztery piwa - jedno piwo,
a kto pije jedno piwo?
21.10.2066, 15:50 |


Nefarius
Nie czytałem gdyż nie lubię czytać.

Zamiast Koła czasu najpierw skończ Zrodzonego z mgły.


„Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest” (Goethe)

Temat: Akcja: Obywatel czyta << Wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12[ 13 ] 14 15 16 17 Dalej >>
Forum | Forum zawiera 4537 wypowiedzi w 15 tematach.

Obecni:(c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net