Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
44 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Kapral Antoni Toni
:: wydarzenia :: 11.03.2055 by Kalafior


Nieodoszły dziadek samego siebie o dziwo nie stawiał oporu przy aresztowaniu

Od czasu powstania pierwszego z Korpusów Inwazyjnych nie zdarzyła się w Wojsku Polskim ani jedna próba dezercji. Nikt jeszcze nie chciał uciekać z wojska, w którym na obiad jada się dziczyznę zapiekaną w jabłkach, tygodniowy przydział bielizny to 14 par skarpetek i tyle samo slipów, dostęp do Internetu to standard, marmurowe podłogi poleruje się oscylacyjnymi szczoteczkami do zębów a na wyposażeniu armii znajdują się bojowe maszyny typu MECH. Ale jednak na świecie są jeszcze Francuzi i w nich nadzieja. Z samego rana do Pałacu Naczelnika Najjaśniejszej Rzeczpospolitej przyszedł list od żołnierza V Polskiego Korpusu Inwazyjnego, służącego w pionie logistycznym na terenie Francji. Głupkowi z pochodzenia, Polakowi z imienia, ale nie nazwiska oraz obywatelowi naszego wspaniałego kraju najwyraźniej znudziło się służenie dla dobra i chwały wielkiej naszej ojczyzny. Podstęp ukryty był w treści nadesłanego listu. Oto on.


Wielce Szanowny Panie Naczelniku
Uprzejmie proszę o zwolnienie mnie z dalszego pełnienia zaszczytnego obowiązku służby wojskowej w V Polskim Korpusie Inwazyjnym ze względu na trudną sytuację rodzinną, w jakiej się znalazłem. A mianowicie:
Mam 24 lata i ożeniłem się z wdową w wieku lat 44. Moja żona ma córkę w wieku 25 lat. Tak się złożyło, że mój ojciec ożenił się z córka mojej żony. Tym samym, mój ojciec stał się moim zięciem, gdyż poślubił moją córkę. W związku z tym jest ona jednocześnie moją córką i macochą.
Mojej żonie i mnie urodził się w styczniu syn. To dziecko jest bratem żony mojego ojca, czyli jego szwagrem. Jednocześnie, będąc bratem mojej macochy jest moim wujkiem. Czyli mój syn jest moim wujkiem.
Żona mojego ojca, czyli moja córka, powiła na Boże Narodzenie chłopczyka, który jest jednocześnie moim bratem, gdyż jest synem mojego ojca i wnukiem, ponieważ jest synem córki mojej żony.
Jestem, więc bratem mojego wnuka, a będąc mężem teściowej ojca tego dziecka, pełnię jakby funkcję ojca mojego ojca, pozostając bratem jego syna. Jestem wobec tego własnym dziadkiem.
Dlatego też proszę uprzejmie Pana Naczelnika o zwolnienie mnie ze służby wojskowej, gdyż, o ile mi wiadomo, prawo nie zezwala powoływać do wojska jednocześnie dziadka, ojca i syna z jednej rodziny.
Wierząc w zrozumienie mojej sytuacji przez Pana Naczelnika pozostaję z poważaniem
Kapral Antoni ToniW pałacu Naczelnika a konkretnie w Departamencie Obsługi Próśb i Skomleń zawrzało jak w ulu. Urywające się telefony i karmazynowy alarm techniczny dopełniły apokalipsy. Sprawę przekazano do archiwum, gdzie od razu sprawdzono dokumenty Antoniego Toniego, jak również całej jego niezwykłej rodziny połączonej zawiłymi koneksjami. Potrzebując 20 minut i 23 sekund specjaliści odkryli oszustwo, jakie kryło się w treści listu nadesłanego Naczelnikowi. Mówi kierownik archiwum pani magister Eleonora Szafa: „Widzi pan, z różnymi przypadkami się człowiek spotyka, kiedy pracuje w tak strategicznym miejscu jak archiwum. Tu są wszyscy,wszystko i wszystkie dziwne sprawy. Ale czegoś takiego to jeszcze nie miałam okazji weryfikować. Perfidne kłamstwo proszę pana, śmierdziało mi to od razu, ale jak zajrzałam w teki to tylko się upewniłam. Proszę ja pana, ten cały Toni wcale nie miał ojca. Został adoptowany przez dwie lesbijki w wieku siedmiu lat, a więc cała ta jego szmirowata historia to pic na wodę fotomontaż. Tak jest proszę pana. Tak to się dzieje, jak ludziom z nudów takie rzeczy do głowy przychodzą”

Wojskowe służby wywiadowcze interweniowały natychmiast po otrzymaniu wiadomości z Pałacu Naczelnikowskiego. Toni zatrzymany został poza terenem swojej jednostki, gdy dziarsko maszerował do swej konkubiny pogwizdając pod nosem i trzymając ręce w kieszeniach. Ubrany w cywilne ubranie i z trzydniowym zarostem wyraźnie się zapomniał lub pomyślał, że jego wniosek już dawno został pozytywnie rozpatrzony. Zwątpił wyraźnie w siłę aparatu państwowego Najjaśniejszej i pomylił się pod tym względem boleśnie. Robienie sobie jaj z władzy jest niedopuszczalne, a okłamywanie samego Naczelnika to już bardzo ciężkie przestępstwo. Jednak Naczelnik, z uwagi na francuskie pochodzenie nieszczęsnego Kaprala postanowił sam wyznaczyć karę. „Panowie, proponuje służbę w kopanii karnej na Kamczatce, a poza tym niech się chłopak po prostu poczuje tak, jakby odbywał służbę na Madagaskarze. To mu wystarczy. Będzie wiedział, że nie warto było takich szopek odstawiać” Tu Naczelnik, wielki fan Madagaskar Reality Show, wykazał się wielką łaskawością, gdyż u Kaprala wszystko będzie prawie tak samo jak dawniej. Tyle tylko, że na obiad dostawać będzie mielone z bułką, tygodniowy przydział bielizny wyniesie sztuk dwie, Internet pójdzie w zapomnienie, fugi lastryko czyścić będzie zwykłą szczoteczką do zębów, a wozić będzie się starym zdezelowanym Kamazem. Trudne jest życie dezertera. Jak cholera.

by Kalafior

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:8 | oddanych głosów:1)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz
Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii wydarzenia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2074 www.wielkarzeczpospolita.net