Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
46 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 

 

Dni betonu 2055
:: wydarzenia :: 09.12.2055 by Re_


Nie aktynowce ani niemetale, ale o takie dwa pierwiastki
powiększył się układ okresowy...

Dla rzesz betononomaniaków najważniejszy dzień w roku, powód do ekscytacji dla miliardów ludzi na całym świecie, a ekstazy wręcz dla tych, którzy mogą doświadczyć tego osobiście - w Toruniu w ostatnich dniach odbyły się tegoroczne Dni Betonu. Betonowe święto, będące mekką dla fanów i pasjonatów betonu nie zostało, jak się obawiano, zaćmione przez sytuacje polityczną w Wielkiej Rzeczypospolitej (czyli na świecie) i zgromadziły prawie dwa razy więcej odwiedzających niż zeszłoroczny festyn.

Organizatorzy stawali na przemian to na głowie to na nogach by wszystko było dopięte na ostatni guzik, tym bardziej, że wywiad doniósł, że po "drugiej stronie barykady" w rewolucyjnych Chinach odbędzie się w tym samym czasie dywersja pod nazwą "Dni Ryżu" .

Zrezygnowano z podziału na dwie części święta (oficjalną i festynową) co do tej pory było swoistą tradycją święta. Powodem były skargi fanów betonu.

- Podział taki skazywał wielu z nich – tłumaczy jeden z organizatorów - na rozdzierające dusze dylematy: czy wybiorą się na arcyciekawy wykład na temat betonu, czy też staną w kolejce do betonowego paint-balla lub konkursu "Rzut betonowym odłamkiem w polityka MRS". Zdarzały się omdlenia, spazmy, szlochy – właściwie to trudno się dziwić. Nieważne co się wybrało i tak strata była wielka.

Pierwszy dzień święta, którego miejscem była prawie trzecia część miasteczka zdominowany został uroczystym powiększeniem znanego nam dotąd układu okresowego pierwiastków o dwie nowe pozycje - sto dziewiętnastą - Cementium i sto dwudziestą - Concretum; naukowcy udowodnili bowiem występowanie cementu i świętego betonu w naturze. Przytoczono nawet wyniki badań naukowych jakoby ludzie pierwotni budowali niektóre swoje domy z naturalnego betonu, a Rzymianie używali cementu do wytwarzania surowca szczęścia, którym murowali swoje łaźnie. Po tej radosnej ceremonii nastąpiła seria prelekcji, spośród których najciekawsze nosiły nazwy: "Dzień, w którym człowiek udomowił beton", "Beton najlepszym przyjacielem człowieka" i "Beton – tyle radości i tylko dwie kalorie".

Drugi dzień zdominowały dwie informacje. Pierwszą było obwieszczenie wynalezienia betonu, którego 1 metr sześcienny waży 15 gramów, a drugą, wywołującą bardziej uśmiech pogardy niż poruszenie, była wieść o nieudanych "Dniach Ryżu" w Chinach, które nie odbyły się z powodu, pewnego przykrego, przynajmniej dla niektórych, wypadku. Otóż otwierający je Pierwszy Sekretarz Rewolucyjno – Rewolucyjnie Rewolucyjnej Partii Jakże Rewolucyjnych Chin, który miał inauguracyjnie wystrzelić z ręcznej wyrzutni rakiet rozerwał się nią, najprawdopodobniej trzymając ją w odwrotnie niż nakazuje instrukcja obsługi.

Natomiast lekkość nowego betonu udowodniono puszczając worek pierza o wadze 15 gramów z takim samym workiem betonu. Niedowierzający ludzie twierdzili, że pierze spadło o ułamek sekundy szybciej i nie rozumieli jak to możliwe, że lżejszy beton spadał wolniej. Naukowcy wyjaśnili jednak, że w nauce takie wypadki się zdarzają, a najlepszym przykładem podobnej zależności, do tego wziętym z codzienności, jest to, że od piątku do niedzieli mamy 2 dni a od niedzieli do piątku 5.

Po tym jakże interesującym doświadczeniu zebrani zaczęli pełnymi garściami korzystać z innych oferowanych atrakcji: lotów balonami napełnianymi lotnym betonem, wyścigów walców – model „Betonogniot 2055”, konkursu poezji o wiadomej tematyce oraz kursów kulinarnych pod tytułem: „Gotuj zdrowo i smacznie – beton a odżywianie” (zaprezentowano m. in. 113 sposobów na przygotowanie foundee z betonu oraz przepis na przekładaniec cementowo-czekoladowo-betonowy – choć tu niektórzy spośród próbujących stwierdzili, że czekolada wybitnie zepsuła cały smak). Światową premierę miała też ekskluzywna wersja poradnika dla każdego mężczyzny wydawnictwa Zrób To Sam pt. "Do zabetonowania jeden krok" - 459 stron w betonowych, bogato inkrustrowanych okładkach, które okrzyknięto dziewiątym cudem świata (ósmym jest portret ś.p. Naczelnika w Muzeum Czartoryskich).

Betonowe święto uwieńczył koncert zespołu Beton Straits z ich hitem "Betonman", a także cieszące mężczyzn walki kobiet w płynnym betonie oraz pokaz ogni sztucznych. Czego użyto w owych ogniach zamiast prochu pozostawiamy domyślności czytelników...

Polub to:


Podziel się:12345678910
Aby ocenić, kliknij odpowiednią gwiazdkę
(średnia ocena:9 | oddanych głosów:1)


Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

Dodaj komentarz
Najnowsze wiadomości:

Nie będzie ołtarzy dla PKI? | 16.11, by Macer
Problematyczny telefon | 10.04, by Red_81
Epidemiczna demokracja | 28.03, by Red_81
Wybory samorządowe 2068 | 08.09, by Nefarius
Co dalej z MRS? | 30.08, by Macer i Red_81
Zwycięska porażka | 24.06, by Red_81
Ludzie Pokoju, Prawdy i Wolności | 27.12, by Red_81
Biuro Ochrony Naczelnika | 26.08, by Red_81
Reparacje wojenne | 14.08, by Red_81
Szczyt G1 | 09.07, by Red_81
27:1 | 09.03, by Red_81
Wielka stolica Wielkiej Rzeczypospolitej | 02.02, by Red_81
Betonowe brzozy na Jowiszu | 05.12, by Red_81
Intronizacja | 19.11, by Red_81
Nowa lepsza Unitra | 01.10, by Invader Zim
Pislamskie zakazy | 05.09, by Red_81

Więcej w Archiwum
Wiecej w kategorii wydarzenia
 
Binookle
R e k l a m a
Wielkabiznes

 NIEZBĘDNIK OBYWATELA:
Konstytucja WRP
Zbiór praw znakomitych uchwalonych ku chwale Najjasniejszej RP

Mapa Polski
Prawie 120 milionów kilometrów kwadratowych dobrobytu i szczęścia

Mapa Marsa
Bo Ziemia to dla nas zdecydowanie za mało...

Mapa Polskiej Przestrzeni Kosmicznej
Cały Wszechświat stoi przed nami otworem

WielkaPedia
Zródlo cennych informacji o WRP tworzone przez Obywateli dla Obywateli


O co tutaj chodzi?!
Spokojnie! Otwórz sobie piwo i zarezerwuj troche czasu. Juz wyjasniamy...

Napisz artykuł
Spróbuj swoich sił i zdobądź sławę i chwałę
 
TwojaRura

TwojaNuta

 
TwarzoksiążkaR e k l a m a


 LITERATURA PRZEPIĘKNA:
Wojna Polska 2034 roku
Człowiek z betonu
Betonowa Epopeja
Chłopi 2054
Pamiętnik Czołgisty
Przysłowia
Umrzesz!
 
 SŁOWO NA PONIEDZIAŁEK:

 

 (c) 2052-2072 www.wielkarzeczpospolita.net