Forum Obywatelskie

Lista Obywateli

Archiwum Rządowe

Pliki do
pobrania

V Korpus Inwazyjny

Linia
Czasu

Pytania i odpowiedzi

Kanał
RSS

 
LOGOWANIE
login:
hasło:
rejestracja

WIELKAPEDIA
WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ
POLSKA MARYNARKA GWIEZDNA
 
WARTO ZOBACZYĆ
OSO 2057 Kampinos
OSO 2058 Kampinos
OSO 2059 Kampinos
OSO 2061 Kampinos
OSO 2062 Wa-wa
Archiwa WRP


SMUTNA STATYSTYKA

Serwis przegląda:
0 obywateli
22 gości

FORMALNOŚCI

Kanał RSS
Nasze bannery
Szanowna Redakcja
Kontakt
Copyright
Materiały dla prasy
FAQ
Polityka prywatności
Napisz artykuł!

TECHNIKALIA

Serwis został zoptymalizowany dla rozdzielczości 6144x4096 oraz niższych:
do 1920x1080 stosowanych w zegarkach ręcznych i motopompach drugiej klasy

REKLAMA
 

 

 

 

 

 
Lista artykułów, których autorem jest hetmaan.Reforma w Służbie Zdrowia 11.01.2058 by hetmaan
Mała rewolucja czeka Służbę Zdrowia w Wielkiej RP. Ministerstwo Narodu wspólnie z Ministerstwem Dobrobytu wspólnie zapowiedziało wprowadzenie całkowite cięcie oszczędności i wprowadzenie nowych, jeszcze wyższych standardów obsługi pacjenta jeszcze w (...)

Suwałki II 10.01.2058 by hetmaan
Prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu na Słońcu ruszy budowa pierwszej polskiej bazy o kodowej nazwie Suwałki II. Testy sprzętu, który zostanie użyty do jej budowy zakończyły się pełnym sukcesem. Wybrano także miejsce na powierzchni Słońca, na któr (...)

PZL Łoś Olgierd-1 08.01.2058 by hetmaan
Położoną na orbicie fabrykę Polskich Zakładów Lotniczych opuścił prototyp galaktycznego bombowca klasy Super Nowa o nazwie Łoś Olgierd-1. Okręt znajduje się obecnie w fazie testów i jest oblatywany przez najlepszych pilotów Polskiej Marynarki Gwiezdn (...)

Skandal w Ratuszu 07.01.2058 by hetmaan
Zarzuty dotyczące nadgospodarności i narażania budżetu miasta na poważną nadwyżkę finansową usłyszy prawdopodobnie kilku wyższych urzędników stołecznego ratusza. Śledztwo w tej delikatnej sprawie rozpoczęło się właśnie w Prokuraturze Generalnej. G (...)

Drogowcy znów zaskoczyli zimę 07.01.2058 by hetmaan
Jak co roku tak i tym razem matce naturze przyszło zmierzyć się z polskimi drogowcami i jak co roku tak i tym razem matka natura musiała skapitulować. Mimo niezwykle intensywnych opadów śniegu w europejskiej części Wielkiej RP, warunki drogowe przez (...)

Małe Okęcie do poprawy? 06.01.2058 by hetmaan
Czarne chmury zawisły nad lotniskiem Okęcie Małe (dawniej Heathrow) w Polskiej Wspólnocie Brytyjskiej. Ten niewielki port lotniczy zapewniający połączenie Nowego Londynu z resztą Wielkiej Rzeczypospolitej od kilku miesięcy dusił się pod natłokiem tys (...)

Elwro Tur 4000 04.01.2058 by hetmaan
Elwro Tur 4000 - pod taką nazwą sprzedawany będzie najnowszy, wyczekiwany od miesięcy sprzęt dla graczy. Prezes firmy Elwro na specjalnej prezentacji poświęconej nowemu produktowi z dumą opowiadał o małej rewolucji jaka czeka nas w cyfrowej rozrywce. (...)

5mln USD za baryłkę ropy 03.01.2058 by hetmaan
Cena baryłki ropy przekroczyła dziś magiczną granicę 5mln USD (około 132 PLN) i nadal idzie ostro w górę. Cena za litr standardowej 110 oktanowej benzyny na stacjach Orlenu przekroczyła już 16 groszy i choć obywatele nielicznych pozostających na chod (...)

Czy prezesi zastrajkują? 02.01.2058 by hetmaan
Związek zawodowy Prezesów Kopalń Polskich ogłosił pogotowie strajkowe. Prezesi domagają się od Ministerstwa Słusznych Kroków zdecydowanych działań w zakresie, którego jeszcze nie sprecyzowali. Prezesi podkreślają, że brak sprecyzowanych postulatów (...)

Dobrobyt Absolutny 02.01.2058 by hetmaan
Przeciętny obywatel Wielkiej RP w 2057 roku zarobił 147mld złotych netto, posiadał dwanaście domów, 31 samochodów, osiem jachtów pełnomorskich i dwie koparki wielkołyżkowe. Szalejący dobrobyt nadal zbiera swe ponure żniwo przyprawiając zmęczonych bog (...)

Nowy, 2058 rok 01.01.2058 by hetmaan
Sylwester na całym terytorium Wielkiej RP przebiegł spokojnie i bez większych zakłóceń. Nowy Rok powitany został przez obywateli zwyczajową lampką szampana, beczką piwa i skrzynką Chateau de Radom rocznik 2044. Niewielkie incydenty odnotowano jed (...)

Święta, święta i po świętach 29.12.2057 by hetmaan
Główny Urząd Statystyki Totalnej podał, że w tym roku pod polskimi choinkami w całej Wielkiej Rzeczypospolitej znaleźć można było prezenty za łączną sumę 2,381 oktylionów złotych. Numerem jeden w tym roku była konsola dwudziestej siódmej generac (...)

Bardzo Bliski Wschód 15.07.2056 by hetmaan
Piątek, 14 lipca 2056 roku, godzina 9:20. Wysiadam z samolotu na lotnisku położonego na przedmieściach Wolnego Miasta Jerozolima w Polskiej Prowincji Palestyna. Witają mnie uśmiechnięte panie z obsługi naziemnej i małe potworki językowe na reklamach (...)

Maturzyści 2056 11.07.2056 by hetmaan
Tylko co setnemu maturzyście w Wielkiej Rzeczypospolitej powinęła się noga - podał rzecznik Ministerstwa Narodu. To najlepszy wynik od 2052 roku i choć różnice dotyczące wyników w poszczególnych prowincjach Wielkiej RP są dość wyraźne, to pedagodzy u (...)

Pogarda Śmierci VI 10.07.2056 by hetmaan
Dziś rano miał miejsce test najnowszej, szóstej już wersji sławnego systemu Pogarda Śmierci. Test odbył się w formie crash-testu samolotu PZL Boeing 979 i nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt, że udział w nim wzięli niczego nie świadomi pas (...)

Dymisja Prezydenta 08.07.2056 by hetmaan
Wczoraj późnym wieczorem świat obiegła sensacyjna wiadomość: prezydent USA podał się do dymisji. W krótkim wystąpieniu oświadczył, że nie jest w stanie kierować państwem, w sytuacji gdy przywódcą wolnego świata jest Naczelnik Państwa Polskiego. Pr (...)

Nowy cennik TP 06.07.2056 by hetmaan
Telekomunikacja Polska wprowadziła ostatnio znaczące zmiany zarówno w cenniku rozmów telefonicznych jak i dostępu do Polnetu w usłudze Neostrada. Nowy i zdaniem rzecznika spółki lepszy cennik ma być ukłonem w stronę pięciu miliardów klientów w całej (...)

Polska w finale Mundialu! 06.07.2056 by hetmaan
Reprezentacja Polski w meczu z Francją po raz kolejny nie zawiodła i uzyskując niezły wynik 52:0 weszła do finału, w którym zmierzy się z Brazylią. Mecz raczej nie zachwycił, gdyż przez większą jego część Francuzi albo nie wiedzieli gdzie jest pił (...)

Taka sobie prowokacja 05.07.2056 by hetmaan
Sześć pocisków rakietowych klasy King-Kong zostało wystrzelonych dziś rano z terytorium Nigerii w kierunku Atlantyku. Pokaz siły tego zapomnianego przez Boga i ludzi państewka zakończył się jednak fiaskiem, gdyż rakiety zamiast spaść do oceanu uderzy (...)

Koń by się uśmiał 05.07.2056 by hetmaan
Kiedy Lech Kaczyński został prezydentem, pomyślałem sobie - trudno. Wprawdzie nie głosowałem na niego, ale stwierdziłem, że ma szansę być sympatycznym przywódcą w kraju, w którym trzeba się przecież postarać, żeby na urzędzie prezydenta coś zepsuć. N (...)

Polska - Argentyna 44:7 02.07.2056 by hetmaan
Cztery miliony widzów zgromadzonych na Stadionie Unitra we Frankfurcie nad Menem było świadkami wspaniałego widowiska, jakie fanom futbolu na całym świecie zafundowali piłkarze z Polski i Argentyny. Ponad pięćdziesiąt strzelonych bramek i setki koron (...)

Jeszcze Większa RP 30.06.2056 by hetmaan
Polska Ameryka Wschodnia - tak brzmi oficjalna nazwa nowej prowincji Wielkiej Rzeczypospolitej, która powstała z połączenia trzech odkupionych od USA stanów: Nowego Jorku, New Jersey i Pensylwanii. Transakcja została uwieńczona podpisami Naczelnika P (...)

Wakacyjne migracje 28.06.2056 by hetmaan
Jak Wielka Rzeczpospolita długa i szeroka obywatele masowo ruszają na zasłużone urlopy. Górale szturmują Bałtyk, Gdańszanie hasają po górach, Tyrolczycy oblegają Mazury, Kaszubi są w drodze na Riwierę Francuską a Francuzi to - jak wiadomo - idioci. (...)

Polska - Anglia 33:0 26.06.2056 by hetmaan
Wynikiem 33:0 zakończył się mecz Polska - Anglia o awans do 1/4 finału Mistrzostw Świata. Pogrom jaki zafundowali nasi zawodnicy wyspiarzom byłby zapewne jeszcze większy, gdyby nie fakt, że mecz został przerwany w 58 minucie z powodu ukarania siódmeg (...)

Dymisja ministra 25.06.2056 by hetmaan
Dziś rano do dyspozycji Naczelnika Państwa Polskiego oddał się Minister Dobrobytu. W uzasadnieniu stwierdził on, iż wobec fiaska programu "Kosztowne Państwo" nie jest w stanie dłużej walczyć z gigantyczną nadwyżką budżetową, która coraz poważniej za (...)

Motyla noga! 24.06.2056 by hetmaan
Nie od dziś znane są teorie wielkich badaczy, wedle których trzepot skrzydeł motyla w Dżungli Amazońskiej (Rezerwat Przyrody Nowy Kampinos - przyp. red.) jest przyczyną huraganu nawiedzającego wschodnią Azję. Nie od dziś wiadomo też, że nauka w W (...)

Polska - Kostaryka 17:0 21.06.2056 by hetmaan
Wynikiem 17:0 zakończył się wczoraj mecz Polska - Kostaryka. Spotkanie odbyło się w tradycyjnie miłej dla Polaków atmosferze, gdyż wyjście z grupy zapewniliśmy sobie już wcześniej, natomiast Kostaryka grała o honor i ostatecznie dużo nie ugrała. P (...)

Afera w PZU 20.06.2056 by hetmaan
Niewykluczone, że jeszcze w tym tygodniu odwołany zostanie szef PZU. W sumie nic strasznego, to już dwunasty w tym roku, ale tym razem miarka się chyba przebrała. PZU, jako szanujący się państwowy moloch od zawsze szastał pieniędzmi na lewo i praw (...)

Bez komentarza 16.06.2056 by hetmaan
Jarosław Kaczyński, 16 lutego 2004, PR3: "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy, bo proszę zauważyć, że kolejne takie rządy w Polsce jak te, które mamy obecnie, albo te, które były (...)

Polska - Niemcy 28:1 14.06.2056 by hetmaan
"Piłka nożna to taki sport, w którym dwie drużyny grają przez 90 minut a na koniec zawsze wygrywają Polacy" - mówi znane, piłkarskie powiedzenie. Tak też było i tym razem, reprezentacja Polski rozgromiła reprezentację Polskich Landów Niemieckich 28:1 (...)

Terror w USA 12.06.2056 by hetmaan
Dziś rano w Białym Domu doszło do próby zamachu terrorystycznego na prezydenta USA. Niedoszłym zamachowcem okazał się nóż kuchenny, którym prezydent skaleczył się podczas przygotowywania sobie kanapki z masłem orzechowym. Sekretarz obrony USA natychm (...)

Parada równości 11.06.2056 by hetmaan
Dziś w Warszawie odbyła się tradycyjna, doroczna parada równości. Obywatele z całej Wielkiej RP manifestowali w niej swe równe, niesłabnące poparcie dla Naczelnika Państwa Polskiego oraz otwartość dla wszystkich kultur wchodzących w skład Rodziny Nar (...)

Polska - Ekwador 49:0 09.06.2056 by hetmaan
Reprezentacja polski rozgromiła w swym pierwszym meczu na mundialu reprezentację Polskiej Prowincji Ekwador 49:0. Pomimo iż zwycięstwo było absolutne i niekwestionowane, to wynik meczu zaskoczył kibiców, którzy liczyli na więcej bramek. Mecz, któr (...)

Czas na Mundial! 09.06.2056 by hetmaan
Cała Wielka Rzeczpospolita szykuje się do największego piłkarskiego święta - mundialu. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Narodu dni w których grać będą reprezentacje poszczególnych prowincji Wielkiej RP, będą w nich wolne od pracy. Kibice są już (...)

Polska Prowincja Irak 08.06.2056 by hetmaan
Dziś w nocy na mocy porozumienia z USA zakończyła się trwająca od prawie 50 lat tymczasowa okupacja Iraku. Porozumienie zawarte w Bagdadzie przewiduje natychmiastowe wycofanie się Wojsk Amerykańskich oraz możliwie szybkie włączenie Iraku w struktury (...)

Reforma podatkowa 07.06.2056 by hetmaan
Minister Słusznych Kroków na forum Rady Najwyższej ogłosił główne założenia reformy podatkowej, jaka czeka nas w nadchodzącym, 2057 roku. Nowa polityka fiskalna Wielkiej RP to odpowiedź na nową, pokojową rzeczywistość w jakiej dość nagle znalazł się (...)

Granica na Plutonie 06.06.2056 by hetmaan
Stacja Orbitalna Kopernik VI w asyście 52 Floty Polskiej Marynarki Gwiezdnej szczęśliwie dotarła w okolicę Plutona, na którym odbyła się oficjalna uroczystość zatknięcia polskich słupków granicznych. W ceremonii za pośrednictwem łącz hiperfotonow (...)

Dziewiąta Rzeczpospolita 05.06.2056 by hetmaan
Wczoraj pod Warszawą zakończył się 53 kongres partii Jedynie Prawi i Słusznie Sprawiedliwi, dawniej znanej jako PiS. Zjazd odbył się pod hasłem "Teraz kurna my i nie ma bata!" i zgromadził wszystkich siedmiu członków partii i kilku sympatyków. Pre (...)

Kod da Vinci: Teczka św. Jana 02.06.2056 by hetmaan
Stacja Gardzę Tobą TV poinformowała, że kończy pracę nad nowym, szesnastym epizodem Kodu da Vinci. Producenci zapewniają, że również tym razem film będzie trzymał w niepewności do ostatniej chwili, a może nawet do ostatniej linijki napisów końcowych (...)

Atomowa Pięść 01.06.2056 by hetmaan
W europejskiej części Wielkiej Rzeczypospolitej rozpoczęły się zakrojone na wielką skalę manewry wojskowe o kryptonimie Atomowa Pięść. Bierze w nich udział kilkaset tysięcy żołnierzy wszelkich formacji, w tym II i V Polskiego Korpusu Inwazyjnego. (...)

Polonez Konkret 31.05.2056 by hetmaan
Koncern Fso-Daimler-Chrysler zaprezentował dziś światu swe najnowsze dziecko: samochód Polonez Konkret. Wszystko wskazuje na to, że po niezwykle udanych modelach Agresor i Imperator, również Konkret podtrzyma tradycję niezawodnych i solidnych aut z Ż (...)

Podwyżek nie będzie 30.05.2056 by hetmaan
Lekarze i pielęgniarki w całej Wielkiej RP odetchnęli z ulgą - udało im się uniknąć planowanej przez Ministerstwo Dobrobytu 30% powyżki płac. Niestety ich upór nie pomaga ministerstwu w walce z ponad siedmiooktyliardową nadwyżką budżetową. Biały p (...)

PKN Orlen wchłania Shella 28.05.2056 by hetmaan
Po przejęciu Google przez niewielką firmę informatyczną spod Płocka światem wstrząsnęła kolejna informacja: PKN Orlen wchłonął firmę Shell. To kolejny krok na drodze polskiego koncernu do pełnej dominacji na rodzimym (a tym samym światowym) rynku naf (...)

Amerykanie bez wiz 27.05.2056 by hetmaan
Niewykluczone, że jeszcze w tym roku obywatele USA będą mogli przyjeżdżać do Wielkiej RP bez wiz. Odpowiednie kroki w tym kierunku na wniosek Naczelnika Państwa Polskiego podjęła Rada Najwyższa. Władze tłumaczą, że gest ten ma być ukłonem w stronę (...)

Google przejęty 25.05.2056 by hetmaan
Firma Google została wykupiona przez niewielką firmę informatyczną spod Płocka - podał TVN72. Nowi szefowie przejęli pakiet kontrolny akcji podupadającego Google za niecałe 100 tysięcy złotych (ponad 2 milardy USD) i jak na razie... narzekają! - K (...)

Tak tylko pytam... 25.05.2056 by hetmaan
Czy Wielki Edukator Roman tylko udaje głupiego, czy faktycznie uważa, że wprowadzenie religii na maturze poprawi sytuację w polskich szkołach? Czy antypornograficzne filtry zainstalowane na szkolnych komputerach pomogą odpowiedzieć młodym nauczyci (...)

Bliżej obywatela 24.05.2056 by hetmaan
Warszawska policja znana nie tylko z fantastycznej skuteczności, ale również z niesłychanej uprzejmości, po raz kolejny mile zaskoczyła obywateli. Tym razem, po okresie smutnej, szarej zimy i dwurzędowych kożuchów po same podeszwy ciężkich, oficerski (...)

Muzyczne Jedynki 2056 23.05.2056 by hetmaan
Miliony fanów ciężkiej muzyki jak co roku przybyło na finał Muzycznych Jedynek, który tym razem odbył się w Tunisie - stolicy Polskiej Wielkiej Afryki Północnej. Konkurs ten jest obecnie w prostej linii następcą sławnej niegdyś Eurowizji, która po l (...)

Papież Jan Paweł IV w Krakowie 20.05.2056 by hetmaan
Z pielgrzymką wewnętrzną po kraju przybył dziś rano do Krakowa papież Jan Paweł IV. Stolica Apostolska w Wadowicach poinformowała, że Ojciec Święty spotka się tam m.in. z Naczelnikiem Państwa Polskiego. W sobotę po południu Jan Paweł IV spotka się (...)

Hiperpolacy w szkołach 19.05.2056 by hetmaan
Jak donosi Ministerstwo Narodu, w wybranych szkołach na terenie całej Wielkiej RP uruchomiony zostanie program obywatele bez barier. W ramach programu powstać mają klasy integracyjne, w których część uczniów stanowiliby członkowie Młodzieży Hiperpols (...)

Unitra Wronki mistrzem! 18.05.2056 by hetmaan
Podczas wczorajszego finału Ligi Mistrzów Unitra Wronki rozgromiła Nałęczowiankę FC Barcelona 29:1. Dysproporcja sił pomiędzy obiema drużynami była tak wielka, że podczas przerwy trzeba było negocjować z zawodnikami Barcelony ponowne wyjście na muraw (...)

Giełda ma 65 lat 17.05.2056 by hetmaan
Tylko najstarsi gracze pamiętają wariackie początki GPW. Aż trudno uwierzyć, że instytucja zajmująca dziś 142-piętrowy wieżowiec przy Aleji Wiecznej Chwały Wielkiej Rzeczypospolitej 12,13,14,15 i 16a, mieściła się kiedyś w skromnym budynku przy rondz (...)

Kopernik na Wenus 11.04.2056 by hetmaan
Sukcesem zakończył się skomplikowany manewr wchodzenia na orbitę Wenus najnowszego dziecka polskiej myśli technicznej - Stacji Orbitalnej Kopernik VI. W asyscie 52 Floty Polskiej Marynarki Gwiezdnej, stacja przez ponad cztery godziny lawirowała wśród (...)

Witamy ponownie! 09.04.2056 by hetmaan
Drodzy Obywatele! W imieniu Szanownej Redakcji mam przyjemność powitać Was w nowym, lepszym serwisie. Zmianie uległa nie tylko szata graficzna, ale również engine. Aby tradycji stało się zadość, również tym razem z nikim nie konsultowaliśmy wp (...)

Prezydent USA w Polsce 13.02.2056 by hetmaan
Wczoraj do Warszawy przybył z kilkudniową wizytą Prezydent USA. Głównym celem jego wizyty było uzgodnienie wspólnego stanowiska Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Rzeczypospolitej w kwestii stabilizacji Iraku oraz sprawa wiz dla obywateli USA podróżując (...)

Widmo demokracji 03.02.2056 by hetmaan
Nie milkną kontrowersje po ostatnim wybryku ojców lucyferian na antenie Radia Maryja Hard Rock Station 66,6FM. Ministerstwo Informacji już zapowiedziało daleko idące konsekwencje. Poszło o wczorajszy program na żywo, w którym ojciec prowadzący z c (...)

WRP - USA: Coraz cieplej 27.01.2056 by hetmaan
Po okresie dziwnego zwrotu polityki USA wobec Wielkiej Rzeczypospolitej i znacznym popsuciu wzajemnych relacji Waszyngton nieśmiało puszcza przysłowiowe oko do Warszawy. Niezależni eksperci twierdzą, że równie dobrze Waszyngton mógłby puszczać latawc (...)

Dobrobyt totalny 19.01.2056 by hetmaan
Główny Urząd Statystyki Totalnej opublikował dzis dane dotyczące stanu gospodarki Wielkiej Rzeczypospolitej oraz poziomu życia obywateli. Jak zwykle tak i w tym roku nawet najwięksi optymisci nie byli w stanie sprostać twardej (...)

Drogie linie 17.01.2056 by hetmaan
Na północnej półkuli Wielkiej Rzeczypospolitej beztrosko mija zima i równie beztrosko zbliżają się ferie. To po �więtach wszelkich oficjalnych i mniej oficjalnych wyznań w Polsce kolejny gorący okres dla górali spod Uralu, przez Beskidy aż po (...)

Ekstraklasa Rodzin Polskich 15.01.2056 by hetmaan
Ekstraklasa Rodzin Polskich - niewielka, �mieszna partia polityczna działająca na terenie Macierzy od kilkudziesięciu lat znowu stara się zaistnieć. Tym razem oskarżyła władze miejskie w Radomiu o żydo-masońsko-sodomistyczny spisek mający na c (...)

Departament 'tego i owego' zamkniety 11.01.2056 by hetmaan
Decyzja Naczelnika Panstwa Polskiego dzis rano zakonczyl swoja dzialalnosc Departament ds Radiofonii, Telewizji i Multiwizji przy Ministerstwie Informacji. Jednostka, w której pracowało dwóch urzędników (z czego jeden na pół etatu) uznana została za (...)

Wielka Orkiestra po raz 64 09.01.2056 by hetmaan
Po raz 64 zagrała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Prawie stuletni Jurek Owsiak nadal tryskał energią, choć koło północy wymagał już maski tlenowej i respiratora. W tym roku prawie sto milionów wolontariuszy we wszystkich prowincjac (...)

Wielkopolski Bank Światowy 06.01.2056 by hetmaan
Dziś rano Ministerstwo Słusznych Kroków poinformowało zakończeniu procesu przejęcia Banku Światowego przez Wielkopolski Bank Kredytowy. Nowy podmiot przyjął nazwę Wielkopolski Bank Światowy i wedle ostrożnych szacunków dysponuje aktywami wartymi okoł (...)

Będzie luźniej! 05.01.2056 by hetmaan
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformował wczoraj o oficjalnym zakazie poruszania się po drogach gigantycznymi ciężarówkami używanymi m.in. w odkrywkowych kopalniach betonu. Wehikuły o wadze kilkudziesięciu ton i wysokości kilku pi (...)

Wigilia w Ministerstwie Informacji 24.12.2055 by hetmaan
Jak co roku taki i dzis w Wigilię Bożego Narodzenia Naczelnik Państwa Polskiego wydał skromny bankiet dla kilku tysięcy osób. Jako przedstawiciele największego serwisu informacyjnego w kraju mieli�my przyjemno�ć uczestniczyć w tym wydar (...)

Szerokiej Drogi! 23.12.2055 by hetmaan
Jak Wielka Rzeczpospolita d?uga i szeroka obywatele rozpocz?li masowe przemieszczanie si? z jednego jej zak?tka w drugi, by sp?dzi? ?wi?ta na ?onie rodziny, a czasen kochanki. S?u?by drogowe zapewniaj?, ?e mimo du?ego nat??enia ruchu sytuacja jest op (...)

Zimna herbata 21.12.2055 by hetmaan
W reakcji na nieodpowiedzialne zachowanie władz Polskiej Wspólnoty Brytyjskiej Naczelnik Państwa Polskiego zdymisjonowa? dzi? rano Króla Williama II. Tym razem dzi?ki skutecznej dyplomacji i skromnemu pokazowi si?y uda?o si? unikn?? otwartego konflik (...)

Alarm odwolany 19.12.2055 by hetmaan
"Pekin wzi?ty!" krzycz? nag?ówki dzisiejszych gazet, a z?o?liwi dodaj? "znowu!". Zako?czona w?a?nie operacja ?ó?ty Alarm w której udzia? bra?o prawie dwa miliony ?o?nierzy przynios?a miastu wolno??, a Polskiej Prowincji Chi?skiej upragniony spokój. (...)

Brudny Harry 15.12.2055 by hetmaan
Wchodz?cy w?a?nie na ekrany kin w ca?ej Wielkiej Rzeczypospolitej 54 epizod Harrego Pottera pod tytu?em "Brudny Harry i Tajemnicze Orgie w Griffindorze" wzbudzi? powszechne kontrowersje. Po klapie finansowej jak? poniós? poprzedni epizod postano (...)

Republika bananowa 15.12.2055 by hetmaan
Trzecia Rzeczpospolita w swym szczytnym założeniu miała być kontynuatorką brutalnie przerwanego życiorysu Drugiej RP. Na pierwszy rzut oka wszystko się zgadza. Orzeł ma koronę, z nazwy usunięto lud a w parlamencie jak była hołota, tak jest nawet jesz (...)

Mówi sie trudno 13.12.2055 by hetmaan
Setki ciężkich i superciężkich jednostek pancernych, lotnictwo, piechota i marynarka wojenna ruszyło ostro na Pekin. Tym samym operacja przywracania spokoju w Polskiej Prowincji Chi?skiej zmieni?a kryptonim z "?ó?tego Alarmu" na "Mówi si? trudno". (...)

Betonociag 11.12.2055 by hetmaan
Król Polskiej Wspólnoty Brytyjskiej William II nie przestaje zaskakiwa?. Po jego ostatnim, kuriozalnym ??daniu zwi?kszenia brytyjskiego rabatu o 50 groszy, tym razem o?wiadczy?, i? wspólnie z w?adzami Polskiej Prowincji Australiskiej zamierza poprowa (...)

Brytyjski Rabat 08.12.2055 by hetmaan
Król Polskiej Wspólnoty Brytyjskiej William II za??da? nowelizacji bud?etu Wielkiej Rzeczypospolitej w trybie natychmiastowym. Chodzi o tzw. "brytyjski rabat", który wed?ug króla powinien by? jeszcze wi?kszy. G?os znad Tamizy, dale (...)

Pekin w pułapce 05.12.2055 by hetmaan
Pó?tora miliarda Polskich Obywateli zamieszkuj?cych Polsk? Prowincj? Chi?sk? odetchn??o z ulg? na wie?? o wp?yni?ciu pierwszych jednostek Wielkiej Floty Pacyfiku do portów Wolnego Miasta Honk-Kongu. Pierwsze oddzia?y Pi?tego Korpu (...)

Szejk na dywaniku 29.11.2055 by hetmaan
Prezes Polskiego Koncernu Naftowego wezwał wczoraj na konsultacje szejka Polskiej Prowincji Saudyjskiej w celu wyjaśnienia galopujących cen ropy. Szejk przez ponad półtorej godziny tłumaczył się z ostatnich podwyżek, by ostatecznie przyznać, że 10gr (...)

Polak, Chińczyk dwa bratanki! 27.11.2055 by hetmaan
W całej Wielkiej Rzeczypospolitej na ulice miast wyległy setki tysięcy ludzi. Spontaniczne demonstracje poparcia dla Władz przerodziły się w parady równości, w których obywatele domagali się równego traktowania przez państwo bez względu na miejsce, z (...)

Oredzie do Narodów 25.11.2055 by hetmaan
Dnia 25 listopada 2055 roku Naczelnik Państwa Polskiego wygłosił orędzie do Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej. Przesłanie transmitowane było na żywo w 1042 kanałach Telewizji Polskiej. Ze względu na znaczną obszerność przemówienia Naczelnika Państwa, (...)

Zima Atomowa 24.11.2055 by hetmaan
Wobec niewypowiedzianego chaosu jaki zapanował na terenie Wielkiej Rzeczypospolitej po próbie przejęcia władzy przez Radę Najwyższą kilka miesięcy temu, nowe władze postanowiły położyć kres samowolce poszczególnych prowincji. Dziś w nocy Naczelnik Pa (...)

Drogowcy znowu zaskoczyli zimę 22.11.2055 by hetmaan
Jak co roku drogowcy w całej Wielkiej Rzeczypospolitej nie zawiedli i dzięki doskonałej organizacji oraz super dokładnym prognozom stanęli na wysokości zadania. W momencie kiedy pierwszy płatek śniegu zetknął się z nawierzchnią podnosząc alarm w loka (...)

Budżet 2056 20.11.2055 by hetmaan
Dziś nad ranem, po całej nocy burzliwych obrad Rada Najwyższa uchwaliła budżet Wielkiej Rzeczypospolitej na rok 2056. Ustawa zasadniczo różni się od projektu przyjętego przez Ministerstwo Słusznych Kroków kilka miesięcy temu, jednak nie należy się dz (...)

Smutna Rzeczpospolita 20.11.2055 by hetmaan
Niektóre fakty z historii III RP bywają zadziwiające. Inne są po prostu śmieszne, groteskowe, albo wręcz obiektywne. Ja chciałbym dzisiaj napisać o faktach smutnych. Zaznaczam jednak z góry, że jeśli jesteś fanatycznym wyznawcą Kaczyzmu, tudzież beto (...)

Bardzo Rewolucyjny Kosmos 18.11.2055 by hetmaan
Bardzo Rewolucyjny Tymczasowy Rząd Chin Ludowych za nic zdaje się mieć ostrzegawcze działania Polskich Władz. Wojsko Polskie pod egidą ONWRP od kilku dni stosując delikatny nacisk próbuje nakłonić samozwańcze władze zbuntowanej prowincji do negocjacj (...)

Koniec Internetu 17.11.2055 by hetmaan
Decyzją Naczelnika Państwa dziś rano ostatecznie przestała istnieć sieć Internet. Ostatnie serwery DNS wyłączono na terytorium Polskiej Wspólnoty Brytyjskiej, trwa też zwijanie kabli i odłączanie nadajników radiowych. Ponieważ Internet od lat stan (...)

Bombardowanie Pokojowe 15.11.2055 by hetmaan
Naczelnik Państwa Polskiego zwrócił się do ONWRP (dawniej ONZ) o pomoc w rozwiązaniu tzw. problemu chińskiego. Rada Bezpieczeństwa ONWRP jednogło�nie zwróciła się do Wielkiej Rzeczypospolitej o udostępnienie lotnisk, maszyn i żołnierzy. I tak (...)

Telekompromitacja Polska 15.11.2055 by hetmaan
Rzeczpospolita zawsze chętnie pomagała innym narodom. Tak chętnie, że gdy dzisiaj patrzymy w przeszłość to aż żal za serce chwyta, że nie mogliśmy i my z Sobieskim pod Wiedeń iść barbarzyńców gonić, albo chociaż Prusakom przewiny odpuścić i zadowolić (...)

Dzień pierwszy: Chaos 30.09.2055 by hetmaan
Dzień po zaprzysiężeniu Naczelnika Państwa Polskiego świat zareagował dziwnie. A właściwie oszalał. Zaczęło się niewinnie, bo od wezwania na konsultacje polskiego ambasadora w Hondurasie. Niestety, w okolicznościach zupełnie niejasnych i absolutni (...)

Umarł Naczelnik - Niech żyje Naczelnik! 29.09.2055 by hetmaan
29 września 2055 roku o godzinie 13:19 czasu wschodnio-skierniewickiego oficjalnie mianowano nowego Naczelnika Państwa Polskiego. Zgodnie z oczekiwaniami został nim zwycięzca referendum, dowódca I Polskiego Korpusu Inwazyjnego w randze hetmana wielki (...)

Rewolucyjne Chiny 18.07.2055 by hetmaan
"Wielka RP pogrąża się w chaosie", "Kryzys w Państwie", "Polska na skraju przepaści", "Remont kładki dla pieszych zakończony" - takimi tytułami przywitały dziś obywateli główne dzienniki w Macierzy. Katastroficzny ton nie dziwi w obliczu najnowszy (...)

Wielkie wrzenie 14.07.2055 by hetmaan
Tysiące żołnierzy II zmechanizowanego pułku ciężkiej piechoty pancernej wzięło wczoraj udział w tłumieniu zamieszek w Ankarze. Miasto zostało ogłoszone strefą zamkniętą, co oznacza, że przez następne 48 godzin jednostki Wojska Polskiego w asyscie pol (...)

Rada nadal milczy 13.07.2055 by hetmaan
Mijają już dwie doby od śmierci Naczelnika Państwa Polskiego. Na całym świecie trwa Żałoba Międzynarodowa, zaś w samej Wielkiej Rzeczypospolitej poza nastrojem smutku i żalu panuje powszechna konsternacja. Wszystko za sprawą Rady Najwyższej, która (...)

Naczelnik Państwa Polskiego 1981-2055 12.07.2055 by hetmaan
Naczelnik Państwa Polskiego nie żyje. Setki milionów obywateli Wielkiej Rzeczypospolitej wyległo na ulice w nocy z 11 na 12 lipca by oddać ostatni hołd Przywódcy Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej. Nie ujawniono jeszcze szczegółów związanych z osta (...)

Pogarda Śmierci III 07.05.2055 by hetmaan
Polskie Linie Lotnicze Lot zaprezentowały nowy, ale nie całkiem rewolucyjny system ochrony pasażerów - Pogarda Śmierci III. Według konstruktorów system zapewnia 99,9% szans na przeżycie w przypadku pożaru na wysokości do 20 kilometrów, wodowania, pio (...)

Kalisz stoi w Kuwejcie 14.04.2055 by hetmaan
"Kuwejt Oszalał!", "Samobójcy z Kuwejtu", "Dirka Dirka Dżihad!" - to tylko niektóre tytuły światowej prasy, która od wczoraj rozpisuje się na temat kryzysu dyplomatycznego jaki zaistniał na linii Wielka Rzeczpospolita - Kuwejt. Wszystko zaczęło si (...)

Ludzie! Promocja! 13.04.2055 by hetmaan
Promocja - na to magiczne hasło rzesze mieszkańców Madagaskaru skłonni są do wielkich wyrzeczeń, długich podróży i ogromnych poświęceń. W imię przecenionego żelazka lub stolika pod telewizor gratis gotowi są jechać na drugi koniec miasta, gdzie w skl (...)

Ujemna Tolerancja 10.04.2055 by hetmaan
Fala przemocy i absolutnego braku poszanowania dla prawa przetoczyła się przez Wenecję. Podeptane trawniki, psie kupki w parkach, papierki na chodnikach, źle zaparkowane samochody i gondolierzy wyzywający swoich klientów to ostatnio codzienny obrazek (...)

Polisz Złoty 23.03.2055 by hetmaan
Kancelaria Naczelnika Państwa Polskiego ogłosiła wprowadzenie w życie planu pomocy dla pogrążonej w kryzysie gospodarki USA. Tym razem nie jest to jednak pompowanie kolejnych miliardów złotych w niewydolną, amerykańską gospodarkę lecz zastąpienie dol (...)

i-Toi 17.03.2055 by hetmaan
Zarząd oczyszczania miasta w Łomży po raz kolejny zadziwił mieszkańców. Po inteligentnych krawężnikach, ogrzewanych chodnikach i mobilnych, reagujących na klaśnięcie rękami koszach na śmieci przyszedł czas na wymianę szaletów. - To rutynowe działa (...)

Pomnik sprawiedliwy 15.03.2055 by hetmaan
W najbliższych dniach w Nowej Moskwie odsłonięty zostanie Pomnik Bohaterów Walki o Pokój. Jak podkreślił wysoki przedstawiciel Ministerstwa Narodu, monument ten jednoznacznie i w pełni odda hołd meandrom historii, raz na zawsze pieczętując globalny t (...)

Drogowcy zaskoczyli zimę 13.03.2055 by hetmaan
Dziś nad ranem, kiedy pierwsze płatki śniegu opuściły chmury i zgodnie z prawem ciążenia pomknęły w kierunku ziemi, w podwarszawskim Instytucie Meteoinżynierii i Geostrategii nikt nie panikował. Nikt nawet nie nacisnął guzika. Właściwie nikogo o tej (...)

Kwestia ulotki 01.03.2055 by hetmaan
W Wielkiej Rzeczpospolitej na jednego mieszkańca przypada 14 telefonów stacjonarnych, 19 komórkowych i 4 satelitarne. W Radomiu zagęszczenie budek telefonicznych przekroczyło wszelkie granice rozsądku, darmowe rozmowy są dziś standardem a większość o (...)

PKP Inter Continental 10.02.2055 by hetmaan
Po czterech miesiącach wytężonych prac do użytku oddany został odcinek kolejowy Warszawa - Sydney. Trasa prowadząca przez Macierz, Polską Prowincję Perską, Polską Prowincję Chińską, Wolne Miasto Hong-Kong, Powiat Tajwan i Polską Wielką Indonezję licz (...)

Błąd 404 07.02.2055 by hetmaan
W Ministerstwie Wojny wrze. Najstarsi urzędnicy nie pamiętają takiego poruszenia, jakie wywołała niedawna publikacja zdjęć, które oficjalnie nie istnieją. Nawet podczas Światowej Wojny Totalnej, gdy Wielka Rzeczpospolita walczyła o pokój na kilkunast (...)

Jak głosować na rekina 07.02.2055 by hetmaan
http://www.rekiny.pl/?action=SzczegolyStrony&PageID=3055 Drodzy Obywatele. Serwis wielkarzeczpospolita.net bierze udział w eliminacjach do finału konkursu na najlepszą stronę WWW w kategorii serwis informacyjny. Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Inf (...)

Prawie Sprawiedliwość 03.02.2055 by hetmaan
Mógłbym napisać wiele na temat Polski prawej i sprawiedliwej. Przecież Andrzej Lepper do spółki z Giertychem i Rydzykiem w roli mężów opatrznościowych to gotowy materiał na świetny felieton. Mógłbym napisać wiele na temat odnowy moralnej naszego k (...)

Słowo o reklamie 29.01.2055 by hetmaan
Lubię reklamy. Generalnie uważam, że nie ma jak fajny bloczek reklamowy w przerwie dobrego filmu. Problem tylko w tym, że nie lubię kiedy robi się ze mnie idiotę, a ostatnio mam wrażenie, że reklamodawcy definitywnie uznali nasze społeczeństwo za ban (...)

Mamy 3 lata! 19.01.2055 by hetmaan
Jesteśmy już z Wami od trzech lat. Wbrew wszelkim regułom zdrowego rozsądku, na przekór wszystkim przeciwnościom losu, od trzech lat z powodzeniem informujemy Was o najnowszych wydarzeniach w Wielkiej Rzeczypospolitej. Miliardy odwiedzin dziennie, (...)

Uwaga! Promocja! 06.01.2055 by hetmaan
Byłem niedawno na zakupach. Niby nic takiego, w końcu każdy z nas od czasu do czasu zakupy zrobić musi. Gdyby jednak ta prosta czynność nie wstrząsnęła mną do głębi i nie przelała czary goryczy jaką noszę w sobie od pewnego czasu, to przecież nie mia (...)

Święta, Święta... 23.12.2054 by hetmaan
Świąteczny nastrój panujący w Wielkiej Rzeczypospolitej udziela się wszystkim bez wyjątku. W nawet najbardziej egzotycznych prowincjach naszego kraju migoczą wesoło choinki i rozbrzmiewają kolędy śpiewane po Polsku. Strój św. Mikołaja w Chinach (...)

Stany w Depresji 09.12.2054 by hetmaan
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej pomimo gigantycznego zastrzyku gotówki w ramach pomocy gospodarczej od Wielkiej Rzeczypospolitej (190 kwadrylionów dolarów w ciągu ostatnich 14 godzin) nadal przeżywają poważny kryzys. Dziś jednak nie jest on spowo (...)

Nowa Lewica 09.12.2054 by hetmaan
Lewica na Madagaskarze (wiernej kopii III RP sprzed pół wieku) postanowiła się zjednoczyć. Warto przy tym sprecyzować, że jednoczy się lewica w "najprzedniejszym" wydaniu, czyli partie prawdziwie socjalistyczne, które ani razem, ani osobno nie mają n (...)

Wspólny Dom 03.12.2054 by hetmaan
Ostygły już działa żołnierzy Ciężkiej Piechoty Pancernej, dawno zastygł już beton wylany przez operatorów Betoniarek Bojowych, niewidzialne myśliwce klasy Bociek stoją spokojnie w hangarach (czego można się tylko domyślać, bo są niewidzialne). Żołnie (...)

Nowe Polonezy dla MI 29.11.2054 by hetmaan
Ministerstwo Informacji ogłosiło zakończenie największego w historii tego urzędu przetargu na limuzyny dla agentów. Zgodnie z oczekiwaniami obserwatorów zwyciężył polski koncern FSO - Daimler - Chrysler ze swoim najnowszym modelem: Polonez Informator (...)

11 Listopada 11.11.2054 by hetmaan
Cały świat tonie dziś dosłownie w biało-czerwonych flagach, dumnych Sztandarach Zwycięskich i ogromnej masie innych, czasem niezwykle fantazyjnych symboli naszego kraju. Tradycją stało się bowiem, iż polskie Święto Niepodległości obchodzone jest nie (...)

Atomowy Pokój 08.11.2054 by hetmaan
Bezkompromisowa finezja i absolutna determinacja to określenia najczęściej przewijające się w światowej prasie po spektakularnym ciosie zadanym przez Wielką Rzeczpospolitą niepokornej półkuli południowej. Eksplozja jądrowa o sile 914 Gigaton troty (...)

Tajemnicza Kampania 04.11.2054 by hetmaan
Światowa Wojna Totalna prowadzona przez Wielką Rzeczpospolitą przybiera coraz bardziej tajemniczy charakter. Nie dosyć, że mijają już dwa tygodnie od ostatniego natarcia jądrowego przeprowadzonego przez Polskie Korpusy Inwazyjne, to miliony polskich (...)

Wielka dla opornych 22.10.2054 by hetmaan
W związku z milionami zapytań o zalecaną konfigurację sprzętową niezbędną do poprawnego przeglądania naszego serwisu postanowiliśmy poświęcić temu problemowi osobny artykuł. Mamy przy tym nadzieję, że dzięki tej formie publikacji, trafi on do większo (...)

Jak dogodzić obywatelom 22.10.2054 by hetmaan
Sejm obradujący na Madagaskarze - wiernej kopii III RP z roku 2004 - głosami klonów polityków wszystkich opcji poza Platformą Obywatelską, postanowił jeszcze bardziej dogodzić swym obywatelom. W akcie wielkiej troski i zrozumienia dla potrzeb gospo (...)

Wszystko w swoim czasie 11.10.2054 by hetmaan
Świeżo upieczeni obywatele Wielkiej Rzeczypospolitej - mieszkańcy Polskiej Prowincji Wielka Brytania - od kilku tygodni szturmują urzędy i ministerstwa skutecznie paraliżując ich pracę. Wszystko za sprawą nieopisanej radości jaka zapanowała na wys (...)

Radykalne Wyzwolenie 11.10.2054 by hetmaan
Kolejny tydzień Światowej Wojny Totalnej i kolejne bezkompromisowe uderzenie niosące światu pokój, dobrobyt i zjednoczenie. Tym razem na celowniku znalazła się Korea Północna, jedyna na świecie pozostałość po komuniźmie z całym jego inwentarzem w pos (...)

Wolne Miasto Warszawa 07.10.2054 by hetmaan
Wielką manifestację w obronie zdrowego rozsądku i obywatelskich swobód zapowiadają na jutro w Warszawie kierowcy. Wszystko za sprawą kolejnego, restrykcyjnego ograniczenia prędkości na terenie Metropolii Warszawa, które zacznie obowiązywać od przyszł (...)

Ach, Biedronka! 07.10.2054 by hetmaan
Życie mieszkańców Madagaskar Reality Show - wiernej symulacji czasów III RP - to nieustanna walka ze wszystkimi o wszystko i codzienna proza życia, którą obserwatorzy porównują do błądzenia po omacku w publicznej toalecie. W niniejszym tekście pos (...)

Behemot w Paragwaju 04.10.2054 by hetmaan
Asuncion - stolica Paragwaju - przekazane zostało wczoraj wieczorem pod komendę polskim wojskowym, pieczętując tym samym kapitulację tego kraju. W samym akcie przekazania władzy nie było by nic nadzwyczajnego, gdyby nie sposób, w jaki nasi oficerowie (...)

Teoria Zgonu 04.10.2054 by hetmaan
Naukowcy zrzeszeni w Akademii Nauk Wielkiej Rzeczypospolitej opracowali przełomową i nowatorską Teorię Zgonu. Punktem wyjścia do nowej teorii były prace naukowe z zakresu mechaniki kwarkowej, bio-etylo technologii, betonologii stosowanej oraz logiki (...)

Pielgrzymka do Mekki 01.10.2054 by hetmaan
Ciężka piechota pancerna wspomagana przez lotnictwo i hiperfortece wielolufowe wkroczyła dziś rano do Rijadu - stolicy Arabii Saudyjskiej. Decyzję o zbrojnej interwencji podjął sam Naczelnik Państwa Polskiego. W krótkim przemówieniu Naczelnik Pańs (...)

Zawód: Pytacz 01.10.2054 by hetmaan
Wewnątrz Madagaskar Reality Show rewolucja! Społeczeństwo żąda więcej publicystyki w telewizji, a telewizja żądania spełnia. Niektórzy twierdzą co prawda, że to prezesi największych kanałów zmówili się na masową produkcję gadających głów, bo nie stać (...)

Kosmiczny piard 29.09.2054 by hetmaan
Ministerstwo Informacji przekazało dziś rano mediom zadziwiające zdjęcia wykonane przez żołnierzy Polskiej Marynarki Gwiezdnej na księżycu i niezwłocznie przesłane do Stacji Kontroli Lotów w Pułtusku. Na jednej z fotografii wyraźnie widać powiewającą (...)

Reality Szał 29.09.2054 by hetmaan
Z producentem Madagaskar Reality Show spotkaliśmy się w dzielnicy rządowej, na 212 piętrze czterdziestego kanału TVP. Z racji na permanentny brak czasu poświęcił nam jedynie kilkanaście minut (z czego prawie dziesięć rozmawiał przez telefon), jedna (...)

Las Chikas Polonias 27.09.2054 by hetmaan
Już dwanaście milionów żołnierzy Wojska Polskiego bierze udział w największej w dziejach polskiej wojskowości operacji wyzwalania kontynentu południowo amerykańskiego. Eksperci podkreślają, że mimo ogromnego rozmachu całej operacji udało się uniknąć (...)

Operacja Grzybiarz 16.09.2054 by hetmaan
Setki eksplozji jądrowych wstrząsnęły dzisiejszej nocy kontynentem Południowo Amerykańskim. Polskie Korpusy Inwazyjne wspierane przez Ciężką Husarię Pancerną i bombowce strategiczne dalekiego zasięgu opanowały całe terytorium Brazylii w ramach Operac (...)

Dżentelmeni w mundurach 12.09.2054 by hetmaan
Powoli, ale skutecznie posuwają się nasze wojska w Wielkiej Brytanii. Po całkowitym opanowaniu południowej części wyspy, I Korpus Inwazyjny zatrzymał się na granicy ze Szkocją, gdzie ustanowione zostały przyczółki do ostatniego etapu natarcia. Jednos (...)

Przestrzeń zamknięta 08.09.2054 by hetmaan
Polska Przestrzeń Kosmiczna (strefa 200 kilometrów wokół planety Ziemia) została zamknięta dziś rano decyzją Rady Najwyższej. Wszystkie obce promy kosmiczne oraz satelity zostały internowane na czas nieokreślony. Wyjątek stanowią sojusznicze jednostk (...)

Betonowa inwazja 07.09.2054 by hetmaan
Zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami pełną parą ruszyła budowa dwunasto pasmowej autostrady prowadzącej z Rio de Janeiro do stolicy Polskiej Prowincji Boliwia. Wosjkowe Betoniarki Bojowe wspomagane przez wyspecjalizowane jednostki inżynieryjne wyle (...)

Najwolniejszy desant w historii 05.09.2054 by hetmaan
Operacja gwałtownego osuszania Rio de Janeiro zakończyła się pełnym sukcesem i ewakuowani wcześniej mieszkańcy powoli wracają do zrujnowanego przez polskich meteoinżynierów miasta. Razem z mieszkańcami na brzegu lądują potężne ilości polskiego sprzęt (...)

Natarcie Romana 31.08.2054 by hetmaan
Roman Giertych - awangarda wśród polityków działających na Madagaskar Reality Show - powitał powracających z urlopów posłów kopniakiem w głowę i złożył oficjalny wniosek o samorozwiązanie sejmu. Giertych argumentuje, że obecny sejm osiągnął kres swoi (...)

I po igrzyskach... 29.08.2054 by hetmaan
W Radomiu zakończyły się właśnie Igrzyska Olimpijskie. Reprezentacja Macierzy nie zawiodła i po raz kolejny zdobyła dla nas komplet medali (1830, w tym 610 złotych, 610 srebrnych i 610 brązowych). Fachowcy twierdzą, że dzięki śmiałym reformom wprowad (...)

Taka akcja! 29.08.2054 by hetmaan
Prasa w całej Wielkiej Rzeczypospolitej donosi o brawurowej akcji Polskich Korpusów Inwazyjnych, w której rzekomo uwolniono z rąk niezidentyfikowanych porywaczy kilku członków załogi hiperfotrecy Jan III Sobieski. Relacje są jednak sprzeczne (albo (...)

Sudan wyzwolony 29.08.2054 by hetmaan
Kilka godzin trwało atomowe rozpoznanie bojem w rejonie Darfuru, regionie Sudanu. Obecnie żołnierze wsparcia ciężkiego szturmu atomowego ścigają ukrywających się w całym kraju rebeliantów, którzy od ponad 50 lat destabilizowali cały region. Wielka (...)

Trudny los turysty 27.08.2054 by hetmaan
Miliardy złotych mogą stracić biura turystyczne w całej Wielkiej Rzeczypospolitej w związku z trwającą Wojną Totalną. Do sądów wpływają bowiem w zastraszającym tempie pozwy pokrzywdzonych klientów, którzy wykupili wycieczki zagraniczne, a ostatecznie (...)

Wielki Senegal 25.08.2054 by hetmaan
Dość niecodziennego odkrycia dokonali Informatycy z Jednostki Dywersji Elektronicznej przeszukując zasoby światowego internetu. Na jednej ze stron znaleźli oni śmiałą wizję przyszłości obejmującą kolejne pół wieku z Senegalem w roli głównej! Pomim (...)

Triumf Floty Oceanicznej 24.08.2054 by hetmaan
Trzysta czternaście jednostek pływających wroga zostało zatopionych ostatniej nocy na Atlantyku. Korwety, niszczyciele, trałowce, kutry torpedowe i lotniskowce pod postacią wypalonych wraków spoczywają na dnie oceanu, lub dryfują opuszczone przez swo (...)

Mała Rzeczpospolita 24.08.2054 by hetmaan
Madagaskar Reality Show prawdopodobnie jeszcze w tym roku szkolnym stanie się jednym z obowiązkowych przedmiotów dla młodzieży w wieku licealnym. Przedmiot o nazwie Mała Rzeczpospolita obejmie szeroki zakres relacji z Madagaskaru, zaś jego tematem pr (...)

Koniec ONZ 23.08.2054 by hetmaan
Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie i definitywnie zakończyła swoją działalność. Jej struktury w całości przejęte zostały dziś w nocy przez urzędników Ministerstwa Informacji Wielkiej Rzeczypospolitej, którzy w ciągu zaledwie kilku godzin pr (...)

Okiełznana Antygrawitacja 22.08.2054 by hetmaan
Polscy Naukowcy po raz kolejny zadziwili świat. Na łamach najnowszego numeru Naukowca opublikowali oni najnowsze wyniki badań nad napędem antygrawitacyjnym, którego seryjna produkcja zdaje się być już tylko kwestią czasu. Z artykułu dowiedzieć się (...)

Trafiona Hiperforteca 20.08.2054 by hetmaan
Gigantyczna eksplozja wstrząsnęła dziś rano południową Brazylią. Grzmot był tak silny, że przetoczył się w okół kuli ziemskiej aż cztery razy wybijając wszystkie szyby w promieniu czterystu kilometrów od wybuchu. Wielolufowa Hiperforteca Jan III Sobi (...)

Same sukcesy 19.08.2054 by hetmaan
Kolejny dzień igrzysk i kolejne sukcesy zawodników z Macierzy. Jak dotąd nie oddali oni żadnego medalu i zdecydowanie prowadzą w klasyfikacji medalowej z kompletem złotych, srebrnych i brązowych krążków. Co ciekawe, pozostałe reprezentacje narodowe n (...)

Przyczajony Dywersant 18.08.2054 by hetmaan
Nacierający w osamotnieniu na przeważające siły wroga żołnierze garnizonu Polskiej Prowincji Boliwia uciekają się do rozmaitych forteli, by zadać jak największe straty potężnemu przeciwnikowi. Dziś rano w ramach operacji Przyczajony Dywersant dwa pol (...)

Eksplozja Boliwii 17.08.2054 by hetmaan
Dziś rano jednostki szturmowe Wojska Polskiego uderzyły na wroga na całej długości granicy Polskiej Prowincji Boliwia z Brazylią, Argentyną, Chile, Paragwajem i Peru. Otoczona z każdej strony Prowincja dosłownie eksplodowała, zalewając sąsiednie kraj (...)

Olimpijczycy w formie 17.08.2054 by hetmaan
Wszyscy nasi wspaniali olimpijczycy, bez wyjątku, są w doskonałej formie. Jak dotąd reprezentanci Macierzy mają na koncie komplet medali w każdej konkurencji, nie dając szans zawodnikom z innych prowincji Wielkiej Rzeczypospolitej. Prawdziwym boha (...)

Pierwsi w świecie 17.08.2054 by hetmaan
Psychologowie Społeczni na całym świecie z zapartym tchem śledzą relacje z Madagaskar Reality Show - jest to bowiem jedyna okazja by podejrzeć społeczeństwo sprzed 50 lat w jego czystej, naturalnej formie. Na podstawie ich obserwacji powstają licz (...)

Jaja jak kokosy 15.08.2054 by hetmaan
"Nie chcemy pokoju!", "Pokój dla idiotów!", "Wsadźcie sobie pokój w d...!" - takimi hasłami zagrzewali do walki rząd USA obywatele tego kraju w gigantycznej demonstracji przed Białym Domem. Jest to reakcja społeczeństwa amerykańskiego na pełne poparc (...)

Sankcje? Jakie sankcje?! 14.08.2054 by hetmaan
ONZ zagroziła Wielkiej Rzeczypospolitej sankcjami, jeśli nie znormalizuje sytuacji w Radomiu. Sprecyzujmy, że nie chodzi o 30-milionową metropolię w środkowej Macierzy, lecz o replikę Radomia z roku 2004 w Polskiej Prowincji Madagaskar, będącej areną (...)

Nowy Londyn 14.08.2054 by hetmaan
Wobec nieprzejednanej postawy Króla Wielkiej Brytanii - Williama II, dziś rano V Polski Korpus Inwazyjny wspomagany przez Hiper Fortece na Gąsienicach wkroczył na tereny byłego sojusznika. Stolicy Królestwa broniło zaciekle kilkadziesiąt pośpieszn (...)

Operacja Wodnik Szuwarek 13.08.2054 by hetmaan
Wojskowe służby Meteo wzięły się ostro do pracy. Po szeregu sztucznie wytworzonych huraganów, burz i fal tsunami, które od kilku dni nękają wroga, teraz poszli na całość. W wyniku zdetonowania potężnych ładunków termojądrowych umieszczonych w strateg (...)

Globalne Wyzwolenie 12.08.2054 by hetmaan
Wczoraj w południe minęło ultimatum dane światu przez Naczelnika Państwa Polskiego. Od tej pory, każde państwo, które jednoznacznie nie opowiedziało się po stronie naszego kraju, uznane zostało za wrogie i tak też będzie traktowane. Ministerstwo Wojn (...)

Postępowy Radom 12.08.2054 by hetmaan
W zrekonstruowanym zgodnie z realiami początku wieku Radomiu, na Madagaskarze (w 2004 roku była to mała, zapyziała mieścinka wobec dzisiejszej metropolii w środkowej Macierzy, która niebawem gościć będzie olimpijczyków), wprowadzono rewolucyjne, pror (...)

Radom 2054 11.08.2054 by hetmaan
W związku z rozpoczynającą się za kilka dni olimpiadą w Radomiu, służby bezpeczeństwa opracowały nowe zabezpieczenia na wypadek ataku terrorystycznego przeprowadzonego przez któreś z państw Sojuszu Południowo Atlantyckiego. Większość nowych metod pra (...)

Sezon ogórkowy 10.08.2054 by hetmaan
Na Madagaskarze - wiernej replice III RP sprzed pół wieku - nie dzieje się nic. Wprawdzie ogranizatorzy muszą się sporo namęczyć, aby odizolować wyspę od toczącej się na świecie wojny, jednak okazuje się, że ludności można wmówić wszystko. - Nie j (...)

20 Milionów Wyzwolicieli 09.08.2054 by hetmaan
Pierwsza Wojna Totalna - te trzy słowa usłyszeć można dziś dosłownie wszędzie. Od paryskich kafejek po pekińskie pijalnie herbaty, wszyscy obywatele Wielkiej RP, powtarzają je sobie z ust do ust demonstrując przy tym podziw ze swej ojczyzny i dumę z (...)

Mariany w locie 06.08.2054 by hetmaan
Na Atlantyku wrze! Armada nieprzyjaciela, która dotąd stacjonowała w portach u wybrzeży Ameryki Południowej wyruszyła przez południowy Atlantyk kierując się na północ. Obecne na wodach oceanu okręty Polskiej Marynarki Wojennej raportują o kilkunastu (...)

Powrót do historii 04.08.2054 by hetmaan
Dwa samoloty wroga wylądowały dziś na... polskim lotniskowcu klasy Okęcie stacjonującym na południowym Atlantyku. Maszyny typu F-90 Koliber, nieuzbrojone i eskortowane przez polskie myśliwce F-314 Zagłada osiągnęły pokład ORP Żwirki Wigury dokładnie (...)

Słowniczek pojęć cz.II 03.08.2054 by hetmaan
Mamy zaszczyt zaprezentować drugą część podręcznego słowniczka pojęć trudnych - związanych z rzeczywistością Madagaskar Reality Show, a niekoniecznie zrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy. Dziś pojęcia związane z szeroko pojętym życiem społecznym, z (...)

V Korpus jest wszędzie! 02.08.2054 by hetmaan
Ostatnie dni na frontach nowej Wojny Światowej upłynęły pod znakiem zapierających dech w piersiach dokonań V Polskiego Korpusu Inwazyjnego. Mimo iż do publicznej wiadomości podano, że Korpus stacjonuje wraz z Wielką Flotą Oceaniczną gdzieś na wodach (...)

Totalna Konsternacja 01.08.2054 by hetmaan
W Wielkiej Rzeczypospolitej zapanował absolutny chaos informacyjny. Podczas gdy na wszystkich, czternastu frontach IV Wojny Światowej trwają mniej lub bardziej zacięte walki, w głównym serwisie informacyjnym WRP - czyli w naszym - przez ponad cztery (...)

Druga Kolejka 25.07.2054 by hetmaan
Dziś rano król Wielkiej Brytanii, William II, po raz pierwszy od wybuchu światowego konfliktu wystąpił publicznie. Ogłosił on, ku zaskoczeniu całego świata, iż jego kraj zachowuje postawę neutralną wobec bieżących wydarzeń. Jeszcze większe zaskoczeni (...)

Nie jedźcie na Mazury! 22.07.2054 by hetmaan
Jeden ze 192 polskich operatorów telefonii komórkowej - Heyah - ma poważne kłopoty. Kampania reklamowa, która już od 50 lat trzyma odbiorcę w podnieceniu i zaciekawieniu "co będzie dalej" albo "o co w tym chodzi", niejednokrotnie była celem ataków. (...)

Szok i tragedia 21.07.2054 by hetmaan
Szok, tragedia, wielka porażka. To tytuły dzisiejszych porannych dzienników. W całym kraju ludzie nie mówią o niczym innym, jak tylko o wczorajszym, skutecznym ataku jądrowym wymierzonym w Warmię i Mazury. Giżycko, Węgorzewo i Nowe Mrągowo praktyczni (...)

Rozpoznanie bojem 19.07.2054 by hetmaan
Dziś w nocy IX Dywizja Husarii Pancernej stanęła na granicy Zairu, który wydał kategoryczny zakaz tranzytu polskich jednostek przez równikową dżunglę. Wobec tak zdecydowanego stanowiska i ufortyfikowaniu się przeciwnika, Ministerstwo Wojny podjęło de (...)

Komu odbija palma 19.07.2054 by hetmaan
Realizatorzy Madagaskar Reality Show mają poważny problem. Klony prominentów i rzesze statystów biorących udział w kompleksowej symulacji realiów III Rzeczypospolitej zaczynają domyślać się, że coś jest nie w porządku. Koordynator całego przedsięwzię (...)

Sobieskie w Czadzie 17.07.2054 by hetmaan
IX Dywizja Husarii Pancernej wraz z Pierwszym i Drugim Polskim Korpusem Inwazyjnym runęła przez granicę z Czadem i w szaleńczym tempie posuwa się w głąb Czarnego Lądu. Oficjalne źródła milczą na temat miejsca przeznaczenia, jednak wszyscy zgadzają si (...)

Gniew Boży 16.07.2054 by hetmaan
Dokładnie o godzinie 13:47 czasu Warszawskiego rozpoczął się polski, zmasowany atak rakietowy na największe miasta Sojuszu Połundniowo Atlantyckiego. Decyzja o zerwaniu danego w ultimatum terminu (miało obowiązywać do godziny 20:00) i rozpoczęciu ope (...)

Godzina Chwały 15.07.2054 by hetmaan
Miliony ton betonu zostały dziś w nocy wypompowane z polskich masowców zaaresztowanych w porcie w Rio de Janeiro. Jest to pierwsze w historii zagarnięcie mienia należącego do obywateli IV Rzeczypospolitej na tak wielką skalę. Załogi wszystkich cztere (...)

Ultimatum 14.07.2054 by hetmaan
Armada 5107 polskich okrętów wojennych na Atlantyku jest obecnie trzecim (po Murze Chińskim i Metropolii Warszawa) obiektem widocznym gołym okiem z kosmosu. Rdzeń Oceanicznej Floty Wojennej stanowią cztery pływające fortece (ORP Macierz, ORP Macierz (...)

Orędzie do Narodów 13.07.2054 by hetmaan
Poniżej przedstawiamy wybrane fragmenty z orędzia Naczelnika Państwa Polskiego do Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej wygłoszonego dnia 13 lipca 2054 roku, o godzinie 15.00 czasu warszawskiego. Dumne Narody Wielkiej Rzeczypospolitej! Po raz pierwszy (...)

Bezpośrednie Zawirowanie Dyplomatyczne? 12.07.2054 by hetmaan
Wielka Rzeczpospolita niczym rak toczy całą północną półkulę! Jej ohydne macki sięgają już po Daleki Wschód i Afrykę, a płonące nienawiścią oczy skierowane są teraz w naszą stronę. Cywilizacja wzniesiona rękami wielkich ludzi nie może już znieść barb (...)

Hitler żyje?! 10.07.2054 by hetmaan
Nie.. (...)

Słowniczek pojęć cz.I 10.07.2054 by hetmaan
W związku z ogromnym zaintertesowaniem, jakim cieszy się Madagaskar Reality Show, postanowiliśmy publikować raz na jakiś czas krótkie słowniczki historycznych pojęć, haseł i sformułowań używanych w III Rzeczypospolitej. W części pierwszej zajmiemy (...)

Polska - Francja 49:0 06.07.2054 by hetmaan
Reprezentacja Macierzy nie zawiodła i po raz siódmy z rzędu sięgnęła po Puchar Europy. W finałowym meczu Nasi rozgromili reprezentację Polskiej Prowincji Francuskiej 49:0, grając standardowym ustawieniem 7-2-1. Z początku nic nie zapowiadało tak ł (...)

Janosiki malowane 16.06.2054 by hetmaan
III Rzeczpospolita - odtworzona w cało�ci na wyspie Madagaskar - pozostaje jedynym miejscem na kuli ziemskiej, gdzie działalno�ć w �wietle prawa prowadzi mafia należąca do państwa. Ogranizacja o nazwie Zakład Ubezpieczeń Społe (...)

Liga Starych Dewotek 16.06.2054 by hetmaan
Na Madagaskarze, czyli w symulowanej III Rzeczypospolitej sprzed pół wieku, odbyły się wybory deputowanych do Parlamentu Europejskiego. W roli kandydatów, oprócz klonów znanych polityków, wystąpiło również wiele osób na codzień z polityką nie związan (...)

(nie)Rząd 14.06.2054 by hetmaan
Mijają tygodnie, odkąd Leszek Miller wraz z całym rządem podał się do dymisji, a nowego rządu jak nie było widać, tak nie widać nadal, chociaż trochę słychać. Marek Belka - niby premier - raz po raz pojawia się w mediach, by ogłosić wszem i wobec, (...)

Euro 2054 12.06.2054 by hetmaan
Zaledwie dni dzielą nas od inauguracji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W bieżącym, 2054 roku, zawody gościć będą na 14 doskonale przygotowanych boiskach w Radomiu. Każde z nich może pomieścić od 400 do 600 tysięcy widzów. W turnieju udział wezmą (...)

Madagaskar Reality Show 12.06.2054 by hetmaan
http://www.wielkarzeczpospolita.net/madagaskar Historia stała się teraźniejszością! Serwis wielkarzeczpospolita.net (to my!) jako jedyny w całej Wielkiej Rzeczypospolitej rozpoczyna relacje z wyspy Madagaskar - skansenu rzeczywistości sprzed 50 lat. (...)

Kaczor jest hetero 12.06.2054 by hetmaan
W Warszawie - stolicy Madagaskaru - ostatecznie odwołano paradę gejów i lesbijek. Wszystko za sprawą planowanej kontrmanifestacji Młodzieży Wszechpolskiej, która w opinii władz miasta mogłaby się przyczynić do zakłócenia porządku publicznego. Wład (...)

Faceci w Czerni 06.06.2054 by hetmaan
Najnowsze dzieło znanej polskiej wytwórni Se-Ma-For odbiło się na świecie szerokim echem, wywołując serię skandali i protestów. Opinia publiczna oburzona jest nie tyle zatrudnieniem klonów znanych radykałów z przełomu wieków, co brutalnym epatowaniem (...)

Telekomunikacja Polska 05.06.2054 by hetmaan
Telekomunikacja Polska otrzymała dziś z rąk Naczelnika Państwa Polskiego list gratulacyjny za "Wkład w krzewienie informatyzacji i czynny udział w upowszechnianiu dobrobytu". Popularna i lubiana "TEPSA" posiada dziś w całej Wielkiej Rzeczypospolitej (...)

Mali Obywatele 01.06.2054 by hetmaan
"Dzień Dziecka w Wielkiej Rzeczypospolitej to nie tylko święto naszych pociech. To dzień ważny dla każdego z nas, każdego obywatela, któremu nie jest obojętny los naszej ojczyzny! (...)" Te słowa Naczelnika Państwa Polskiego, wypowiedziane na Plac (...)

Francuska fantazja 24.05.2054 by hetmaan
Nad największym lotniskiem w Polskiej Prowincji Francuskiej ponownie pojawiło się widmo likwidacji. Wczoraj doszło na nim do kolejnej, dwudziestej trzeciej w tym roku, katastrofy. Mówi się, że Polacy mają ułańską wyobraźnię, jednak w wydaniu pilot (...)

Betonowy kryzys 18.05.2054 by hetmaan
Republika Południowej Afryki, Brazylia, Argentyna i siedem mniejszych państw tworzących Sojusz Południowo Atlantycki nieoczekiwanie zerwały wszelkie umowy handlowe z Wielką Rzeczpospolitą. Wydarzenie to być może przeszłoby bez echa, gdyby nie fakt, i (...)

95% Biopaliwa 10.05.2054 by hetmaan
W targanym ogromnymi kłopotami gospodarczymi USA, rząd znalazał kolejny obszar, w którym można szukać oszczędności: paliwa i cały sektor enegretyczny. Od kilku tygodni w telewizji amerykańskiej zobaczyć można ambitne spoty przekonujące ludność, że (...)

Australia w szoku 01.05.2054 by hetmaan
Pierwszy dzień członkostwa Australii w Rodzinie Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej to prawdziwy szok dla jej mieszkańców i władz. Mimo licznych apelów o zachowanie zimnej krwi i zapewnień, iż integracja z Wielką Rzeczpospolitą nie przyniesie manny z n (...)

Szczyt Pokoju 28.04.2054 by hetmaan
W Metropolii Warszawskiej trwa właśnie drugi dzień Światowego Szczytu Gospodarczego, podczas którego odbędzie się oficjalne i uroczyste przyłączenie Australii do Wielkiej Rzeczypospolitej. Jak dotąd Naczelnik Państwa Polskiego osobiście powitał m. in (...)

Wielka RP Nadchodzi 17.04.2054 by hetmaan
Już zaledwie dwa tygodnie dzielą Australię i Nową Zelandię od oficjalnego przyłączenia do Wielkiej Rzeczypospolitej. Proces integracji rozpoczęty w 2052 roku zwieńczony zostanie olśniewającą ceremonią, która odbędzie się w Warszawie w dniach 28-30 kw (...)

Autostrady 11.04.2054 by hetmaan
Jak to możliwe, że w przeszło 40 milionowym kraju na progu XXI wieku istnieje około 200 kilometrów autostrad? Nie wiemy. Ale nie zmienia to faktu, że tak własnie wyglądał obraz Rzeczypospolitej jeszcze 50 lat temu. Dzisiaj, dzięki Madagaskar Reality (...)

Darmowe bilety 19.03.2054 by hetmaan
W Warszawie szykuje się kolejna rewolucja w dziedzinie transportu publicznego. Po wprowadzeniu miejsc leżących w autobusach, teraz rozważa się zniesienie biletów i bezpłatne przejazdy w obrębie całej, ponad stu milionowej metropolii. "Możemy sobie (...)

Wojna i media 19.03.2054 by hetmaan
Skandal goni skandal w Gardzę Tobą TV. Stacja ma już na koncie setki procesów o zniesławienia i pomówienia, wyrok sądowy w sprawie obrzezania prezentera pogody na wizji, oraz zatarg z Ministerstwem Informacji w sprawie emisji reklam akcesoriów dla sa (...)

Pyrkon 2054 15.03.2054 by hetmaan
Pyrkon 2054 dobiegł końca. Jak co roku w Poznaniu zgromadziły się miliony miłośników fantastyki z całej Wielkiej Rzeczypospolitej. Na zlocie podziwiać można było turnieje rycerskie i ekwipunek polskich wojów (od Słowian po wojowniczych Mandżurów), zw (...)

Tajemnica Kunicy 29.02.2054 by hetmaan
Mikołaj Kunica - emerytowany już dzisiaj dziennikarz stacji TVN - poza wieloma doskonałymi materiałami i reportażami zostawił po sobie wielką zagadkę. Uczeni wielu wydziałów Akademii Medycznych w całej Wielkiej Rzeczypospolitej od lat głowili się bow (...)

Rekordowy Mecz 27.02.2054 by hetmaan
Rekordowym wynikiem zakończył się towarzyski mecz Ostrołęki z Bordeaux. Wszystko za sprawą drużyny gości, w większości obywateli pochodzących z Polskiej Prowincji Francuskiej, którzy z uporem godnym lepszej sprawy postanowili pokazać publiczności, że (...)

Rusztowanie w Akcji 19.02.2054 by hetmaan
Liberałowie domagają się kolejnych cięć podatków! Na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele Rusztowania Społecznego zapowiedzieli walkę o miejsca w Radach Prowincji podczas nadciągających wyborów samorządowych. Na okoliczność spotkania z dzi (...)

Słowniczek pojęć cz.III 14.02.2054 by hetmaan
Zbliżają się wybory (chociaż ostatnio jakby wolniej) i obywatele na Madagaskarze, wiernej kopii III RP z roku 2005 coraz częściej padają ofiarą manipulacji, którą bez skrupułów stosują politycy. Dlatego też postanowiliśmy opublikować krótki przewodni (...)

O jeden most za daleko 04.02.2054 by hetmaan
Stolicą Wielkiej Rzeczypospolitej wstrząsnęła poważna afera! Od czasu, gdy okazało się, że w Warszawie są 74 mosty (urzędnicy wiedzieli o zaledwie 68) trwa w tej sprawie śledztwo, szeroko opisywane przez prasę w całym kraju. Dziś wiadomo już, że " (...)

Orkiestra Gra! 13.01.2054 by hetmaan
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 62! Wydarzenie transmitowane na żywo przez 194 stacje telewizyjne na świecie obejrzały miliardy ludzi na wszystkich kontynentach. Istnieje jednak obawa, że po raz pierwszy Orkiestra może zrobić klapę (...)

Szturm akwizytorów 09.01.2054 by hetmaan
Wczoraj w Łodzi miał miejsce prawdziwy szturm sprzedawców Full Bajer MultiMedia Markt na klientów. Wszystko zaczęło się o północy, kiedy to do mieszkań śpiących ludzi próbowało wtargnąć ponad sto tysięcy akwizytorów. "No i ja spałam, wie pan, a tu (...)

Drogowcy znowu wygrali 02.01.2054 by hetmaan
Tej zimy w całej Wielkiej Rzeczypospolitej drogowcy spisali się na medal i znowu nie dali się zaskoczyć nadciągającej zimie. Dzięki superkomputerom, pracującym w położonym pod Ostrołęką Narodowym Ośrodku Meteorologicznym, i systemowi prognozowania po (...)

Wesołych Świąt! 23.12.2053 by hetmaan
Jak Wielka Rzeczpospolita długa i szeroka, wszędzie panuje świąteczny i pogodny nastrój. A że kraj nasz faktycznie i długi i szeroki, nastroju tego jest tyle, że możnaby nim obdzielić większość mieszkańców kuli ziemskiej, nad czym niewątpliwie pracuj (...)

Skromne zakupy 22.12.2053 by hetmaan
W tym roku Polacy wydadzą na świąteczne zakupy 32 decybiliardy złotych - donosi GUS. Jeśli wziąć pod uwagę, że miliardy obywateli Wielkiej Rzeczypospolitej od Lizbony przez Ostrołęke aż po Władywostok od kilku dni szturmują hipermarkety, dane zapreze (...)

Francuzi to idioci 14.12.2053 by hetmaan
Wczoraj wieczorem, po raczej mało spektakularnej akcji, żołnierze V Polskiego Korpusu Inwazyjnego zatrzymali domniemanego przywódcę siatki terrorystycznej, działającej na terenie Iraku. Amerykanie, pełniący od ponad pół wieku misję stabilizacyjną w t (...)

USA bankrutem! 09.12.2053 by hetmaan
O kłopotach finansowych drugiego co do wielkości po Wielkiej Rzeczypospolitej państwa na świecie napisaliśmy już niejedno, ale najgorszego nie przewidział nikt. Wczoraj nad ranem czasu Radomskiego rząd USA ogłosił oficjalne bankructwo państwa. "Ka (...)

Przekupni Petenci 02.12.2053 by hetmaan
O tym, że urzędnicy w Wielkiej Rzeczypospolitej cieszą się poważaniem i szacunkiem wśród obywateli, wie każde dziecko. Praca w urzędzie powiatu, czy gminy to nie tylko doskonale płatna posada, ale również misja w służbie obywatelom i państwu. Ostatni (...)

Reforma ZUS 30.11.2053 by hetmaan
Dość nagle i nieoczekiwanie Ministerstwo Słusznych Kroków wraz z Ministerstwem Narodu ogłosiło daleko idącą reformę ZUS. O radykalnym charakterze zmian wnioskować można z faktu, iż reformę zaczęto wdrażać o godzinie 7:15 rano, zaś zakończono dopiero (...)

135 lat Marynarki 28.11.2053 by hetmaan
Dziś swoje nieformalne święto obchodziła Marynarka Wojenna Wielkiej Rzeczypospolitej. Mimo, że historia Morskich Sił Zbrojnych naszego kraju liczy sobie aż 135 lat, dopiero w roku 2023 sytuacja międzynarodowa wymusiła ich rozwój na dużą skalę. Dzisia (...)

Same kłopoty 17.11.2053 by hetmaan
Nie od dziś wiadomo o kłopotach finansowych Armii USA, jednak ich skalę świat zdaje się odkrywać wciąż na nowo. Po ostatniej, głośnej zamianie Hummerów na Fiaty 126p z demobilu, dowództwo amerykańskie zdecydowało się na kolejny, drastyczny krok. " (...)

Nasi znowu lepsi 14.11.2053 by hetmaan
Po raz kolejny piłkarska reprezentacja Macierzy udowodniła swoją wyższość nad reprezentacjami pozostałych prowincji. Po wysokich zwycięstwach nad Prowincją Espania (42:0), Prowincją Skandynawską (33:0) i trudnym meczu z Landami Niemieckimi (19:2) prz (...)

Święto Świąt 11.11.2053 by hetmaan
Wielka Rzeczpospolita świętuje dziś 135 rocznicę odzyskania niepodległości. To "Święto wszystkich świąt" jak zwykle przyciągnęło na defilady i uroczystości miliony Polaków we wszystkich prowincjach, od Atlantyku po Pacyfik. Ostatnie 135 lat to dla (...)

Ostatni "Francuz" 10.11.2053 by hetmaan
Ostatni hipermarket wywodzącej się z Prowincji Francuskiej sieci o nazwie, którą trudno poprawnie wymówić nawet Francuzowi, znalazł się na krawędzi bankructwa i niebawem zostanie zamknięty. Wszystko za sprawą wygórowanych cen, niskiej jakości towarów (...)

Matrix 42 07.11.2053 by hetmaan
Od dwóch dni w kinach całej Wielkiej Rzeczypospolitej oglądać można czterdziesty drugi sequel serii Matrix. "Matrix 42: Kontrrewolucja, Przedostateczne Starcie" (bo taka jest pełna nazwa epizodu) już pierwszego dnia przyciągnął do kin prawie 300 mili (...)

Nowe Euro 04.11.2053 by hetmaan
Wielka Brytania i Norwegia, ostatnie dwa kraje które borykają się z problemem niepodległości, postanowiły wycofać z obiegu słabnącego z dnia na dzień Funta Szterlinga i Norweską Koronę. Rządy tych państw w porozumieniu z Ministerstwem Słusznych Krokó (...)

Czadowe Urszulanki 02.11.2053 by hetmaan
U sióstr urszulanek czarnych związanych z Radiem Maryja Hard Rock Station miała wczoraj miejsce niewielka, okolicznościowa impreza. Jak poinformował nas pragnący zachować anonimowość uczestnik libacji: opijano dwudzieste drugie urodziny jednego z pre (...)

John Kowalsky 28.10.2053 by hetmaan
Amerykanie mają poważny problem. Nowym gubernatorem stanu Floryda został bowiem czternastoletni uczeń miejscowej podstawówki - John Kowalsky. Przyzwyczajeni już do tradycji wybierania barwnych postaci do najwyższych władz stanowych, mieszkańcy Floryd (...)

Dobrzy policjanci 22.10.2053 by hetmaan
Policja w Wielkiej Rzeczypospolitej od lat nie cieszyła się tak ogromną popularnością jak teraz - pokazują najnowsze badania. Zawód policjanta to dziś chyba jedna z bardziej prestiżowych funkcji w państwie, a do tego ciesząca się poważaniem i szacunk (...)

Problem z kasą 15.10.2053 by hetmaan
W związku z ambitnym planem odbudowy Prowincji Irlandia i przeznaczeniem znacznych funduszy na doinwestowanie zapóźnionych gospodarczo regionów Wielkiej Rzeczypospolitej (Francja, Indie), budżet państwa nie osiągnie planowanej, 45% nadwyżki. Według p (...)

Cięcia w US Army 13.10.2053 by hetmaan
W związku z trudną sytuacją finansową Stanów Zjednoczonych, prezydent USA ogłosił program naprawczy gospodarki. Zakłada on bolesne cięcia w niemal każdej dziedzinie. Na pierwszy ogień radykalnych reform poszła znacząca reorganizacja sił zbrojnych teg (...)

Pokojowy Władca 11.10.2053 by hetmaan
Pokojową Nagrodę Nobla po raz czwarty z rzędu otrzymał Naczelnik Państwa Polskiego. Uroczystość, która odbyła się w Sztokholmie (Polska Prowincja Skandynawia), przebiegła w niezwykle podniosłej i serdecznej atmosferze. Akademia Królewska doceniła wys (...)

Ping-Pong elita 10.10.2053 by hetmaan
Reprezentacja tenisa stołowego Politechniki Warszawskiej po raz kolejny zdobyła zwyciężyła we wszystkich konkurencjach na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Macierzy. To już trzeci komplet medali, który zawiśnie w gablotce na Nowowiejskiej. Sekcja tenis (...)

Wieczne Rolandy 08.10.2053 by hetmaan
Po raz kolejny Polski Wywiad Wojskowy odkrył w Iraku nielegalny skład rakiet. Po raz kolejny były to rakiety francuskie i po raz kolejny były to sławne Rolandy. Tymczasowa, amerykańska administracja już od 50 lat stara się zaprowadzić porządek w Irak (...)

Katastrofa promu 06.10.2053 by hetmaan
Po ponad 50 latach od tragicznej katastrofy amerykańskiego promu kosmicznego Columbia, naukowcy z Polskiej Agencji Kosmicznej wyłonili na światło dzienne faktyczny przebieg ostatnich minut feralnego lotu. Polskich naukowców badających sprawę wspomaga (...)

Rozrywkowy powiat 04.10.2053 by hetmaan
Powiat Niderlandy (część Landów Niemieckich w północnej, europejskiej części Wielkiej Rzeczypospolitej) od lat cieszy się złą sławą zagłębia narkotykowego. Średnia długość życia mieszkańców Powiatu to zaledwie 74 lata (przy średniej polskiej 91). W ś (...)

Drogi Bałtyk 03.10.2053 by hetmaan
Działki w Bałtyku drożeją w niespotykanym dotąd tempie! Metr kwadratowy dna morskiego w willowej części snobistycznej Zatoki Gdańskiej kosztuje już 17 milionów dolarów (około 8,5 tysiąca złotych) i w ciągu ostatniego miesiąca podtroił swoją wartość. (...)

Zamykają kopalnie! 01.10.2053 by hetmaan
W środkowej Macierzy wrze! Na Śląsku od kilku już tygodni trwa spór górników z prezesami Narodowej Kompanii Węglowej o to, czy trzeba zamykać kopalnie. Górnicy twierdzą że trzeba, prezesi boją się, że po ich zamknięciu będą musieli szukać nowej pracy (...)

Miss Polski 28.09.2053 by hetmaan
Wczoraj odbyły się w Warszawie wybory Miss Polski 2053. Jak twierdzą zgodnie wszyscy komentatorzy, konkurs ten cieszy się dużo większą popularnością niż Miss Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, Miss Kraju Polskiego, Miss Polskiej Ziemi czy Miss Czwartej (...)

Taki zwyczaj 26.09.2053 by hetmaan
Amerykańskie Siły Powietrzne w ramach prowadzonego od 50 lat programu "bombing for peace" zbombardowały losowo wybrane cele na bliskim wschodzie. Zniszczeniu uległy m. in. opuszczona fabryka dywanów i plantacja kaktusów w południowym Iraku. Bombar (...)

Festiwal piwny 24.09.2053 by hetmaan
W całej Wielkiej Rzeczypospolitej od kilku dni trwa Narodowy Festiwal Piwa. W tym roku odbywa się on pod hasłem "Dobre piwo nie jest złe" i jak zwykle przyciąga tłumy spragnione złocistego trunku. Wielkim hitem polskich browarów jest niskokaloryczne (...)

Chłopaki ze "Sto Pierwszej" 23.09.2053 by hetmaan
"Ogromny skandal", "Porażka rozumu", "Szczyt głupoty" - to jedne z łagodniejszych określeń krążących wśród polskich oficerów po wczorajszym wyczynie amerykańskiej 101 dywizji powietrzno-desantowej stacjonującej w Irlandii. Amerykanie tradycyjnie już (...)

Imperium Problemów 16.09.2053 by hetmaan
Źle się dzieje w Imperium Brytyjskim, donoszą największe wyspiarskie agencje prasowe. Król William II nie bardzo radzi sobie z pogrążającym się w coraz większym kryzysie państwem. Najlepiej świadczy o tym fakt przemianowania Wielkiej Brytanii na Impe (...)

Begerówki rozdane 05.09.2053 by hetmaan
Wczoraj, w Auli Zwycięstwa rozdane zostały nagrody im. Renaty Beger za rok 2052. Tak zwane "Begerówki" przyznawane są od czterech lat za najgłupsze i najbardziej niedorzeczne inicjatywy polityczne. W tym roku wśród laureatów dominowali działacze part (...)

Posępny Ułan 01.09.2053 by hetmaan
"Sukcesem i pełnym zwycięstwem zakończyła się Operacja Guinness w Irlandii" poinformował rzecznik Ministerstwa Wojny. Wielka Rzeczpospolita po raz kolejny stanęła na straży światowego ładu i po raz kolejny sprostała wyzwaniu. Dekretem Naczelnika Pańs (...)

Korpusy w deszczu 28.08.2053 by hetmaan
Niespotykane dotąd ilości deszczu spadły wczoraj nad Irlandią zamieniając łąki i pastwiska w błotne bagna. Utrudnia to działania Wojska Polskiego na terenie wyspy, jednak Operacja Guinness trwa i - jak mówi Minister Wojny - "długo już nie potrwa". (...)

A pół wieku temu... 27.08.2053 by hetmaan
...czyli dokładnie 27.08.2003, nowa pani poseł z ramienia Samoobrony (starsza pani, której nazwiska przez grzeczność nie przytoczymy) na pytanie "Jaki ma Pani pomysł na makrogospodarkę naszego kraju?" odpowiedziała: "O nie, nie! Ja jestem przeciw! (...)

Operacja "Guinness" 25.08.2053 by hetmaan
Nie trzeba było długo czekać, aby stało się to, co stać się powinno. Dziś w nocy pierwsze jednostki Wojska Polskiego wkroczyły do Irlandii, by przywrócić w tym kraju ład i porządek. Uderzenie nastąpiło od południa, w rejonie miejscowości Cork i Water (...)

Taaki Karabin! 23.08.2053 by hetmaan
Inżynierowie z Prowincji Chińskiej wraz z kolegami z Radomskiego Łucznika stworzyli na zamówienie Ministerstwa Wojny nowy rodzaj broni automatycznej. Projekt o kryptonimie "Taaki Karabin" utrzymywany był od roku 2051 w całkowitej tajemnicy aż do dziś (...)

Elvis żyje?! 19.08.2053 by hetmaan
Nie. [w hołdzie Nowemu Pomponowi - Redakcja] (...)

Zielone Diabły 19.08.2053 by hetmaan
Zaledwie kilka mięsięcy po przejęciu pełni władzy w Irlandii, Partia Władzy ujawniła swoje prawdziwe oblicze. Dziś, o godzinie 5:45 rano czasu Warszawskiego VII Irlandzka Dywizja Pancerna "Zielone Diabły" przekroczyła granicę z Imperium Brytyjskim i (...)

W Liberii bez zmian 18.08.2053 by hetmaan
Niedawno minęło pół wieku od kiedy w Liberii, niewielkim afrykańskim państewku, wybuchły walki pomiędzy siłami rządowymi i rebeliantami. Od 2003 roku, kiedy ONZ ustaliło kto jest dobry, a kto zły, do Liberii regularnie posyłane były misje pokojowe. M (...)

Wszystko jest OK 16.08.2053 by hetmaan
W całej Wielkiej Rzeczypospolitej był wczoraj prąd. Jego dostawy nie ustały nawet na minutę. Zasilone były wszystkie żelazka, telewizory, lodówki i sygnalizatory świetlne w Macierzy oraz we wszystkich prowincjach. Niezależni eksperci twierdzą, że nie (...)

Radio Maryja HRS 14.08.2053 by hetmaan
Niewielu żyje już dziś ludzi, którzy pamiętają czym Radio Maryja było na początku XXI wieku. Spokojne, stonowane audycje antysemickie oraz subtelne przekazy podprogowe należą już dziś do przeszłości. Kiedy w 2041 roku Radio Maryja zostało wykupione p (...)

Spokojne rubieże 12.08.2053 by hetmaan
Niebawem miną cztery miesiące odkąd Wielka Rzeczpospolita nie była w stanie wojny z innym państwem. Badacze historii najnowszej zwracają uwagę, że jest to najdłuższa przerwa od 2039 roku i wbrew pozorom wcale nie wychodzi ona na dobre naszemu państwu (...)

Total Padaka 11.08.2053 by hetmaan
Popularny na całym świecie zespół Ziomals Attack, znowu w ofensywie! Właśnie ukazała się ich druga w tym roku płyta. Po "Zajawkowej Nawijce" nadeszła kolej na "Total Padaka", czyli zbiór ambitnie nagranych coverów piosenek z początku wieku. Poniżej z (...)

Zlot kolejarzy 08.08.2053 by hetmaan
Wczoraj pod Paryżem zakończył się XII doroczny Zlot Kolejarzy Polskich. Pracownicy PKP z najdalszych zakątków Wielkiej Rzeczypospolitej zjechali tłumnie do uroczej, zatopionej w zieleni miejscowości, by jak co rok spotkać się, porozmawiać i zrelaksow (...)

Okutasek i spółka 04.08.2053 by hetmaan
Dziennik WielkaRzeczpospolita ujawnia kolejny skandal w Prowincji Skandynawskiej. Po skazaniu na karę długoletniego więzienia prezesa lokalnej telewizji, Zenona Stokrotki, znamy już kolejne nazwiska ludzi związanych z tzw. grupą udającą władzę. Listę (...)

Zmęczeni bohaterowie 15.07.2053 by hetmaan
Niespełna 50 lat temu kuter "Trygław" z siedmioma śmiałkami na pokładzie wypłynął w swój pierwszy rejs do okoła świata. Mężczyźni na Falach mieli jeden cel: uszczęśliwiać kobiety poprzez umożliwienie im świadomego zajścia w ciążę na życzenie. Z począ (...)

Wierny klient 12.07.2053 by hetmaan
74 letni mieszkaniec Pabianic spowodował gigantyczne zamieszanie w centrali Podpłomyk Hut (dawniej Pizza Hut) - części polskiego koncernu NeoTech Food Division. W dniu wczorajszym odwiedził on szefa Podpłomyk Hut Macierz i oświadczył, że od ponad pię (...)

Katofeministki 09.07.2053 by hetmaan
We Władysławowie trwa właśnie X doroczny zjazd Katofeministek Wielkiej Rzeczypospolitej Polskiej. Zlot odbywa się pod hasłem "Poligamia najwyższą formą celibatu" i już od samego początku wzbudza ogromne kontrowersje. Policja ma pełne ręce roboty prak (...)

Spokojna Palestyna 08.07.2053 by hetmaan
Po dziesięciu dniach starć z ekstremistami w Polskiej Prowincji Palestyna sytuacja zdaje się wracać do normy. II i V Polski Korpus Inwazyjny wspomagane przez IX Dywizję Husarii Pancernej dokonały pełnej pacyfikacji niepokornej prowincji przy minimaln (...)

Zjazd z autostrady 14.06.2053 by hetmaan
Do ostrych starć pomiędzy ekstremistami islamskimi i ortodoksyjnymi żydami doszło wczoraj w Prowincji Palestyńskiej. Wszystko zaczęło się od "chirurgicznej" operacji żydowskich bojówek, które wysadziły w powietrze całą dzielnicę zamieszkiwaną przez P (...)

GTA w Stolicy 06.06.2053 by hetmaan
To co działo się na wczoraj na ulicach Warszawy przypominało sceny z najmocniejszych filmów akcji. Pierwsze zgłoszenie odnotowane zostało po południu i dotyczyło kradzieży samochodu. Złodziej podbiegł do auta stojącego na światłach, wyciągnął ze środ (...)

Przedpłaty 03.06.2053 by hetmaan
Jak Wielka Rzeczpospolita długa i szeroka, obserwować można nowe, niespotykane nigdy dotąd zjawisko: przedpłaty! Zarówno drobni klienci jak i poważni kontrahenci zamiast regulować należności w terminie, płacą z góry. Do porządku dziennego przeszło ju (...)

Skandaliczny Kretobójca 02.06.2053 by hetmaan
Pracownicy NeoTech White Media Division spowodowali jeden z większych kryzysów dyplomatycznych w historii stosunków polsko - brazylijskich. Wszystko zaczęło się w kwietniu 2051 roku. Inżynierowie NeoTech WMD opatentowali wtedy rewolucyjny papier toal (...)

Kupotliwe gołębie 01.06.2053 by hetmaan
Niezwykłe ilości gołębi to plaga od lat dręcząca mieszkańców Krakowa i turystów odwiedzających miasto. Zabytkowe obiekty i uliczki codziennie poddawane są zabiegom oczyszczającym, jednak to nie wystarcza aby przyciągnąć zwiedzających, którzy zwyczajn (...)

(Za)szybki sprzęt 30.05.2053 by hetmaan
Prawdziwy skandal wywołał nowy komputer skonstruowany przez NeoTech Innovations. Program odpowiedzialny za rozpoznawanie płci użytkownika, który miał przynieść konstruktorom chwałę okazał się źródłem prawdziwych kłopotów. Komunikat widoczny obok wyge (...)

V Korpus odpoczywa 26.05.2053 by hetmaan
Stacjonujący w zachodniej Macierzy żołnierze V Polskiego Korpusu Inwazyjnego mają wolne! Ta nietypowa sytuacja została spowodowana brakiem jakichkolwiek działań wojennych prowadzonych przez Wielką Rzeczpospolitą. "Po raz pierwszy od czterech lat n (...)

Putin Winny 21.05.2053 by hetmaan
Trybunał Sprawiedliwości Wielkiej Rzeczypospolitej Polskiej wydał ostateczne orzeczenie, w którym podtrzymał wyrok z 2044 roku uznający Władimira Putina za winnego zbrodni przeciw ludzkości popełnionej na Narodzie Czeczeńskim. Putin, były prezydent R (...)

A Grenlandia?! 15.05.2053 by hetmaan
W ministerstwach wrze, prasa huczy od plotek a nad Pałacem Namiestnikowskim po raz pierwszy od lat unosi się atmosfera skandalu. Wszystko zaczęło się wczoraj, kiedy przedstawiciele NeoTech Urban Solutions próbowali opatentować nowe iglo przeznaczone (...)

Szczyt we Wrocławiu 12.05.2053 by hetmaan
We Wrocławiu trwa szczyt państw Rzeczypospolitej Trojga Narodów, czyli Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Naczelnik Państwa Polskiego, Prezydent USA i Król Brytyjski spotkali się, aby przedyskutować nowy porządek na świecie po zwycięsk (...)

Zapłodnij się sam 11.05.2053 by hetmaan
W laboratoriach Departamentu Zdrowia przy Ministerstwie Narodu dokonał się prawdziwy przełom w dziedzinie rozmnażania człowieka. Projekt o nazwie "Szczę�liwy Ojciec" zainicjowany w 2049 roku zakończył się pełnym sukcesem. Po raz pierwszy w his (...)

Imperium Mozambik 08.05.2053 by hetmaan
Od czterech dni prezydent biednego afrykańskiego państewka - Mozambiku - chwali się "najpotężniejszą armią na świecie". Jakby tego było mało, na potwierdzenie swych słów przytacza wypowiedź polskiego Ministra Wojny, który rzekomo miał pochwalić potęg (...)

Świat po Libii 05.05.2053 by hetmaan
Kampania Afrykańska ma się ku końcowi. Ostatnie grupy oporu w Libii są eliminowane przez Polskie Korpusy Inwazyjne. Ministerstwo Wojny nie podało jeszcze ostatecznej ilości ofiar po stronie polskiej, jednak nieoficjalnie szacuje się ją na dziesięć do (...)

Genetycy przesadzają? 04.05.2053 by hetmaan
Za sprawą polskich naukowców inżynieria genetyczna święci tryumfy na całym świecie. Dzięki polskiej myśli biotechnologicznej mamy pomidory wielkości arbuzów, niegnijące banany i żółty ser dostęny w sześciu kolorach. Pojawiają się jednak głosy, że nau (...)

Trypolis wzięty 23.04.2053 by hetmaan
IX Dywizja Husarii Pancernej wspierana przez II i IV Polski Korpus Inwazyjny wkroczyła do stolicy Libii - Trypolisu - i przejęła kontrolę nad miastem. Libijska telewizja, która zamilkła dopiero dzi� rano, do końca transmitowała relacje z rzeko (...)

Spokojne święta 21.04.2053 by hetmaan
Obchody Święta Wielkiej Nocy przebiegają w całej Wielkiej Rzeczypospolitej spokojnie i z poszanowaniem tradycji. W Europie i innych regionach kraju zdominowanych przez chrześcijan życie wyraźnie zwolniło swój rytm. W parkach pojawiło się więcej space (...)

Huzar w ogniu! 15.04.2053 by hetmaan
Wczoraj, nad miastem Waddan w Libii zestrzelony został helikopter Huzar-7 z sześcioma żołnierzami V Polskiego Korpusu Inwazyjnego na pokładzie. Cała załoga helikoptera ocalała, jednak żołnierze libijscy i agresywny tłum postawili sobie za cel likwida (...)

V Korpus znowu w akcji! 13.04.2053 by hetmaan
Dziś rano, zgodnie z oczekiwaniami pierwsze jednostki Wojska Polskiego przekroczyły granicę z Libią. V Polski Korpus Inwazyjny w sile ponad ośmiuset żołnierzy przerzucony został helikoperami Huzar-7 (na zdjęciu) w rejon strategicznej aglomeracji Wadd (...)

Agresor: Libia 08.04.2053 by hetmaan
Do serii incydentów doszło wczoraj na granicy polsko - libijskiej. Przygraniczna wioska Pińczów Mały (Prowincja Egipska) została ostrzelana przez libijską artylerię, a następnie zbombardowana przez libijskie lotnictwo. Wszystkie bombowce biorące udzi (...)

Haniołkowe Ta-Do 29.03.2053 by hetmaan
O systemie edukacji w Wielkiej Rzeczypospolitej mówić można wiele, ale i tak jego wartość docenić można najlepiej poprzez obserwację najmłodszych. Już od najwcześniejszych dni swojego życia prowadzą oni życie pełne wyzwań i ciekawych przygód. Maciuś (...)

Zamieszki we Wrocławiu 28.03.2053 by hetmaan
Wczoraj w godzinach wieczornych ulicami Wrocławia wstrząsnęły wybuchy petard i granatów. Grupa ponad trzech tysięcy pseudo-kibiców starła się w regularnej bitwie z miejską policją. Rozwścieczony porażką swojego klubu tłum demolował samochody, witryny (...)

Nie będzie wojny? 24.03.2053 by hetmaan
Już drugi tydzień ciężkie dywizje pancerne stoją na granicy polsko - algierskiej. Trzonem ewentualnego natarcia byłaby IX Dywizja Husarii Pancernej wspierana przez III i V Korpus Inwazyjny, jednak wszystko wskazuje na to, że natarcia nie będzie! Jak (...)

Problemy z pracą 19.03.2053 by hetmaan
Ministerstwo Narodu alarmuje: problemy na rynku pracy stają się coraz bardziej uciążliwe dla obywateli. Bezrobocie, które w lutym osiągnęło rekordową wysokość 1,9% nadal rośnie i według najnowszych ekspertyz we wrześniu przekroczy 2% osiągając najwyż (...)

Naziści na księżycu? 17.03.2053 by hetmaan
Polska Baza Orbitalna "Kopernik II" zarejestrowała w pobliżu księżyca formacje niezidentyfikowanych obiektów latających, tzw. UFO. Formacja liczyła kilkadziesiąt maszyn i poruszała się po orbicie księżyca. Cała sprawa nie wydawałaby się godną nagłośn (...)

Powszechny spis ludnosci zakończony 17.03.2053 by hetmaan
(...)

Sobieskie VII w ruchu 17.03.2053 by hetmaan
Jak poinformowało dziś Ministerstwo Wojny, IX Dywizja Husarii Pancernej przerzucona została z bazy wojskowej pod Kairem nad granicę z Algierią. W odpowiedzi król Algierii po raz 24 w tym miesiącu wypowiedział Wielkiej Rzeczypospolitej wojnę i zapowie (...)

Masakra w Ewelince 14.03.2053 by hetmaan
Wczoraj w godzinach porannych doszło do prawdziwej masakry w podwarszawskiej miejscowości Ewelinka. Podczas rutynowego obchodu dzielnicowy zauważył podejrzany transporter opancerzony zaparkowany na jednym z podwórek. Pierwsze strzały padły kiedy uchy (...)

Wywiad z Ministrem Informacji 06.03.2053 by hetmaan
Alternate Labs: Ministerstwo Informacji. Zbiurokratyzowany moloch, czy sprawnie funkcjonująca instytucja? Minister Informacji: Określenie 'moloch' bez wątpienia narzuca się samo po zapoznaniu się ze statystykami zatrudnienia. W 2052 roku w Min (...)

Niepewna Algieria 03.03.2053 by hetmaan
Jak donoszą nasi korespondenci z Algierii, w kraju tym od pewnego czasu przybierają na sile nastroje antypolskie. Rząd tego kraju w ciągu ostatniego miesiąca wypowiedział wojnę Wielkiej Rzeczypospolitej aż dwanaście razy, przebijając tym samym Koreę (...)

Afera fałszywych domen 01.03.2053 by hetmaan
Szefowie najpoczytniejszego tygodnika polskiego - Wyprost - zostali postawieni w stan oskarżenia w związku z tak zwaną Aferą Fałszywych Domen. Redaktorom zarzuca się wprowadzanie w błąd opinii publicznej poprzez podawanie na łamach pisma nieprawdziwy (...)

Tak jeszcze nie było! 25.02.2053 by hetmaan
Jak donosi Ministerstwo Narodu, nigdy jeszcze w całej, ponad tysiącletniej historii Rzeczypospolitej Polskiej młodzi ludzie nie byli tak dumni ze swej ojczyzny jak dziś. W każdym przedziale wiekowym, zarówno wśród dzieci jak i wśród młodzierzy spotka (...)

"Pomocna Dłoń" 24.02.2053 by hetmaan
Po zwycięskiej kampanii w Europie na tereny nie istniejącej już dziś IV Rzeszy wyruszyli pracownicy Ministerstwa Narodu, by ocenić jak wielkie spustoszenia poczynił nazistowski system w społeczeństwach zachodu. Z oficjalnego raportu wynika, że to co (...)

Paryż podwija ogon 19.02.2053 by hetmaan
Jako skandaliczną i bezmyślną określił Naczelnik Państwa Polskiego wczorajszą wypowiedź Przywódcy Francuzów. Przypomnijmy, iż powiedział on, że "(...) żołnierze francuscy nie wezmą udziału w krucjacie przeciwko nazizmowi. Nie ma takiej potrzeby, g (...)

V Korpus wraca do domu 19.02.2053 by hetmaan
Po zakończonej sukcesem operacji przeciwko nazistowskiej partyzantce w Boliwii, V Polski Korpus Inwazyjny wraca do Europy. Planowana jest wielka defilada wojsk w Warszawie, podczas której żołnierzom zasłużonego V Korpusu przypadłby honor prezentowani (...)

Europa Dziękuje 17.02.2053 by hetmaan
Cała Europa dziękuje Wielkiej Rzeczypospolitej za wyzwolenie ze szponów nazizmu. IV Rzesza Niemiecka, choć nigdy nie skapitulowała, przestała istnieć. Od Lizbony, przez Paryż, Berlin, Warszawę i Pekin rozciąga się dziś ziemia zamieszkiwana przez ludz (...)

Anomalii ciąg dalszy 16.02.2053 by hetmaan
Po zatopieniu Japonii (patrz: Korekta Atlasów ) na nowym akwenie Morza Japońskiego nadal zaobserwować można pewne dziwne zjawiska. Po ostatnich tragicznych wypadkach, w których śmierć poniosło już trzech żołnierzy, przypadek zanotowany przedwczoraj w (...)

Zmora Biopaliw 15.02.2053 by hetmaan
Zwycięska kampania wojenna Wielkiej Rzeczypospolitej przewaliła się przez Stary Kontynent niczym huragan. Żołnierze w ogniu bitew nie mieli czasu na przyglądanie się zajętym terenom i temu co na nich zastali. Wszędzie spotykali się z przyjazną i pomo (...)

Na odsiecz Boliwii! 06.02.2053 by hetmaan
Rząd Boliwii oficjalnie zwrócił się do Wielkiej Rzeczypospolitej o pomoc w zwalczaniu nazistowskiej partyzanki plądrującej kraj. Naziści są poważnym problemem w Boliwii już od roku 2043, kiedy to ówczesne władze nieopatrznie nawiązały bliskie stosunk (...)

Madryt w ogniu 02.02.2053 by hetmaan
Czwarty dzień trwają zacięte walki o ostatni bastion nazistów - Madryt. W szturmie na miasto udział bierze ponad 300 tysięcy polskich żołnierzy. Jest wśród nich m.in. elitarny V Polski Korpus Inwazyjny oraz zaprawiona w ciężkim boju VIII Ciężka Dywiz (...)

Kolejny rekord! 29.01.2053 by hetmaan
Podczas konkursu lotów narciarskich na hiper-mamucie w Żywcu, polska reprezentacja ustanowiła kolejny, nieprawdopodobny rekord. Nasz czołowy skoczek uzyskując na progu prędkość 1,07 macha poszybował na odległość 43,7 kilometra! Ponieważ punkt K skocz (...)

IV Rzesza Dogorywa 22.01.2053 by hetmaan
Na wszystkich frontach Europy dumnie tryumfują Sztandary Zwycięstwa Wojska Polskiego. Ostatnie bastiony nazizmu - środkowa Hiszpania i Włochy - dogorywają zasypywane gradem pocisków wystrzeliwanych z ziemi, wody i powietrza. Zgodnie z dyrektywą Nacze (...)

Nadchodzą Lwy Macierzy! 22.01.2053 by hetmaan
Absolutnie rewolucyjna, totalnie wciągająca i maksymalnie niesamowita. Tak oto zapowiada się nowa gra komputerowa "Lwy Macierzy" oparta na otaczającej nas rzeczywistości. Teraz każdy z nas będzie mógł się wcielić w żołnierza V Polskiego Korpusu Inwaz (...)

Latino KL 18.01.2053 by hetmaan
Wczoraj w nocy pierwsze jednostki Wojska Polskiego z V Korpusem Inwazyjnym na czele zostały przerzucone za linię Pirenejów, na terytorium Niemieckiej Guberni Espania. Od pierwszych minut inwazji trwają niezwykle zaciekłe starcia z wrogiem, który wsze (...)

Beton Story 17.01.2053 by hetmaan
Oficjalny Serwis Informacyjny IV RP - rok 2053 - ma zaszczyt przedstawić dzieło wybitnego polskiego twórcy, siedmiokrotnego laureata literackiej nagrody Nobla, profesora Paziowskiego. "Beton Story" to opowieść osadzona w realiach roku 2003, o człowie (...)

Korekta atlasów 16.01.2053 by hetmaan
Wczoraj rano rzecznik Ministerstwa Wojny ogłosił, że z Japonii do Prowincji Chińskiej ewakuowanych zostało 137 milionów osób, czyli ponad 94% ludności. Ci, którzy odmówili opuszczenia kraju byli świadkami ciężkiej pracy Polskich Jednostek Inżynieryjn (...)

Ziomals Attack 16.01.2053 by hetmaan
Ziomals Attack, hip-hopowa grupa prosto z bloków stolicy. Światło dzienne ujrzała właśnie ich nowa płyta "Zajawkowa Nawijka 2053". Na łamach naszego serwisu prezentujemy nagranie promujące tą płytę. Poniżej zamieszczamy wywiad z tymi stołecznymi ziom (...)

Hogwart o odwrocie! 15.01.2053 by hetmaan
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że twórczość Jana Brzechwy przeżywa wspaniałe odrodzenie. Po tym jak wytwórnia SeMaFor nakręciła pełnometrażowe odcinki wszystkich przygód Pana Kleksa z wykorzystaniem najnowocześniejszej techniki komputero (...)

Młodzi, zdolni, pracowici 15.01.2053 by hetmaan
O kim mowa? Oczywiście o naszych pociechach - przyszłości Wielkiej Rzeczypospolitej. Ostatnie badania przeprowadzone przez Departament ds Uczniów przy Ministerstwie Narodu wyraźnie wskazują na wzrost jakości wykształcenia, jakie otrzymują dzieci w sz (...)

Obywatelska mobilizacja 13.01.2053 by hetmaan
Oficjalny Serwis Informacyjny IV RP - Rok 2053 został oficjalnie nominowany do ścisłego finału 80 edycji konkursu na najciekawszą stronę w 'republika.pl'. W związku z tym doniosłym wydarzeniem, wzywamy wszystkich obywateli, którym nie jest obojętny n (...)

61 Finał WOŚP 12.01.2053 by hetmaan
Sukcesem zakończył się kolejny, sześćdziesiąty pierwszy finał WOŚP. Jurek Owsiak mimo swoich 90 lat nadal tryskał energią jakiej trudno by szukać u niejednego nastolatka. Dzięki pomocy wojska w ciągu zaledwie 24 godzin trwania zbiórki osobiście pojaw (...)

Mamy już rok! 10.01.2053 by hetmaan
Minął dokłanie rok, od kiedy zespół Alternate Labs po raz pierwszy poinformował świat o niezwykłych wydarzeniach wstrząsających światem w roku 2052. Ludzie byli w szoku i tak już pozostało... Zaczęło się niewinnie, od relacji ze starć na pograniczu p (...)

Polacy znowu górą 05.01.2053 by hetmaan
W Zakopanem zakończyły się właśnie Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich. 79 spośród 92 zawodników stanowili Polacy, co potwierdziło jedynie naszą przygniatającą dominację w tym pięknym sporcie. Pierwsze 24 miejsca zajęli właśnie nasi rodacy, wśr (...)

Nietypowa Kaczka 04.01.2053 by hetmaan
Brytyjskie zakłady lotnicze AIRBUS wywołały masową konsternację na XIX Targach Lotniczych w Wilnie wystawiając swoje najnowsze dziecko o nazwie A-350 FatDuck. Ten nietuzinkowy samolot transportowy zaskakuje nie tylko sylwetką ale również niezwykłymi (...)

Afera Medialna 04.01.2053 by hetmaan
Nie od dziś wiadomo, że Radio Maryja Hard Rock Station stara się o przyznanie koncesji telewizyjnej, jednak dopiero wczoraj światło dzienne ujrzał nowy, bulwersujący fakt dotyczący tej sprawy. Nasi pracownicy ustalili bowiem, że Ojciec Dyrektor, prze (...)

Spokojny Sylwester 03.01.2053 by hetmaan
W całym kraju zabawa sylwestrowa przebiegła w tym roku nadzwyczaj spokojnie. Jak zawsze najhuczniej bawiła się Prowincja Kamczatka wyróżniająca się spożyciem 42% całego alkoholu wypijanego w IV Rzeczypospolitej. Nie obyło się niestety bez nieszczęśli (...)

Wigilia w Pałacu Zimowym 24.12.2052 by hetmaan
W Petersburgu, w niedawno odbudowanym Pałacu Zimowym (Pałac został doszczętnie zburzony podczas Wojny Polskiej w pamiętnym roku 2034) odbyło się przyjęcie wigilijne wydane przez Naczelnika Państwa Polskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się międ (...)

Czeski Przekręt 17.12.2052 by hetmaan
W Powiecie Czeskim wrze! Śledztwo przeprowadzone w firmie "Stefan a Havel - Lotniskova Manufaktura" wykazało, że miliardowe fundusze przeznaczane przez Ministerstwo Wojny na supernowoczesny, niewykrywalny myśliwiec wielozadaniowy F-417 zostały zdefra (...)

Negocjacje zakończone 16.12.2052 by hetmaan
Wczoraj, w Kopenhadze (prowincja Ziemie Odzyskane, powiat Dania) zakończyła się ostatnia runda negocjacji akcesyjnych z Australią i Nową Zelandią. Kandydaci złożyli oficjalne podania akcesyjne już w roku 2049, jednak dopiero dziś Rada Najwyższa ogłos (...)

Telewizja Maryja 16.12.2052 by hetmaan
Zarząd Radia Maryja Hard Rock Station ogłosił oficjalnie, że złożył do Departamentu Nadzoru Mediów przy Ministerstwie Informacji wniosek o przydzielenie częstotliwości na nowy program telewizyjny. Według informacji zawartych we wniosku, nowy program (...)

Zwycięski Orzeł 08.12.2052 by hetmaan
Decyzją Rady Najwyższej z dnia 8 grudnia 2052 roku uchwalony został nowy symbol narodowy: Orzeł Zwycięski, zwany również Walecznym, Tryumfującym lub Częstochowskim. Symbol ten wchodzi do użycia na równych prawach z Flagą Państwową, Sztandarem Zwycięs (...)

Nasi znowu najlepsi... 30.11.2052 by hetmaan
Po raz kolejny nasi skoczkowie zatryumfowali na mistrzostwach świata, tym razem we Włoszech. Nasz najlepszy zawodnik poszybował na odległość 194m (przy punkcie K równym 120m) ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni. Wszystkie miejsca w pierwszej 3 (...)

Ataki na Radio Maryja 27.11.2052 by hetmaan
Wczoraj wieczorem czternasty kanał Telewizji Polskiej wyemitował krótki dokument na temat nieprawidłowości w zarządzaniu Radiem Maryja Hard Rock Station. Materiał ten, mimo iż merytorycznie pozostawiał dużo do życzenia, wywołał oburzenie wśród środow (...)

Echa Burkina Faso 27.11.2052 by hetmaan
Dziś rano łódź patrolowa Polskiej Marynarki Wojennej natknęła się w okolicach Islandii na niezidentyfikowaną łódź podwodną. Jak się później okazało, była to jedyna łódź Wielkiej Floty Wojennej Republiki Burkina Faso, wysłana wiele dni temu w celu dok (...)

Ergonomiczny Biustonosz 27.11.2052 by hetmaan
W Wiedniu, na Światowej Wystawie Bielizny zaprezentowano śmiały projekt biustonosza Częstochowskiej firmy "Tit & Tit". Nowatorskim rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnych miseczek specjalnie zaprojektowanymi dłońmi. Dłonie pokryte są nowoczesnym m (...)

Powiat Duński 16.11.2052 by hetmaan
Po czterech dniach tajnych negocjacji akcesyjnych rząd Danii odrzucił wszystkie propozycje strony polskiej w kwestii przyłączenia Danii do Wspólnoty Narodów Wielkiej Rzeczypospolitej. Dania nie zgodziła się między innymi na wprowadzenie języka polski (...)

Czy Burkina Faso uderzy? 06.11.2052 by hetmaan
Ministerstwo Wojny podało wczoraj do wiadomości publicznej iż Republika Burkina Faso, która jest formalnie w stanie wojny z Wielką Rzeczpospolitą, weszła w posiadanie znacznej ilości materiałów rozszczepialnych. W komunikacie Ministerstwa przeczytać (...)

Dzienniczek Małżeński 06.11.2052 by hetmaan
Ugrupowanie polityczne Ekstraklasa Rodzin Polskich, nawiązujące do głośnej przed laty Ligi Polskich Rodzin, przedstawiła w swojej gazetce "Mój Dziennik" nowe propozycje dotyczące regulacji życia obywateli w Wielkiej Rzeczypospolitej. Niby wydarzenie (...)

Pierwsze ofiary w Egipcie 03.11.2052 by hetmaan
W Egipcie i Izraelu trwają zaciekłe walki. Żołnierz Polski dzielnie stawia opór wrogim siłom żydowskim i wszystko wskazuje na to, że do połowy listopada uda się opanować sytuację w regionie. U wybrzeży Izraela kotwiczy już ponad setka okrętów Polskie (...)

Dyplomatyczny Skandal 02.11.2052 by hetmaan
Wysocy Urzędnicy Ministerstwa Narodu przebywający z delegacją w Korei Południowej mówią o skandalu i prawdziwym szoku jakiego doznali podczas oficjalnej kolacji z dostojnikami koreańskimi. Daniem głównym tej sławnej już na całym świecie kolacji okaz (...)

Komputeryzacja Klasztorów 01.11.2052 by hetmaan
Kler, jako ostatnia chyba grupa społeczna w Zwycięskiej Rzeczypospolitej odkrywa uroki korzystania z zasobów Internetu. Szacuje się, że zaledwie 62% parafii posiada własne witryny internetowe, podczas gdy w całym kraju grubo ponad 90% obywateli dekla (...)

Awaria chodników w Krakowie 29.10.2052 by hetmaan
Mrozy, które już od dłuższego czasu panują we wschodnich prowincjach Wielkiej Rzeczypospolitej dotarły do Macierzy zaskakując służby miejskie. Najgorsza sytuacja panuje w okolicach Krakowa, gdzie zeszłej nocy spadł pierwszy śnieg. W całym mieście nie (...)

Tragedia w Buenos Aires 27.10.2052 by hetmaan
Niedziela, godzina 22:37. Tuż po rozpoczęciu spektaklu w Operze Narodowej w Buenos Aires na scenę wbiegło kilkunastu obwieszonych dynamitem i bronią zamachowców. Strzałami w powietrze zmusili publiczność do pozostania na miejscu. O godzinie 22:40 świ (...)

Przygotowania do Wystawy Światowej 05.10.2052 by hetmaan
We Lwowie rozpoczęły się przygotowania do Wystawy Światowej, która ma się odbyć w lipcu 2053 roku w tymże mieście. Przypomnijmy, że Lwów, od czasu proklamacji IV Rzeczypospolitej, jest najsilniej rozwijającym się ośrodkiem kulturalnym w naszym kraju. (...)

Windows CEMeNT 01.10.2052 by hetmaan
W końcu nadszedł długo oczekiwany następca Windows 8000. Jest nim zapowiadany od miesięcy Microsoft Windows CEMeNT. W najnowszym produkcie firmowanym przez Microsoft (część polskiego koncernu NeoTech) połączono wszystkie najlepsze cechy dotychczasowy (...)

Burkina Faso w gotowości 01.10.2052 by hetmaan
Polski Wywiad Wojskowy donosi, że Republika Burkina Faso postawiła w stan najwyższej gotowości swe wojska. Bezpośrednią tego przyczyną jest planowana operacja militarna przeciw Wielkiej Rzeczpospolitej (zobacz Konsternacja w Sztabie). Po odkupieniu p (...)

Na froncie bez zmian 30.09.2052 by hetmaan
Na froncie zachodnim od dłuższego czasu nie dochodzi do większych starć. Po zdobyciu Berlina przez Polskie Korpusy Inwazyjne i ewakuacji stolicy Rzeszy do Bonn ofensywa naszych wojsk została tymczasowo wstrzymana. Mimo to na "ziemiach odzyskanych" na (...)

Moda zakonna 30.09.2052 by hetmaan
Materiał zamieszczony dzięki uprzejmości Redakcji Lewego Sutka. Szpiedzy Lewego Sutka dotarli do tajnych laboratoriów Watykanu umieszczonych w tunelach pod bazyliką Św. Piotra. Testuje się tam najnowsze wyposażenie dla funkcjonariuszy kościoła kat (...)

Nie będzie mauzoleum Kołodki 29.09.2052 by hetmaan
Dziś rano na konferencji prasowej rzecznik Ministra Dobrobytu oświadczył jednoznacznie, że plany wybudowania mauzoleum poświęconego pamięci byłego ministra finansów, Grzegorza Kołodki, nie istnieją i nigdy nie istniały. Faktem jest natomiast, że osta (...)

Żydzi pod piramidami 27.09.2052 by hetmaan
To brzmi jak absurd, ale stało się na prawdę. Wojsko Izraelskie w ciągu zaledwie 36 godzin opanowało terytorium Egiptu i zamknęło Kanał Sueski. Przewodniczący Knesetu oficjalnie stwierdził, że była to egipska prowokacja, Egipt wspiera terroryzm, mies (...)

Ekstremalny skok 16.09.2052 by hetmaan
Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce czeka nas prawdziwa rewolucja w skokach narciarskich. Podczas gdy sezon zbliża się ogromnymi krokami, odział koncernu NeoTech - NeoTech Sports zaprezentował rewolucyjny sprzęt pozwalający nadać całej imprezie z (...)

Operacja Huta Szkła 16.09.2052 by hetmaan
Na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych po raz kolejny poruszony został problem Iraku jako istotnego zagrożenia dla cywilizowanego świata. Saddam II nadal żyje i ma się dobrze. Wprawdzie po kontrataku atomowym USA w 2029 roku kraj ten zamienił się (...)

Kontrowersyjna Coca-Cola 16.09.2052 by hetmaan
Po wykupieniu Coca-Coli przez Koncern Mazowszanka, zaprezentowano nową, dość oryginalną formę promocji napoju. Zmianie uległ kształt puszki, który teraz jednoznacznie przywodzi na myśl kobiece kształty. Producent zaprzecza twierdząc, że są to po pros (...)

Skandal w Danii 16.09.2052 by hetmaan
Dania - do niedawna część Niemiec, od kilku tygodni niepodległa, wprowadza do obiegu własną walutę mającą zastąpić Reichsmarki. Jednak nowe banknoty zaprezentowane przez Duński Bank Centralny spowodowały reakcje zupełnie inne od oczekiwanych. Na bank (...)

Powrót Gwiazdora 16.09.2052 by hetmaan
Michał Wiśniewski, podstarzały już dziś lider zespołu Ich Troje od zawsze uważany był za artystę skandalizującego. Jednak najnowsze materiały ujawnione przez Centralne Archiwum Rządowe rzucają na przeszłość Wiśniewskiego zupełnie inne światło. Okazuj (...)

Tajny przekaz z telefonu 14.09.2052 by hetmaan
Około 7 rano czasu warszawskiego komisariat policji przy ulicy Polskich Korpusów Inwazyjnych w Łodzi przyjął zgłoszenie o regularnie powtarzających się dziwnych telefonach w domu emerytki - Pani Smerczyńskiej. Po przybyciu na miejsce dwóch policjantó (...)

Mechy w Straży Granicznej 12.09.2052 by hetmaan
Wszystko wskazuje na to, że już od przyszłego roku granic Wielkiej Rzeczypospolitej strzec będą projektowane na Wojskowej Akademii Technicznej Mechy. Te imponujących rozmiarów maszyny wyposażone zostaną w szereg innowacji usprawniających ich pracę w (...)

Wybory samorządowe blisko 11.09.2052 by hetmaan
Samorządowa kampania wyborcza dobiega końca i nabiera coraz większych rumieńców. Ministerstwo Narodu, którego zadaniem jest selekcja i zatwierdzanie kandydatów na radnych, wójtów i burmistrzów nie miało w tym roku wiele pracy, gdyż niemal wszyscy któ (...)

Dumny Sztandar 01.09.2052 by hetmaan
Rada Najwyższa dekretem nadzwyczajnym uchwaliła kolejny symbol narodowy Rzeczypospolitej. Jest nim Sztandar Zwycięstwa, który od dziś będzie używany na równych prawach z flagą państwową. Sztandar został zaprojektowany w Departamencie Propagandy Minis (...)

Dzieci idą do szkoły 01.09.2052 by hetmaan
Ponad 400 milionów polskich dzieci rozpoczęło dziś kolejny rok szkolny w szkołach podstawowych i liceach. Wszędzie inauguracjom rozpoczęcia roku towarzyszyły podniosłe akademie i radosny nastrój. Ministerstwo Narodu, jak co roku, przeznaczyło na wypr (...)

Trzynasty Wojownik 31.08.2052 by hetmaan
Olaf Lubaszenko, prawie 90 letni, wybitny, polski reżyser nakręcił kolejny, 21 film! Po niezbyt udanym thrillerze s-f "ZUS - Atak z Wenus", nadchodzi premiera komedii "Trzynasty Wojownik". Reżyser obiecuje, że każda scena jest kręcona metodą klasyczn (...)

Pokonany arbuz 31.08.2052 by hetmaan
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk skonstruowali urządzenie mogące spowodować prawdziwą rewolucję wśród wielbicieli owoców obfitych w pestki. Dzięki zaawansowanym pracom nad teleportacją materii organicznej udało się wybudować pierwszy na świecie Niei (...)

Chwała Wielkiej Rzeczypospolitej! 11.08.2052 by hetmaan
Ostatnimi czasy zaobserwować można w języku polskim małą rewolucję, która na szeroką skalę zmienia tradycyjny sposób pozdrawiania się. Coraz częściej na ulicach i w środkach komunikacji publicznej usłyszeć można zamiast tradycyjnego "Dzień dobry", gr (...)

Tajemnica Ojca Rydzyka 10.08.2052 by hetmaan
Centralne Archiwum Rządowe ujawniło akta odsłaniające kulisy kolejnej wielkiej zagadki naszego wieku. W ręce dziennikarzy z całej Polski trafiła teczka oznakowana 130208/RYDZ/DK/SZ/WN co można rozszyfrować jako 13 lutego 2008 roku, Rydzyk, Duchowny K (...)

Pokaz lotniczy w Wilnie 10.08.2052 by hetmaan
Wielka impreza, organizowana jest w Wilnie od 25 lat i cieszy się nieustannie wzrastającym powodzeniem. Obywatele z niemalże wszystkich Prowincji, Wielkiej Rzeczypospolitej przyjeżdżają by na własne oczy, ujrzeć to, co jeszcze niedawno zdawało się da (...)

Nowy Kanał TVP 08.08.2052 by hetmaan
Telewizja Publiczna uruchomiła nowy kanał informacyjny: "TVP8 Wiadomości". Wobec stale powiększającej się widowni Telewizja Polska zmuszona została do przeniesienia większości serwisów informacyjnych do nowego, ósmego już kanału. Jak dotąd Telewizja (...)

Rzeczpospolita Obojga Narodów 27.07.2052 by hetmaan
Na konferencji pokojowej w Waszyngtonie Polscy Dyplomaci uzgodnili z władzami USA nowy kształt sojuszu pomiędzy Wielką Rzeczpospolitą i Stanami Zjednoczonymi. Postanowiono znacznie zacieśnić współpracę gospodarczą i wojskową pomiędzy naszymi krajami. (...)

Kolejne ofiary w Izraelu 27.07.2052 by hetmaan
W kolejnym zamachu terrorystycznym w Izraelu zginęło trzech arabów i ponad dwustu obywateli izraelskich. Niekończąca się Intifiada pochłonęła już tysiące istnień ludzkich i jak dotąd nie widać szans na rozwiązanie tej kryzysowej sytuacji. Pewnym wyjś (...)

I Dywizja Paranormalna? 09.07.2052 by hetmaan
Według nieoficjalnych przecieków z Ministerstwa Wojny, wkrótce do życia ma zostać powołana specjalna jednostka wojskowa przeznaczona do działania w... innych wymiarach (!). I Dywizja Paranormalna różniłaby się znacząco od wszelkich znanych typów wojs (...)

Wypadek polskiego autokaru 09.07.2052 by hetmaan
W należącej do Rzeszy Niemieckiej Prowincji 'Frankreich' pod Paryżem doszło przedwczoraj do groźnego wypadku. Autokar polskiego biura turystycznego z 68 turystami na pokładzie zahaczył kołem o wysoki krawężnik na rondzie i wypadł z jezdni dachując w (...)

Polska Ziemia Święta? 29.06.2052 by hetmaan
Nie ustają spekulacje na temat planów Rady Najwyższej co do państwa Izrael. Wiadomo już że jednostki Polskiej Marynarki Wojennej prowadzą działania zaczepne na całej długości wybrzeża Państwa Żydowskiego. Do czego jednak ma to prowadzić? ONZ od dawna (...)

Tytuły Rzeczypospolitej 27.06.2052 by hetmaan
Wczoraj Rada Najwyższa uchwaliła poprawkę do Ustawy o Języku Polskim. Usankcjonowała ona to, co dzieje się już od dawna, czyli poprzedzanie słowa 'Rzeczpospolita' licznymi epitetami i wzniosłymi określeniami. Od dziś, to co było powszechne w mowie po (...)

Brytyjskie papierosy zakazane 27.06.2052 by hetmaan
Skandalem określił Minister Narodu nową markę papierosów, która niedawno pojawiła się w polskich kioskach. "My First Cigarettes" to papierosy o różnokolorowych filtrach, których odbiorcami mają być... dzieci! W Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu ich d (...)

Likwidacja domen w sieci? 26.06.2052 by hetmaan
Prawdopodobnie jeszcze w tym roku domeny .pl zostaną zlikwidowane. Polska Rada Internetu przy Ministerstwie Informacji zdecydowała, że likwidacja polskiej domeny narodowej poprawi nawigację i przejrzystość nazewnictwa. Wszystkie inne domeny pozostaną (...)

Plaga piratów w USA 22.06.2052 by hetmaan
W USA niebezpiecznie wrasta ilość wykroczeń przeciwko prawu drogowemu. Mówi się, że jest to spowodowane zlikwidowaniem 'prawa jazdy' i zagwarantowaniu każdemu obywatelowi bez względu na wiek możliwości poruszania się dowolnymi pojazdami po drogach. E (...)

Konsternacja w Sztabie WP 21.06.2052 by hetmaan
W Sztabie Głównym Wojska Polskiego zapanowała wielka konsternacja po tym jak republika Burkina-Faso wypowiedziała nam wojnę. Część oficerów przyznała się, że nawet nie bardzo orientuje się gdzie leży to niewielkie państewko. Kiedy już wszyscy ustalil (...)

AD 31 już w sklepach 21.06.2052 by hetmaan
Zespół Ich Troje wydał kolejną płytę: A.D. 31. Jak mówi przeszło 80 letni już wokalista zespołu "płyta jest kontynacją naszej linii muzycznej, przeplata się na niej acid-jazz, funk, trash metal, industrial techno i neo trance". Płyta jest już dostępn (...)

Polska Mistrzem Świata! 20.06.2052 by hetmaan
POLSKA MISTRZEM ŚWIATA !!! Tego nikt się nie spodziewał! Wszystkie drużyny na Mundialu oddały bez walki mecze z Polską! Kolejno odmawiały gry Meksyk, Anglia, Brazylia i Niemcy! Wszyscy tłumaczyli się nieprawdopodobną formą polskich piłkarzy i ich (...)

Pekin wzięty! 20.06.2052 by hetmaan
Dziś nad ranem czasu warszawskiego żołnierze III Korpusu Inwazyjnego wkroczyli do Pekinu - stolicy Chin. Po kilkunastodniowej wojnie rozpoczętej zbrodniczą agresją wojsk ChRL działania zbrojne dobiegają końca. Według wstępnych szacunków podczas starć (...)

Indie skapitulowały! 20.06.2052 by hetmaan
Na bezwarunkową kapitulację zgodził się wczoraj premier Indii. Poddał on kraj wkraczającej z wielkim impetem Polskiej Armii 'Persja' (na zdj. żołnierze tej armii) i uznał zwierzchnictwo Polski nad Indiami. Rada Najwyższa choć zaskoczona takim obrotem (...)

Tragedia na PW 17.06.2052 by hetmaan
Na Politechnice Wiedeńskiej doszło wczoraj do niecodziennego zdarzenia. Student II roku podejrzewany o to iż ściągał na egzaminie załamał się nerwowo. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie sposób w jaki dał upust swoim emocjom. Rozsierdzony stude (...)

Co się stało z Andrzejem Lepperem? 10.06.2052 by hetmaan
Polska ekspedycja naukowa dokonała zdumiewającego odkrycia w Afryce Równikowej. W jednej z tubylczych świątyń odnaleziono posąg białego człowieka do złudzenia przypominającego Andrzeja Leppera - dawnego przewodniczącego nie istniejącej już dziś parti (...)

Pijani kierowcy 08.06.2052 by hetmaan
Policja ustaliła nową tabelę wykroczeń dla kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu. Ma ona pomóc przy oszacowaniu zawartości alkoholu we krwi. Poniżej przedstawiamy krótki wyciąg z tej tabeli. (...)

Stolica Apostolska w Wadowicach 07.06.2052 by hetmaan
Stolica Apostolska została ostatecznie przeniesiona do Wadowic. Mimo silnego lobbingu władz miasta Częstochowy, ostateczny wybór padł na rodzinną miejscowość pierwszego Papieża Polaka - Jana Pawła II. Jana Pawła IV - również polaka - witały entuzjast (...)

Masakra w Claffie 06.06.2052 by hetmaan
Wczoraj wieczorem, w Centurm Handlowym "Claff" miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Do pomieszczeń handlowych przez ścianę wtargnął czołg PT-914 "Huragan" i skierował się w stronę kafejki na drugim piętrze. Tam, na oczach setek świadków oddał 13 str (...)

Chiny zaatakowały Polskę! 05.06.2052 by hetmaan
Dziś nad ranem czasu warszawskiego nastąpiła zmasowana inwazja żołnierzy Chińskiej Republiki Ludowej na nasz kraj! Uderzenie nastąpiło w rejonie Prowincji Aralu i postępuje w kierunku północno wschodnim. Uderzenie to było ogromnym zaskoczeniem dla do (...)

Prewencyjne uderzenie na Indie 05.06.2052 by hetmaan
W związku z atakiem Chin na Polskę, Naczelnik Państwa Polskiego podjął natychmiastową decyzję o prewencyjnym uderzeniu na Indie, które otwarcie popierają ChRL w zbrodniczej agresji przeciwko naszemu państwu. Po południu czasu warszawskiego żołnierze (...)

Kogut Rekordzista 04.06.2052 by hetmaan
Farmerowi z Małopolski udało się wyhodować koguta - rekordzistę. Kogut mierzy ponad 180 cm i waży 350kg. Farmerowi udała się ta sztuka dzięki śmiałemu zastosowaniu inżynierii genetycznej IV generacji, która jak widać po mału trafia pod strzechy polsk (...)

Zakończenie 62 edycji Big Brother 24.05.2052 by hetmaan
Jak mówią producenci tego Reality Show - była to już ostatnia edycja podstarzałego już programu. Zwycięzcą została 24 letnia prostytutka z Nowosybirska. Szacuje się iż Wielki Finał obejrzało około 3 miliardy widzów na całym świecie. W 62 edycji, by (...)

Polska faworytem na Mundialu 21.05.2052 by hetmaan
Już tylko kilka dni zostało do oficjalnego rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Krakowie. Największym faworytem jest drużyna polski i jak powiedział nam Minister Sportu i Rekreacji pan Adam Małysz: "Nie widać na horyzoncie żadnego godnego n (...)

Most Powietrzny USA-RP 20.05.2052 by hetmaan
Rząd Polski podjął decyzję o uruchomieniu mostu powietrznego pomiędzy Rzecząpospolitą i USA. Między naszymi państwami 24 godziny na dobę krążyć będą 34 samoloty transportowe, dostarczające do Stanów zjednoczonych żywność, broń, amunicję, a także cięż (...)

Na Atlantyku wrze! 18.05.2052 by hetmaan
Na atlantyku wrze! Dwa myśliwce sił zbrojnych Kanadastanu zostały zestrzelone przez polskie samoloty w rejonie wschodniego wybrzeża USA. Samoloty nieprzyjaciela zbliżyły się na odległość 20km od Okrętów Polskiej Floty co sprawiło iż osłaniające ją sa (...)

Finowie negocjują twardo 17.05.2052 by hetmaan
Finowie nie ustępują ani na krok ze swego stanowiska w sprawie przyłączenia ich kraju do Rzeczypospolitej. Jak powiedział nam anonimowy przedstawiciel Polskiej Dyplomacji, polscy negocjatorzy są zirytowani tym stanem rzeczy gdyż nie znajdują zasadnoś (...)

Spór o Watykan 17.05.2052 by hetmaan
Papież Jan Paweł 4 zwrócił się do Naczelnika Państwa Polskiego o interwencję w sprawie notorycznego naruszania suwerenności Watykanu przez Rzeszę Niemiecką. Rzeczpospolita, powszechnie znana ze swej tolerancyjności religijnej upomniała IV Rzeszę iż w (...)

Ustawa o internecie faktem! 14.05.2052 by hetmaan
Po latach sporów i przepychanek Rada Najwyższa uchwaliła wreszcie tzw. Ustawę o Internecie. Ustawa ta to krok milowy w dziejach internetu w Polsce. Gwarantuje ona każdemu obywatelowi Rzeczypospolitej swobodny, nielimitowany i bezpłatny dostęp do inte (...)

Pomoc militarna dla USA 17.03.2052 by hetmaan
Stany Zjednoczone Ameryki Północnej obawiają się agresji ze strony Kanadastanu - islamskiej republiki, niegdyś wolnego państwa Kanada - którego władze koncentrują duże siły na granicy z USA. Od kiedy w 2042 roku niespodziewanie arabowie przejęli rząd (...)

Nowy procesor 12.03.2052 by hetmaan
Koncern NeoTech zaprezentował nowy procesor wykonany w technologii 0,07 mikrona taktowany zegarem 7Thz. Zastosowano w nim mnożnik 70x, oraz 512MB super szybkiej pamięci podręcznej pierwszego poziomu. Procesor o roboczej nazwie "Silesia" jest jak dotą (...)

Sporty ekstremalne 11.03.2052 by hetmaan
Od niedawna w polskich kurortach nad Adriatykiem popularność zdobywa nowy sport. W zasadzie nie jest on do końca nowy, gdyż narciarstwo wodne jest znane od lat, jednak nigdy w roli motorówki nie występowały samoloty. Firma o nazwie "Relaks & Wypoczyn (...)

Premiera Windows 8000 19.02.2052 by hetmaan
Bill Gates Junior zaprezentował światu nową wersję popularnego systemu Windows. W wersji 8000 zostało wyeliminowanych wiele dokuczliwych bugów z wersji poprzednich. Jak narazie jest to najbardziej stabilny Windows w historii - niebieski "DeadScreen" (...)

Minister von Thotte w Warszawie 11.02.2052 by hetmaan
Minister Spraw Zagranicznych Rzeszy - Skaggelthon von Thotte, złożył oficjalną wizytę w Warszawie. Spotkał się między innymi z Naczelnikiem Państwa Polskiego oraz przedstawicielami rządu. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, tematem rozmów były ostr (...)

IV Korpus Inwazyjny w natarciu 17.01.2052 by hetmaan
Starcia na pograniczu Polsko - Indyjskim trwają już ponad trzy miesiące i nie zanosi się na ich rychłe zakończenie. Jak twierdzi rzecznik Ministerstwa Wojny i Ekspansji za zamieszki odpowiedzialni są urzędnicy z Departamentu ds Kolonizacji. To z ich (...)

Nowi osadnicy w Polskiej Afryce Północnej 17.01.2052 by hetmaan
W Polskiej Afryce Północnej pojawiła się kolejna, tysiąc osobowa grupa osadników z europejskiej części Polski. Departament Kolonizacji i Ekspansji podjął decyzję o zasiedleniu Afryki Północnej osadnikami z Polski. Osiedlaniu się Polaków towarzyszą ni (...)

114 Brytyjczyków zatrzymanych 15.01.2052 by hetmaan
Grupę 114 Brytyjczyków schwytała Polska Straż Graniczna przy próbie sforsowania zielonej granicy w rejonie Saltzburga. To nie pierwszy przypadek próby nielegalnego przekroczenia polskiej granicy, jednak strażnicy rzadko spotykają się z tego typu "mas (...)

Protest operatorów sieci komórkowych 11.01.2052 by hetmaan
172 ze 194 Polskich operatorów sieci komórkowych złożyło oficjalny protest na ręce Ministra Informacji przeciwko przyznawaniu nowych koncesji. Jak mówi prezes największego w Polsce operatora - PolKomu - na rynku panuje już taki chaos i ścisk, że nie (...)

Napad na bank w Kijowie 09.01.2052 by hetmaan
W sobotę po 22 miał miejsce napad na Oddział Banku Polskiego w Kijowie. Czterech zamaskowanych rabusiów obezwładniło ochronę paralizatorami protonowymi i sterroryzowało roboty-kasejrki pistoletami na wodę. W sumie zrabowali około 320,000 PLN (6,500,0 (...)

 

MENU

 
Strona Główna
Kontakt
 
TwojaRura

TwojaNuta(c) 2052-2072 www.wielkarzeczpospolita.net