Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
38 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Pachnie Krojoną Pieczarką
:: film :: 13.10.2058 by Ambrose

Pachnie Krojoną Pieczarką
...a zabytek klasy zerowej

Haha, ostatnia prosta i jestem uratowany. Jeszcze tylko jeden rzut oka przez ramię, jak na razie nie widać pościgu, dobra nasza, prawdopodobnie się uda. Próbuję nie zwracać na siebie uwagi, ot po prostu nieco mi się spieszy. Jednak mimowolnie mój szybki marsz stopniowo zaczyna przeradzać się w trucht, po chwili w szaleńczy bieg na złamanie karku. I tak pewnie za niedługo odkryją, że coś jest nie tak, więc nie mam już nic do stracenia. Gnam przed siebie, roztrącając zdenerwowanych ludzi, przeciskam się kolejnymi korytarzami, schody, raz, dwa, trzy – hop, hop i jestem!

Oczom moim ukazuje się widok wprost niezwykły. Początkowo jestem tak zszokowany, że nie mogę się ruszyć. Dla pewności przecieram jeszcze oczy, mrugam raz i drugi, ale obraz pozostaje bez zmian, wcale się nie rozmywa – idealnie pusty peron! Pociąg leniwie toczy się po swoich torach, właśnie majestatycznie wjeżdża na peron. A ja nadal jestem sam – jak widać dobrze jest się czasem nieco spóźnić. W ogóle to zacznę od tego, że jednak kocham komunikację miejską, mimo, że ciągle na nią klnę i te nigdy niekończące się korki, w których stoi się godzinami, człowiek spędza w nich naprawdę sporą część życia. Ostatnio brałem nawet pod uwagę opcję zabierania ze sobą deski do prasowania. Ale do rzeczy, do rzeczy. Zatem korki, korki, to przez nie wpadłem jak burza do kas biletowych PKP w nadziei, że zdążę jeszcze zakupić bilet. Udało się, a jeszcze gratis, na dokładkę dowiedziałem się, że pociąg odjedzie z innego peronu niż to pierwotnie zaplanowano. Hłe, hłe, ale najlepsze było to, że zepsuły się głośniki i pani z okienka z magicznym mikrofonem na próżno informowała podróżnych o zmianie planów. Tak oto znalazłem się sam, samiuteńki niczym palec na puściutkim peronie. Postanowiłem nawet zrobić z tej okazji sesję zdjęć. Śledząc uważnie, jak pociąg pokonuje ostatnie metry, zacząłem grzebać w torbie w poszukiwaniu aparatu. Nagle do moich uszu zaczęło dochodzić ciche dudnienie, ze zdziwieniem zauważyłem również, że pobliskie kosze na śmieci delikatnie drżą i podskakują, wykonując serię spazmatycznych tańców, przypominających na pierwszy rzut oka gody wielorybów. Po chwili wiele rzeczy zaczęło dziać się równocześnie – pociąg właśnie się zatrzymał, jednak drzwi od wagonów ciągle pozostawały zamknięte, ze schodów zaczęły wydawać się orgiastyczne wrzaski i dzikie pląsy, wydawane przez rozpędzony motłoch, który w bardzo szybkim i niebezpiecznym tempie zaczął się do mnie zbliżać, z kolei gołębie zaczęły srać z jeszcze większym natężeniem niż zwykle (ptaki chyba jednak nie najlepiej reagują na hałas). Nie trzeba było być żadnym mesjaszem ani posiadać talii Tarota, aby zorientować się w sytuacji. Pasażerowie, jakimś cudem musieli dowiedzieć się, że pociąg odjedzie z innego peronu! Ziścił się o to mój największy koszmar. Starając się jednak za wszelką cenę zachować spokój wyprężyłem dumnie pierś, emanując niezachwianą pewnością siebie. Delikatna strużka potu zaczęła wędrówkę po moich plecach. Są coraz bliżej, bliżej, przez ten wrzask nie słyszę własnych myśli. 30 metrów. Kocham życie. 20 metrów. Gdybym tylko mógł jej to powiedzieć. 10 metrów. Mama zawsze robiła takie dobre naleśniki.

Nierozgarnięta, maksymalnie ściśnięta i skompresowana żywa masa tuż po wytoczeniu się z tunelu skierowała się prosto na peron, niczym ogromna fala powodziowa tratując i pochłaniając po drodze wszystko, co nie zdążyło przed nią uciec. Gęsta ciżba, z wdziękiem sardynek w puszce poczęła zajmować pozycje bojowe. Każdy próbował znaleźć się możliwie jak najbliżej drzwi. Zapowiadało się, że zostanie pobity kolejny rekord kompresji i obalony zostanie mit, jakoby wagony mieściły tylko 100 osób.

Tak mniej więcej zapowiada się najnowsza produkcja studia Lubas Arts. Roboczy tytuł to: „Pachnie Krojoną Pieczarką, czyli dziennik podróżny”. Film opowiadał będzie o perypetiach Mietka, młodego Polaka żyjącego w III RP, roku pańskiego 2008, kiedy to jeszcze mroków historii nie rozjaśniła mądrość i wielkość Pierwszego Naczelnika. W dziele szczególny nacisk położono na sport ekstremalny, jakim niewątpliwie w owych czasach było podróżowanie koleją. Widzowie będą mogli lepiej poznać wszelkie szczegóły związane z tym bardzo skomplikowanym i do dziś nie do końca rozumianym rytuałem oraz przyjrzeć się realiom życia codziennego, jakie wówczas panowały w Polsce. Film zapowiadany jest jako produkcja dokumentalna, zawierająca wartości edukacyjne. Na ekranach pojawi się prawdopodobnie grudniu, bieżącego roku. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:8.8 | oddanych głosów:35)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz

Niesamowite! (1)
Z powodzeniem mógłbyś napisać całą książkę o perypetiach podróżnika PKP! >>
| 313pechowiec 4.1.2062 21:36:36
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Tylko ten kawałek (3)
"Każdy próbował znaleźć się możliwie jak najbliżej drzwi. Zapowiadało się, że zostanie pobity kolejny rekord kompresji i obalony zostanie mit, jakoby wagony mieściły tylko 100 osób." jakoś dziwnie dla mnie wygląda. Ja sam, jak jechałem z Poznania do Szczecina, to w jednym wagonie miałem o jakiś 20 więcej współtowarzyszy. A z >>
| gladwik 14.10.2058 14:48:24
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
A ja tam się nie cisnę (1)
Ja kupuję pierwszą klasę a jak się na dłuższą podróż zanosi to miejsce leżące i mam gdzieś ścisk i smród taniochy. Polecam niemieckie pociągi. Nawet głupia II klasa to luksus. >>
| Murky_Dun 14.10.2058 8:45:07
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Już szykuję miejsce w domowej wideotece:) (1)
Bardzo ładny art - łezka się kręci w oku, bo za młodu podróżowałem ówczesnym PKP Kultowy film jak dla tamtych czasów "Miś"? >>
| Meritu 13.10.2058 23:10:11
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
strona 1
[1]


Najnowsze wiadomości:

Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81
Betonowy parawaning | 27.08, by Avenraad
O gustach się nie dyskutuje | 14.08, by Nefarius

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii film
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2070 www.wielkarzeczpospolita.net