Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
53 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Telekomunikacja Polska
:: wydarzenia :: 05.06.2054 by hetmaan


takie obrazki należą już do przeszłości...

Telekomunikacja Polska otrzymała dziś z rąk Naczelnika Państwa Polskiego list gratulacyjny za "Wkład w krzewienie informatyzacji i czynny udział w upowszechnianiu dobrobytu". Popularna i lubiana "TEPSA" posiada dziś w całej Wielkiej Rzeczypospolitej ponad 2 miliardy zadowolonych z jej usług abonentów, jednak warto przypomnieć, że nie zawsze tak było...

W ankiecie przeprowadzonej przez CTBOS (Centrum Totalnego Badania Opinii Społecznej) w grudniu 2053 roku, na losowej próbie 119 milionów Polaków, na pytanie "z czym kojarzy Ci się Telekomunikacja Polska?" ankietowani najczęściej wskazywali: solidność, fachowość, miłą obsługę, pełną satysfakcję. Gdyby ankietę przeprowadzić pół wieku wcześniej, odpowiedzi brzmiałyby raczej: skandal, złodzieje, absolutna frustracja.

Próbę wyjścia z technologicznej zapaści TPSA podjęła na początku wieku, kiedy to ówczesny rząd postanowił firmę sprywatyzować. Była to jedyna w swoim rodzaju "prywatyzacja", ponieważ państwową Telekomunikację, sprzedano innej państwowej Telekomunikacji, tyle że francuskiej i do tego tonącej w długach.

Niefortunna decyzja władz szybko odbiła się na jakości zarządzania firmą i poziomie świadczonych przez nią usług. Francuzi, jak dowodzą tego rozmaite badania naukowe i historia, nie są i nie byli w stanie skutecznie zarządzać jakimkolwiek biznesem bez żerowania na rządzie krajowym i dotacjach z państwowego budżetu.

Opisywane w podręcznikach dla menedżerów (w rozdziałach JAK NIE NALEŻY PROWADZIĆ FIRMY) inicjatywy takie jak Błękitna Linia, czy wprowadzenie Neostrady na zasadzie "a może się uda..." zakończyły się efektowną klapą i spektakularnymi odszkodowaniami na rzecz niezadowolonych klientów.

Błękitna Linia poniosła porażkę ze względu na błędne decyzje zarządu i masowe zatrudnianie ludzi prosto z ulicy za śmieszne stawki. Setki niekompetentnych konsultantów doprowadzały do furii Bogu ducha winnych abonentów, dowodząc rzeczy najrozmaitszych, a sprowadzających się do faktu, iż wina leży zawsze po stronie klienta. Warto przy tym dodać, że zaszczytu bycia doprowadzonym do furii nie można było dostąpić ot tak sobie, ponieważ samo dodzwonienie się do konsultanta graniczyło z cudem i wymagało anielskiej cierpliwości.

Neostrada miała być pierwszym w Polsce szerokopasmowym, ogólnodostępnym, przyzwoicie szybkim i w miarę tanim łączem internetowym. O ile z szerokopasmowością trudno polemizować, to z dostępnością było już gorzej, o szybkości (w odniesieniu do ówczesnej Europy Zachodniej) nie warto wspominać, a i koszty lepiej przemilczeć.

Jakby tego było mało, na przełomie maja i czerwca 2004 roku, pojawił się tak zwany "Problem błędu 691". Błąd ten sprawiał, iż aby nawiązać połączenie z internetem, trzeba się było nieźle naklikać i mieć sporo szczęścia. Telekomunikacja Polska, dużo później przyznała, że problem ten nie był "przejściowy" jak zapewniali konsultanci, ale wynikał ze zbyt małej puli wykupionych adresów IP i zwyczajnego zatykania się sieci, gdy korzystało z niej zbyt wielu internautów.

Za zatajenie tego faktu i dalszej sprzedaży usługi, co prowadziło jedynie do narastania problemu, TPSA zapłaciła w 2008 roku 19 miliardów złotych kary.

Prawdziwy przełom w firmie nastąpił dopiero w roku 2039. Po ponownej nacjonalizacji i reprywatyzacji (tym razem TPSA przejął polski koncern NeoTech) Telekomunikacja stanęła na nogi. Stopniowe obniżki abonamentu, prowadzące do ustanowienia jego zerowej stawki w roku 2044, rozliczanie milisekundowe w standardzie i zastąpienie Błękitnej Linii Granatowym Paskiem doprowadziło do masowego rozwoju telefonii stacjonarnej.

W 2051 roku Konstytucja zagwarantowała każdemu obywatelowi darmowy dostęp do internetu z minimalną prędkością 10Mb/s i ten zapis Telekomunikacja zrealizowała w zaledwie dwa tygodnie (!). Rok później, rozmowy lokalne (na odległość do 1000km) zostały zwolnione z opłat.

Dziś, Telekomunikacja Polska ma niekwestionowaną pozycję lidera na światowym rynku i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Sporadyczne kiksy, takie jak zagmatwana oferta darmowych połączeń do Gwatemali (od 23:44 do 23:59 w dni parzyste, dla abonentów, których czwarta cyfra w numerze PESEL to 7 lub 0, pod warunkiem zakupu niewielkiej betoniarki przemysłowej) to jedynie echa przeszłości, które dodają smaczku rewelacyjnej ofercie naszego zasłużonego operatora.

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:10 | oddanych głosów:3)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz
Najnowsze wiadomości:

Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81
Betonowy parawaning | 27.08, by Avenraad
O gustach się nie dyskutuje | 14.08, by Nefarius

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii wydarzenia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2070 www.wielkarzeczpospolita.net