Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
27 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Betonowy konflikt interesów
:: historia :: 17.11.2054 by Kalafior


Jeden z kilkunastu tysięcy magazynów betonu misji Mars ogołocony przez wojsko

„Wie pan co, że to wojsko to ma tupet, jak tak było można. Wszystko przygotowane, gotowe, ludzie zmobilizowani do pracy. I co? Nie mam słów po prostu. Jak my mamy coś zrobić, kiedy nam wojsko na dzień przed rozpoczęciem prac cały beton zabiera! Bezpardonowo nam przerwano i kazano czekać nie wiadomo na co. Mam wielki żal do naszych władz. Ja rozumiem, ja wszystko rozumiem, że wojna, że sprawa wagi państwowej, że nadrzędne znaczenie, ale jak ktoś mi próbuje wmówić, że betonu nie starczyłoby na obie operacje, to nie mogę wytrzymać. Przecież to kpina jest. My, Wielka Rzeczpospolita nie mamy dość betonu?! Panowie, trochę powagi, jak rany! Beton się skończył. Nie no nie wytrzymam!” Słowa jednego z naukowców, który brał udział w tworzeniu planu sklejenia Marsa, oddają rozgoryczenie ludzi, po tym jak wojsko zarekwirowało beton magazynowany na potrzeby akcji.

Czyżby skandal rodem z Madagaskaru na horyzoncie? Nie do końca, choć sprawa rzeczywiście mocno kontrowersyjną się wydaje. Surowca użyto do budowy tymczasowej kopuły mającej ochronić Australię przed skutkami nuklearnego ataku na półkulę południową. Australijski sarkofag okazał się ważniejszy niż widok na niebie? Wszystko wskazuje na to, że w oczach wojskowych owszem i trudno nie przyznać im racji. Mimo to naukowcy nie kryją, delikatnie mówiąc, żalu. Cała ekipa pracująca nad Marsem, jest ciężko zbulwersowana zaistniałą sytuacją.

Prawdopodobnie, wojsko użyło „marsjańskiego” betonu, tylko dlatego, że z jego składu było bliżej do Australii niż z zasobów grenlandzkich! Wojsko, w trakcie przejmowania betonu zażegnywało się, iż na Grenlandii surowca, po prostu, nie ma i dlatego, kierując się wyższą sprawą, zabierają beton pierwotnie przekazany ekipie odbudowującej Marsa. Atmosfera w auli głównej Uniwersytetu Toruńskiego, zaadoptowanej swojego czasu na wielkie laboratorium badawcze, gęstniała z dnia na dzień, jak niedogotowany kisiel. Okupujący budynek naukowcy, zażądali, w z związku z taką, a nie inną postawą wojska, natychmiastowego przydzielenia rezerw betonu składowanego na Grenlandii, twierdząc, iż surowca jest tam pod dostatkiem, a wojsko - jak powiedział prof. Czerwiec - „wciska kit po prostu”

Mocne argumenty naukowców zdają się być niepodważalne. „Jak można mówić, że nie mamy więcej betonu?! Nie mogą powiedzieć wprost, że przygotowany przez nas do operacji beton był składowany bliżej Australii niż ten z Grenlandii? Oj, nie ładnie. Ja nie rozumiem takiego zachowania, doprawdy zawiodłem się wielce na naszych kolegach z wojska. Zresztą kto by w to uwierzył, że beton się skończył. Widać, że mają tam w Sztabie Generalnym bujną wyobraźnie” - z nutką politowania w głosie wyraża swoje zdanie prof. Dr hab. inż. Stanisław Twardy, rektor Warszawskiej Szkoły Głównej Betonologii Stosowanej. Choć opinie wszystkich były niemal identycznie, nie każdy z naukowców potrafił się opanować, w tych trudnych chwilach, tracił panowanie nad sobą, a w szczególności swoim językiem. Ciężko opisać sfrustrowanie jakie mieniło się na twarzach tych, którzy znoszą to najciężej, na szczęście wystarczy ich zacytować: „......... trepy ..... .... .......... co oni ....... ........ ........ Ja ich .... ....... ....... .........wszystkich. ....... ... .............. za coś ..... takiego, to ..... za .... na haku.......... jedne.” Oto jedna z delikatniejszych wypowiedzi, choć mimo wszystko, z przyczyn oczywistych, mocno ocenzurowana. Przypominamy, że przecież to kulturalni, umiejący posługiwać się kwieciście polskim językiem, ludzie, a jednak doprowadzeni jak widać do ostateczności.

Mimo tak napiętej sytuacji nawiązano dialog między stronami. Ostatecznie consensus osiągnięto poprzez zapewnienia Rady Najwyższej o uruchomieniu w ciągu tygodnia wszelkich możliwych rezerw betonu i przekazane ich „w ręce” naukowców, celem dokończenia akcji sklejenia marsa. „Wiemy panowie, ile trudu i zdrowia w to włożyliście. Wiemy także, iż świat na to czeka. Wiemy, iż nikt chyba nie spodziewał się takiego obrotu sprawy, może z wyjątkiem wojska(tu pada wymowne spojrzenie marszałka na generała armii Bronisława Toporowskiego). Rada Najwyższa pragnie zapewnić polską naukę i świat cały, że dzieło wspólne nasze dokończone zostanie. Panie i panowie, uchwałą przegłosowaną w dniu dzisiejszym, uruchamiamy strategiczne rezerwy betonu składowane na Grenlandii w ilości 468,5 miliona metrów sześciennych. Niech ten beton posłuży nie tylko do połączenia Marsa, ale i do ponownego pojednania się naukowców z Wojskiem"

I tak też się stanie. Tydzień dano służbom betonowym na dostarczenie całego zaoferowanego betonu ekipie "marsjańskiej". Wojsko dostało oficjalny zakaz zbliżania na odległość mniejszą niż 15 km, do przeznaczonych na odbudowę nieszczęsnej planety magazynów betonu do czasu całkowitego zakończenia akcji, pod karą uziemienia betoniarek bojowych na okres 3 miesięcy. „Czas dokończyć cośmy zaczęli, a co nam przerwano w tak anachroniczny sposób, rodem z Madagaskaru” Zakończył, nieco zażenowany postawą swoich kolegów z armii, znany nam już z poprzednich relacji o marsjańskiej operacji prof. zw. doc. dr hab. inż. w stopniu podpułkownika Tadeusz Łebski.

by Kalafior

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:9 | oddanych głosów:2)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz
Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii historia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2073 www.wielkarzeczpospolita.net