Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
Kronika Wielkiej
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
34 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Nadzwyczajny zjazd PZPN
:: sport :: 15.09.2058 by Ambrose

Nadzwyczajny zjazd PZPN
I wszystkie problemy znikną

Nadzwyczajny zjazd PZPN! ta informacja obiegła polskie media z prędkością nurkującego Boćka. Oczywiście całe wydarzenie nie wywołałoby takiego szumu i zamieszania, gdy nie wcześniejsze, nieco buńczuczne wypowiedzi prezesa związku pana Listkiewicza. Stwierdził on mianowicie, że znalazł receptę na przerażająco nudny poziom wyrównanej do granic możliwości polskiej Extraklasy. Aby jeszcze bardziej rozpalić ciekawość dziennikarzy, na dokładkę dorzucił, że jest w stanie sprawić, aby w ramach pucharu o miano najlepszej ekipy Starego Kontynentu dominacja klubów z Macierzy została przerwana.

Jak się można było słusznie spodziewać, cała wypowiedź wywołała lawinę dyskusji oraz morze komentarzy. Głos w tej sprawie zabrał nawet sam minister sportu, który z nutką ironii w głosie stwierdził tylko, że "jakakolwiek wymyślona formuła będzie mieć charakter czysto utopijny i z góry skazana jest na porażkę".

Sądny dzień, gdy wszystko miało się wyjaśnić, a cały geniusz pana Listkiewicza objawić się w pełnej krasie i urodzie nastąpił wczoraj, tj. 28 sierpnia 2058. Ten dzień z pewnością przejdzie do historii polskiej piłki, jako kamień milowy w jej rozwoju.

Oto recepta na uleczenie polskiego futbolu, autorstwa samego Michała Listkiewicza:

-Szanowni działacze, szanowni związkowcy, szanowni kibice piłkarscy. Wychodząc naprzeciw żądaniom, aby uatrakcyjnić poziom ligowych rozgrywek przedsięwziąłem dość radykalne środki. Jednak o skutki jestem spokojny. Ufam, że przywrócą one dawny blask i świetność naszej ligowej piłce, której dobro jest dla nas wszystkich najważniejsze. Formuła jest prosta: każde ligowe zwycięstwo będzie okraszone grzywną finansową dla klubu, który przegra mecz. Dodatkowo, najlepsi strzelcy swoich ekip, również będą musieli zapłacić za strzelone bramki. W jednakowy sposób będą "punktowane" asysty oraz czyste konta bramkarzy. Jestem absolutnie przekonany, że wizja zmniejszenia swoich dotychczasowych zarobków da piłkarzom nowy zastrzyk sił do walki. Sądzę, że teraz każdy gracz, każdy trener, każdy dyrektor sportowy klubu zrobi wszystko, co tylko możliwe, aby jego ekipa wyszło zwycięsko z pojedynku z rywalem. Aby zaradzić nieustannym remisom, które padały w poprzednich sezonach, zdecydowałem również, że za taki wynik, obie drużyny będą musiały pobrać 100% ekstra wpływów od sponsorów i mediów. Mam szczerą nadzieję, że to utnie sytuacje, w których po ostatnim gwizdku sędziego żadna z ekip nie schodziła pokonana.

A co do wyrównania poziomów w całej Europie. W konfrontacji z klubem spoza Macierzy, zespół Extraklasy, po każdej straconej bramce, porażce, czy odpadnięciu z pucharów będzie wynagradzać zawodników poprzez redukcję ich pensji. Jak wiemy również sportowcy borykają się z problemem nadwyżki budżetowej. Najłatwiejszym sposobem pozbycia się gotówki będzie po prostu nieco słabsza gra. Wszyscy na tym skorzystamy - gracze wreszcie po kolejnej wypłacie nie będą witani w domu kakofonią lamentów i innych nieartykułowanych dźwięków wyrażających skrajną agresję, czy latającymi patelniami i wyrzutami, że muszla klozetowa znowu zapchała się gotówką, z kolei piłkarze z klubów spoza Macierzy wreszcie będą mogli poczuć smak zwycięstwa, ich ekipy nareszcie zaczną wygrywać swoje spotkania. Wymierną korzyść odniosą również sami widzowie - wszelakie mecze, turnieje zyskają na atrakcyjności, wynik będzie trudniejszy do przewidzenia, a co się z tym wiąże, będziemy znowu mogli w pełni delektować się prawdziwymi emocjami piłkarskimi, kto wie, może na rynek wrócą nawet zakłady bukmacherskie?

Osobiście uważam, że duch rywalizacji i równe szanse mogą powrócić na piłkarskie boiska. Liczę, że kres zostanie położony spotkaniom, po których ekipy z pozostałych części Europy wyjeżdżały z Macierzy z dwucyfrowym bagażem bramek, bojąc się kolejnych konfrontacji z ekipą z naszej ligi. Wszystko jest na dobrej drodze ku normalności!


Jak będzie w rzeczywistości i czy podana recepta zda test w rzeczywistości będziemy mogli przekonać się już niebawem na antenie stacji TVP 8. Serdecznie zapraszam.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:8.7 | oddanych głosów:23)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

Jak widać dzisiaj. (1)
Niestety ten sposób nie odniósł sukcesu. A artykuł znowu jest dobry, jak dla mnie. >>
| 313pechowiec 4.1.2062 21:32:25
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
pomyłki (4)
Autorowi się trochę myli..... cytat: "Dodatkowo, najlepsi strzelcy swoich ekip, również będą musieli zapłacić za strzelone bramki. (...) Jestem absolutnie przekonany, że wizja zmniejszenia swoich dotychczasowych zarobków da piłkarzom nowy zastrzyk sił do walki." z pierwszego zdania wychodzi na to ze wszyscy się rzuca do strzelania bramek żeby się pozbyć kasy, bo przecież >>
| Adder 23.9.2058 0:16:48
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
no i ma racje (1)
takich nierobow i leni co na treningi nie przychodza trzeba tepic >>
| ~anonimowy trener 16.9.2058 10:12:45
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81
Betonowy parawaning | 27.08, by Avenraad
O gustach się nie dyskutuje | 14.08, by Nefarius
Wykluczenie społeczne | 28.07, by Nefarius

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii sport
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2069 www.wielkarzeczpospolita.net